Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew97

Zegarek TH/inny do 700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio zamarzyłem sobie zegarek. Nie ukrywam, że bardzo zależy mi na wyglądzie. Niedawno upatrzyłem sobie model od Tommy'ego Hilfigera https://zegarownia.pl/zegarek-meski-tommy-hilfiger-briggs-1791426 . Przed wstawieniem postu oczywiście przejrzałem kilka tematów o zegarkach tej firmy i wiem, że użytkownicy stronią od tego typu marek. Zdaję sobie również sprawę, że często zegarki tego tupu mają wywindowaną cenę. Nie znam się za bardzo na różnych parametrach zegarków, tak jak wspominałem zależy mi na nim jako na ozdobie, ale także na tym, aby posłużył bezproblemowo przez kilka dobrych lat.

Tu pojawia się pytanie- czy na podstawie moich wymagań dobrym będzie zakup tego modelu (chodzi głównie o czas sprawnego funkcjonowania)?

Jeżeli na prawdę nie warto kupować zegarków tych firm (nawet na podstawie moich preferencji), czy moglibyście polecić mi inne, które spełniłyby moje (nie za skomplikowane) standardy?

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mając do dyspozycji budżet na poziomie ok. 700 zł, tego TH zdecydowanie bym sobie odpuścił, a poszukał raczej czegoś od SEIKO/CITIZENA/ORIENTA. Jeśli koniecznie ma być chrono, to na pewno można coś znaleźć np. od Seiko. Każda ze wskazanych przeze mnie marek będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż TH  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając do dyspozycji budżet na poziomie ok. 700 zł, tego TH zdecydowanie bym sobie odpuścił, a poszukał raczej czegoś od SEIKO/CITIZENA/ORIENTA. Jeśli koniecznie ma być chrono, to na pewno można coś znaleźć np. od Seiko. Każda ze wskazanych przeze mnie marek będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż TH  :)

Dziękuję, a czy mógłbyś, albo ktoś inny (najlepiej posiadający zegarek TH) odnieść się do trwałości, czyli tak jak wcześniej napisałem bezproblemowego czasu działania zegarków TH? Czy psuje się po 2 latach, czy wytrzyma dużo więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziękuję, a czy mógłbyś, albo ktoś inny (najlepiej posiadający zegarek TH) odnieść się do trwałości, czyli tak jak wcześniej napisałem bezproblemowego czasu działania zegarków TH? Czy psuje się po 2 latach, czy wytrzyma dużo więcej?

Co dotyczy trwałości TH, to się nie wypowiem. Żadnego nie miałem, nie mam i nie będę miał. Do tego mam żelazną pewność, że w takim podejściu do TH nie jestem osamotniony ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę musiałem pogłówkować żeby prawidłowo rozszyfrować akronim, bo coś mi się wyraźnie nie zgadzało :D co do tego TH o którym mowa, też pozostałbym przy koszulach i swetrach, wśród marek wymienionych przez kolegów na pewno znajdziesz masę ciekawszych propozycji.

Dziękuję, a czy mógłbyś, albo ktoś inny (najlepiej posiadający zegarek TH) odnieść się do trwałości, czyli tak jak wcześniej napisałem bezproblemowego czasu działania zegarków TH? Czy psuje się po 2 latach, czy wytrzyma dużo więcej?

Te zegarki zwykle oparte są o tanie Miyoty, a czasami wręcz chińskie beznazwowce, kontroli jakości jako takiej nie ma, produkowane są często w tych samych fabrykach co podróbki, często są trudne do odróżnienia od nich, co sprawia że zaraz po ich zakupieniu ich wartość spada drastycznie. Pewnie parę lat pochodzi, co akurat wyczynem nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) takich się w sumie spodziewałem, jednak także prawdopodobnie założę temat dla ludzi, którzy mieli do czynienia z zegarkami tej marki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Znajdź sobie coś od Seiko na zwykłym 7s26, z linii "5", a pochodzi nawet kilkadziesiąt lat. A co dotyczy zakładania tematu dla użytkowników TH, to hmmmmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu jakiś czas temu pytał o sens naprawiania zegarka Hilfigera, który dostał kilka lat wcześniej w prezencie. Coś mu nie podeszło, więc wrzucił do szuflady. Po wyjęciu z szuflady okazało się, że... wskazówki poodpadały. To chyba tyle w temacie jakości. :)

 

 

Nawet w tym samym sklepie bez trudu znajdziesz w tej lub nawet niższej cenie chronograf w kwarcu jakiejś rozsądnej marki. Casio, Timex, Festiny, Citizeny. Jest w czym wybierać. Byle nie Diesle, Fossile, Armani i inne wynalazki w stylu tego, co wrzuciłeś. Najzwyczajniej w świecie (w 100% obiektywnie) szkoda Twoich pieniędzy.

