Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest Waldeusz

Co noszą znani ludzie?

Recommended Posts

Abdullāh aṯ-ṯānī ibn Al-Ḥusayn - posiada stopień wojskowy generała majora Jordanian Joint Special Operations Tasks.

attachicon.gifKing-Abdullah.jpg

Faktycznie zegarek Romain Jerome Berlin DNA posiada wyjątkowo "dizajnerską" tarczę, która przez to nie należy do najbardziej czytelnych...  ;) 

Szczególnie efektownie prezentuje się ten czasomierz w ciemnościach, gdy świecące niebieskie linie obrazują przebieg rzeki Sprewy w Berlinie... B)

attachicon.gifRomain-Jerome-Berlin-DNA.jpg

To prawda, jest efektowny. Nieczytelność można mu wybaczyć, bo tego typu przedmioty mają nieco inne przeznaczenie .A godzinę też da się odczytać. Jako, że lubię mapy i Berlin oraz ze względu na ciekawy efekt (zarówno w zwykłym świetle, jak i po naświetleniu - w ciemności), zegarek podoba mi się.

.

Na Forum Głównym jest temat "Zegarki ze szklanego ekranu" - te również tam gościły ;)

Patryk

Guest Jacek Olszewski

Odchodząc od spraw związanych z polityką, także w kategorii - znani ludzie, pozwolę sobie zaprezentować osobę znaną z innych względów... B)

Stone Cold Steve Austin - amerykański zapaśnik (WWE) i aktor ("Niezniszczalni"), który znany jest także z zamiłowania do czasomierzy:

post-89266-0-79335600-1460038298_thumb.jpg

PS.

Posiadając tak słuszne warunki fizyczne, można pozwolić sobie na noszenie nawet najbardziej okazałych zegarków naręcznych... ;)

Pozwolę sobie powrócić na chwilę do tematów politycznych i zapytam, czy wiecie jaki na tym zdjęciu miał zegarek Tow. Edward Gierek? Zdjęcie niestety nie najlepszej jakości, ale zawsze. Obstawiam, że to czasomierz produkcji radzieckiej (prostokąt, z czerwonawą tarczą).

post-35535-0-95954600-1460379546_thumb.png

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Guest Kwiatek

Ciężki temat. Mi się od razu skojarzyło z tym

a415467ef7f83a9ba3f91feea7e40e45.jpg

Ale to chyba inna koperta.

Kacapy różnej narodowości nie stroniły od wytworów imperialistycznych...

Guest Jacek Olszewski

Pozwolę sobie powrócić na chwilę do tematów politycznych i zapytam, czy wiecie jaki na tym zdjęciu miał zegarek Tow. Edward Gierek? Zdjęcie niestety nie najlepszej jakości, ale zawsze. Obstawiam, że to czasomierz produkcji radzieckiej (prostokąt, z czerwonawą tarczą).

Pozwolę sobie oczywiście odnieść się wyłącznie do kwestii zegarmistrzowskiej, z wiadomych względów nie podejmując dyskusji na tematy polityczne... B)

Ze swojej strony obstawiałbym radziecki czasomierz Poljot (Полёт), z mechanizmem na 17 kamieniach i z pozłacaną kopertą (dwa warianty kształtu):

post-89266-0-79118300-1460395033.jpg         post-89266-0-96606300-1460396385.jpg

Edited by Jacek Olszewski

Czytałem, że Edward Gierek lubił luksus. W latach 70-tych sprzedawano w Polsce zegarki marki cyma. Może to jakaś cyma? Choć akurat I Sekretarz KC PZPR mógł kupić zegarek wszędzie. Ja bym typował jakiegoś szwajcara.

Edited by Tomek z Wrocławia

Guest

Trudno będzie odgadnąć, o ile nie przewinął się taki zegarek przez ręce. Ma charakterystyczną tarczę, jaśniejszą na linii paska i przechodzącą w ciemniejszy kolor (brąz?.. czerwień?..) od strony krawędzi. Wygląda na złoty i wcale nie musiał być kupiony w Polsce, czy nawet w państwach bloku wschodniego.

