Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Waldeusz

Co noszą znani ludzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Abdullāh aṯ-ṯānī ibn Al-Ḥusayn - posiada stopień wojskowy generała majora Jordanian Joint Special Operations Tasks.

 

attachicon.gifKing-Abdullah.jpg

 

 

Faktycznie zegarek Romain Jerome Berlin DNA posiada wyjątkowo "dizajnerską" tarczę, która przez to nie należy do najbardziej czytelnych...  ;) 

 

Szczególnie efektownie prezentuje się ten czasomierz w ciemnościach, gdy świecące niebieskie linie obrazują przebieg rzeki Sprewy w Berlinie... B)

 

attachicon.gifRomain-Jerome-Berlin-DNA.jpg

 

To prawda, jest efektowny. Nieczytelność można mu wybaczyć, bo tego typu przedmioty mają nieco inne przeznaczenie .A godzinę też da się odczytać. Jako, że lubię mapy i Berlin oraz ze względu na ciekawy efekt (zarówno w zwykłym świetle, jak i po naświetleniu - w ciemności), zegarek podoba mi się.

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, jak definiujemy znani ludzie (czy np. postacie grane przez aktorów sie zaliczają do tej "kategorii"), niemniej zamieszczam link (i zdjęcie) do interesującego artykułu:

 

http://zegarkiipasja.pl/ciekawostki-kat/item/928-zegarki-slynnego-oficera-wywiadu-hansa-klossa

 

 

Zegarki_Hansa_Klossa_7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Forum Głównym jest temat "Zegarki ze szklanego ekranu" - te również tam gościły ;)


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Odchodząc od spraw związanych z polityką, także w kategorii - znani ludzie, pozwolę sobie zaprezentować osobę znaną z innych względów... B)

 

Stone Cold Steve Austin - amerykański zapaśnik (WWE) i aktor ("Niezniszczalni"), który znany jest także z zamiłowania do czasomierzy:

 

post-89266-0-79335600-1460038298_thumb.jpg

 

PS.

Posiadając tak słuszne warunki fizyczne, można pozwolić sobie na noszenie nawet najbardziej okazałych zegarków naręcznych... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powrócić na chwilę do tematów politycznych i zapytam, czy wiecie jaki na tym zdjęciu miał zegarek Tow. Edward Gierek? Zdjęcie niestety nie najlepszej jakości, ale zawsze. Obstawiam, że to czasomierz produkcji radzieckiej (prostokąt, z czerwonawą tarczą).

post-35535-0-95954600-1460379546_thumb.png


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ciężki temat. Mi się od razu skojarzyło z tym

a415467ef7f83a9ba3f91feea7e40e45.jpg

Ale to chyba inna koperta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kacapy różnej narodowości nie stroniły od wytworów imperialistycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Pozwolę sobie powrócić na chwilę do tematów politycznych i zapytam, czy wiecie jaki na tym zdjęciu miał zegarek Tow. Edward Gierek? Zdjęcie niestety nie najlepszej jakości, ale zawsze. Obstawiam, że to czasomierz produkcji radzieckiej (prostokąt, z czerwonawą tarczą).

 

Pozwolę sobie oczywiście odnieść się wyłącznie do kwestii zegarmistrzowskiej, z wiadomych względów nie podejmując dyskusji na tematy polityczne... B)

 

Ze swojej strony obstawiałbym radziecki czasomierz Poljot (Полёт), z mechanizmem na 17 kamieniach i z pozłacaną kopertą (dwa warianty kształtu):

 

post-89266-0-79118300-1460395033.jpg         post-89266-0-96606300-1460396385.jpg

Edytowane przez Jacek Olszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że Edward Gierek lubił luksus. W latach 70-tych sprzedawano w Polsce zegarki marki cyma. Może to jakaś cyma? Choć akurat I Sekretarz KC PZPR mógł kupić zegarek wszędzie. Ja bym typował jakiegoś szwajcara.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Trudno będzie odgadnąć, o ile nie przewinął się taki zegarek przez ręce. Ma charakterystyczną tarczę, jaśniejszą na linii paska i przechodzącą w ciemniejszy kolor (brąz?.. czerwień?..) od strony krawędzi. Wygląda na złoty i wcale nie musiał być kupiony w Polsce, czy nawet w państwach bloku wschodniego.