 

https://zegarownia.pl/szukaj?q=chronograph

 

Byłem dziś z żoną w centrum handlowym i mijaliśmy sklep (jakąś sieciówkę), w którym na wystawie był milion klonów DW na meshu. WSZYSTKIE wyglądały tak samo. Różniły się tylko kolorami i logotypami „marek” na tarczy. Nawet ceny miały te same – 80% kosztowało 490 PLN. Płakać się chce bo na Ali niemal identyczne (pewnie tylko napisy inne) chodzą po maksymalnie 12 USD. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już założył. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukiwacze prawdy nie marnują czasu. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze z tego zakresu ceny to: Timex, Festina, Citizen, Casio, Orient?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Poszukiwacze prawdy nie marnują czasu. :P

Czyli rozumiem, ze z tego zakresu ceny to: Timex, Festina, Citizen, Casio, Orient?

Na pewno też Seiko...

post-34987-0-93731200-1522347959_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba warto było popytać, bo raczej wybiliście mi z głowy tego Hilfigera xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli faktycznie tak się stało, to bardzo dobrze. Wybierz coś z powyżej zaproponowanych marek, ze szczególnym uwzględnieniem SEIKO/CASIO/ORIENTA/CITIZENA, a na pewno będziesz zadowolony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jeszcze jakieś sklepy internetowe godne polecenia? Pewna oryginalność i dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tylko po co w takim razie ten drugi temat o TH? Na pewno spoko oferta jest na www.zegarownia.pl. Dużo ciekawych zegarków jest także na naszym bazarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co w takim razie ten drugi temat o TH? Na pewno spoko oferta jest na www.zegarownia.pl. Dużo ciekawych zegarków jest także na naszym bazarku...

Już usuwam tamten post :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem ostatnio na zegarek.net (Orienta i Swatcha). Ceny mieli konkurencyjne jeśli dobrze pamiętam (pewnie dlatego ich wybrałem) i wszystko było ok.  Jak wpiszesz w ich wyszukiwarce „chronograf”, wyskoczą jeszcze ciekawsze – moim zdaniem oczywiście – niż na zegarowni. Cały czas zakładam oczywiście, że właśnie ten chronograf Cię kusi. Mają tam jeszcze Lorusy, które są (nawet na tym forum) chwalone, a i stylistykę mają dość przebojową. :)

 

A! Irytowało mnie tylko, że nie ma maili o przetwarzaniu zamówienia. Kupujesz, płacisz i do informacji o wysyłce cisza. Taki niuans, ale mnie rzeczy tego typu denerwują przy zakupach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam (jeszcze) gdyż za kilka dni sprzedaje (na szczęście). Kupiłem 5.01.2018 w samolocie po wypiciu kilku drinków whisky... zakup za 600zl.. owszem zegarek działa wskazuje godzinę... jakby nie patrzeć zegarek wart 50zl ale mam kupca za 500 ufff oprócz znaczka TH nie ma nic cennego w tym zegarku, co gorsza tak mi się spodobało kupowanie w samolocie ze 18.01.2018 kupiłem Maserati zegarek już lepiej wykonany ale dalej badziewny za kwotę 1000zl i tez szukam już kupca.. nic więcej nie dodam chce sprzedać dopóki maja wartość bo w Polsce droższe niż w bezcłowej wiec kasę odzyskam praktycznie i w to miejsce kupiłem już sobie normalne zegarki. Nie patrz na modę bo nie jest tego warta kup sobie zegarek który będzie zegarkiem a nie Chińczykiem za 10zl sprzedawanym za setki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z whisky trzeba jednak uważać ;-) Tą prawdę już w Misiu objawiono :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CzasToPieniadz - kolejny temat i kolejny twój wpis, nie odpuszczaj bo kolega naprawdę napalony na ten zegarek :). Uratujmy go przed tym błędem!

 

@Andrew97 bierz coś japońskiego producenta: Seiko, Casio, Orient, Citizen, Lorus. Nie ważny model, "będziesz Pan zadowolony".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis CzasaToPieniądza trzeba gdzieś podczepić ku przestrodze. :)

 

A Andrew97 już uratowany. Zrozumiał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.