Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Kwiatek

Pokaż jak "odpicowałeś" swojego ruska! :) Zbiór zmodowanych rosyjskich i radzieckich.

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście :) śrubki są fachowo zabarwione termicznie, zgodnie ze sztuką zegarmistrzowską :)

 

To jest jeszcze jakiś cel oprócz efektu wizualnego czy nie? W jaki sposób to się robi?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę nierówny kolor wyszedł.

  

To wyłącznie wina mego leniwstwa. Aby wyszło idealnie równo, śrubki muszą być idealnie wypolerowane przed barwieniem.

To jest jeszcze jakiś cel oprócz efektu wizualnego czy nie? W jaki sposób to się robi?

cel jest wyłącznie estetyczny, trzeba śrubki podgrzewać aż staną się niebieskie i w tym momencie przestać bo potem stają się szare :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wyszło nieźle, ale przez Twoje lenistwo mogłoby wyjść lepiej ;)

Podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

To wyłącznie wina mego leniwstwa. Aby wyszło idealnie równo, śrubki muszą być idealnie wypolerowane przed barwieniem.

cel jest wyłącznie estetyczny, trzeba śrubki podgrzewać aż staną się niebieskie i w tym momencie przestać bo potem stają się szare :)

 

To tylko w tym modelu barwią się te śrubki, czy w innych też To z czego one są wykonane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Śrubki są stalowe, jak w każdym innym zegarku i w każdym mogą być zabarwione.

Np.

 

 

post-68064-0-86496300-1521920749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Śrubki są stalowe, jak w każdym innym zegarku i w każdym mogą być zabarwione.

Np.

 

 

attachicon.gifIMG_20180324_204436.jpg

 

Takie proste, a nie wiedziałem... W jaki sposób podgrzewasz i ile czasu potrzeba, aby osiągnąć kolor niebieski?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie proste, a nie wiedziałem... W jaki sposób podgrzewasz i ile czasu potrzeba, aby osiągnąć kolor niebieski?

Nie wiem jak robił to Przemek, ale tu jest temat o barwieniu.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/22059-barwienie-stali/page-1


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, czego można się niepodziewanie dowiedzieć na tym forum, zajrzę jeszcze do Podwapińskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy położyć śrubkę na grocie lutownicy transformatorowej - grot z drutu miedzianego otacza od dołu łepek śrubki :) . Włączamy lutownicę i obserwujemy przez lupkę jak śrubka pięknie zmienia barwy; złoto, fiolet, błękit - wyłączamy, a gdy nie wyłączymy to dalsze barwy, już nie tak ładne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wszystko ładnie, pięknie. Pewno z czasem można dojść do wprawy. Tylko weź to późnej skręć do kupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy położyć śrubkę na grocie lutownicy transformatorowej - grot z drutu miedzianego otacza od dołu łepek śrubki :) . Włączamy lutownicę i obserwujemy przez lupkę jak śrubka pięknie zmienia barwy; złoto, fiolet, błękit - wyłączamy, a gdy nie wyłączymy to dalsze barwy, już nie tak ładne. :D

 

To jeszcze inny sposób... Rozumiem, że jak chce śrubkę w kolorze złota lub fioletu, to  też wyjdzie :)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że tak :)

 

A wczoraj zrobiłem takiego komandira :D tarcza założona tylko do przymiarki, jeszcze nie wymyśliłem jaka będzie. Koperta i bezel to czysty, niczym nie pokryty mosiądz :)

 

post-68064-0-93493700-1521963648_thumb.jpgpost-68064-0-46360700-1521963669_thumb.jpgpost-68064-0-85377600-1521963686_thumb.jpgpost-68064-0-92701500-1521963715_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak usunąłeś chrom z koperty i bezela, moczyłeś w kwasie solnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wygląda na porowatą, bezel i koperta ma inny odcień, robiłeś to osobno? Mój komandir był moczony w kwasie solnym

post-76033-0-53287600-1521968653_thumb.jpg

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Mosiądz też utleniania się na zielono?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że tak :D . Zdjęcie z uhrforum

post-76033-0-47470600-1521969344_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Tutaj to raczej zardzewiał na czarno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta wygląda na porowatą, bezel i koperta ma inny odcień, robiłeś to osobno? Mój komandir był moczony w kwasie solnym

Bezel ma inny odcień, bo pewnie ma nieco inny skład.

Ładny jest ten twój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może na sprzedaż bezel gładki do amfibii taki, jak w linku?

https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-clean-bezel-01k2.html

 

Ewentualnie, czy ktoś będzie składał zamówienie w Meranomie, do którego mógłbym się dołączyć? Wiem, że to dodatkowy zachód z wysyłaniem, ale mam problem z PayPalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to cena za ten bezel na meranomie to albo 14,90$ czyli  50,50 PLN albo po przełączeniu na rosyjski 550 rubli czyli 32,6 PLN  :blink: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to cena za ten bezel na meranomie to albo 14,90$ czyli 50,50 PLN albo po przełączeniu na rosyjski 550 rubli czyli 32,6 PLN :blink:

Ciekawe, nie zwróciłem na to uwagi, ale coś w tym jest np. szklany dekielek 15 USD, to około 850 rubli, a gdy ustawisz cenę w rublach to 1150?! Taka chyba ich polityka, wewnętrzny rynek inne ceny, eksport inne...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.