 

Tomek, rozglądałem się trochę za tymi krasnalami z Twojego awatara przy okazji wizyty we Wrocławiu, ale jakoś nie trafiłem. ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krasnale znajdziesz, tylko musisz pełznąć, a żeby zacząć pełzać, no sam wiesz.... ;)

 

Dobrze kombinujesz, sam bym takiego rąbnął, ile to mosiądzu :D

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie odgadnąć, o ile nie przewinął się taki zegarek przez ręce. Ma charakterystyczną tarczę, jaśniejszą na linii paska i przechodzącą w ciemniejszy kolor (brąz?.. czerwień?..) od strony krawędzi. Wygląda na złoty i wcale nie musiał być kupiony w Polsce, czy nawet w państwach bloku wschodniego.

 

Tomek, rozglądałem się trochę za tymi krasnalami z Twojego awatara przy okazji wizyty we Wrocławiu, ale jakoś nie trafiłem. ;)

Najlepiej kup sobie mapkę z ich lokalizacją - łatwo się wtedy rozglądać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krasnale znajdziesz, tylko musisz pełznąć, a żeby zacząć pełzać, no sam wiesz.... ;)

 

Dobrze kombinujesz, sam bym takiego rąbnął, ile to mosiądzu :D

No rąbnąć nie miałem zamiaru, raczej zrobić zdjęcie z zegarkiem i wrzucić w tym wątku. W końcu to są znane krasnale (na forum). ;)

 

Najlepiej kup sobie mapkę z ich lokalizacją - łatwo się wtedy rozglądać.

 

Pozdrawiam

Dzięki, może następnym razem tak zrobię. Bywam często, ale nie zawsze mam czas na szwendanie się po mieście. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krasnali chyba przybywa, na pewno jakiegoś spotkasz ;)

 

 

Tomku z Wrocławia, w latach siedemdziesiątych, w sklepach "Jubiler" można było kupić Omegi i Rolexy, nie mówiąc o Atlanticach.

 

 

o tym nie wiedziałem. Wiem, że zdaje się jeszcze wcześniej, można było kupić Delbany. Pewnie też były jakieś seiko, czy citizeny w Pewexach..... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Placu Konstytucji w Warszawie były Rolexy w latach 70...

( jeden z odcinków " 07 zgłoś się " traktuje o napadzie na ten salon)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź na ul. Jatki - tam nie tylko są krasnale ;-)

Co do zegarka Gierka, to chyba faktycznie nie jest to radziecka myśl techniczna. Szukałem podobnych. Znalazłem podobne Cornavin'y, patrzyłem na Omegi a nawet Piagety, ale niestety nic z tego... Może kiedyś coś wpadnie w oko i wszystko się wyjaśni.

 

Delbany i Atlantic'i z lat 50. i 60. to głównie pochodziły "od marynarzy", którzy przywozili je do Polski kilogramami ;-)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki zegarek miał  Edward Gierek, ale ludzie mówią że po wskazówki jeździł do Moskwy, stojący obok to Piotr Jaroszewicz.

 

z15636812Q,Edward-Gierek-i-Piotr-Jarosze

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym czasie u steru władzy w CCCP był Leonid Breżniew,  na ręku złoty Rolex Datejust.

 

leonid.jpg

 

Z politykami bratnich krajów łączyły go serdeczne relacje.

Na zdjęciu poniżej braterski pocałunek z Erichem Honekerem.

Mieli identyczny gust zegarkowy, Honeker też nosił złotego Rolexa Datejust.

 

Soviet-leader-Leonid-Brezhnev-and-East-G

 

Jeszcze zdjęcie czarno-białe , ale za to widać na nim więcej nadgarstek.

 

Soviet-leader-Leonid-Brezhnev-and-East-G

 

Przez analogię skłonny jestem przypuszczać że tow. Gierek nie nosił jednak radzieckiego zegarka  ;)

Edytowane przez Ciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie towarzysze kacapy się nie zniżali to masówki, którą oferowali nam................

 

A zdjęcia te są tak obrzydliwe..............Dwóch starych obleśnych satrapów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Anthony Joshua - pięściarz, złoty medalista olimpijski. Aktualnie posiada pas federacji IBF. Myślę, że na długie lata może zdominować królewską wagę w boksie. Na ręku Audemars Piguet Royal Oak.

 

anthonyjoshua_ap1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym wyjść na rasistę, ale samo się ciśnie pytanie- co ci ciemnoskórzy mają, że najczęściej jak już kupują zegarek, to gorzej niż kobiety-

wybierają same kolorowe świecidełka jak sroki :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.