Tomek, rozglądałem się trochę za tymi krasnalami z Twojego awatara przy okazji wizyty we Wrocławiu, ale jakoś nie trafiłem. ;)

Edited by Guest

Krasnale znajdziesz, tylko musisz pełznąć, a żeby zacząć pełzać, no sam wiesz.... ;)

Dobrze kombinujesz, sam bym takiego rąbnął, ile to mosiądzu :D

Trudno będzie odgadnąć, o ile nie przewinął się taki zegarek przez ręce. Ma charakterystyczną tarczę, jaśniejszą na linii paska i przechodzącą w ciemniejszy kolor (brąz?.. czerwień?..) od strony krawędzi. Wygląda na złoty i wcale nie musiał być kupiony w Polsce, czy nawet w państwach bloku wschodniego.

Tomek, rozglądałem się trochę za tymi krasnalami z Twojego awatara przy okazji wizyty we Wrocławiu, ale jakoś nie trafiłem. ;)

Najlepiej kup sobie mapkę z ich lokalizacją - łatwo się wtedy rozglądać.

Pozdrawiam

Guest

Krasnale znajdziesz, tylko musisz pełznąć, a żeby zacząć pełzać, no sam wiesz.... ;)

Dobrze kombinujesz, sam bym takiego rąbnął, ile to mosiądzu :D

No rąbnąć nie miałem zamiaru, raczej zrobić zdjęcie z zegarkiem i wrzucić w tym wątku. W końcu to są znane krasnale (na forum). ;)

Najlepiej kup sobie mapkę z ich lokalizacją - łatwo się wtedy rozglądać.

Pozdrawiam

Dzięki, może następnym razem tak zrobię. Bywam często, ale nie zawsze mam czas na szwendanie się po mieście. :)

krasnali chyba przybywa, na pewno jakiegoś spotkasz ;)

Tomku z Wrocławia, w latach siedemdziesiątych, w sklepach "Jubiler" można było kupić Omegi i Rolexy, nie mówiąc o Atlanticach.

o tym nie wiedziałem. Wiem, że zdaje się jeszcze wcześniej, można było kupić Delbany. Pewnie też były jakieś seiko, czy citizeny w Pewexach..... 

Na Placu Konstytucji w Warszawie były Rolexy w latach 70...

( jeden z odcinków " 07 zgłoś się " traktuje o napadzie na ten salon)

Pozdrawiam, Marek

Idź na ul. Jatki - tam nie tylko są krasnale ;-)

Co do zegarka Gierka, to chyba faktycznie nie jest to radziecka myśl techniczna. Szukałem podobnych. Znalazłem podobne Cornavin'y, patrzyłem na Omegi a nawet Piagety, ale niestety nic z tego... Może kiedyś coś wpadnie w oko i wszystko się wyjaśni.

Delbany i Atlantic'i z lat 50. i 60. to głównie pochodziły "od marynarzy", którzy przywozili je do Polski kilogramami ;-)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

W tym czasie u steru władzy w CCCP był Leonid Breżniew,  na ręku złoty Rolex Datejust.

leonid.jpg

Z politykami bratnich krajów łączyły go serdeczne relacje.

Na zdjęciu poniżej braterski pocałunek z Erichem Honekerem.

Mieli identyczny gust zegarkowy, Honeker też nosił złotego Rolexa Datejust.

Soviet-leader-Leonid-Brezhnev-and-East-G

Jeszcze zdjęcie czarno-białe , ale za to widać na nim więcej nadgarstek.

Soviet-leader-Leonid-Brezhnev-and-East-G

Przez analogię skłonny jestem przypuszczać że tow. Gierek nie nosił jednak radzieckiego zegarka  ;)

Edited by Ciech

Dokładnie towarzysze kacapy się nie zniżali to masówki, którą oferowali nam................

A zdjęcia te są tak obrzydliwe..............Dwóch starych obleśnych satrapów

Guest Magik.

Anthony Joshua - pięściarz, złoty medalista olimpijski. Aktualnie posiada pas federacji IBF. Myślę, że na długie lata może zdominować królewską wagę w boksie. Na ręku Audemars Piguet Royal Oak.

anthonyjoshua_ap1.jpg

Nie chciałbym wyjść na rasistę, ale samo się ciśnie pytanie- co ci ciemnoskórzy mają, że najczęściej jak już kupują zegarek, to gorzej niż kobiety-

wybierają same kolorowe świecidełka jak sroki :ph34r: