Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
ch24.pl

Patek Philippe Ref. 5968A-001 – pierwszy chronograf w kolekcji Aquanaut – Basel 2018 [zdjęcia live, cena]

Recommended Posts

Kolekcja Aquanaut po raz pierwszy od debiutu w 1997 roku wzbogaciła się o wariant z chronografem - komplikacją idealnie wpisującą się w sportowy i dynamiczny charakter tej linii zegarków.

Wyświetl pełny artykuł

Zdecydowanie najfajniejsza nowość tegorocznego Basel.

Wersja z pomarańczowym paskiem to dla mnie kwintesencja casualowo-wakacyjnego zegarka.

Raz się żyje. Nie potrafiłem sobie odmówić. Wersję na czarnym pasku już mam na pulpicie.

Co-Axial

A ma stop sekundę czy tak jak poprzednia wersja oraz Seiko SKX, nie posiada? ;)

Żartuuuujęęę! Uwielbiam Aquanaut i bardzo chciałbym kiedyś mieć taki zegarek. Kojarzy mi się z The Beatles.

Guest qhen

a mi sie kojarzy z zegarkiem za tysiąc zł.i jeszcze ta pomarańczowa guma

Tak tak wiem to Patek bla bla bla

Raz się żyje. Nie potrafiłem sobie odmówić. Wersję na czarnym pasku już mam na pulpicie.

Na czarnym pasku wygląda dużo lepiej .

Deus Dona Me Vi

A dla mnie na pomarańczowym :) Ale ja generalnie bardzo lubię ten kolor. A sam zegarek sam w sobie świetny.

Guest fidelio

Zdecydowanie mechaniczna pomarańcza ;-)

Guest TigerBear

Zaraz posądzicie mnie o to, że jestem  zboczeńcem.

Może to kwestia zdjęć , ale nie podoba mi się spasowanie gumy z kopertą  :blink:

A może faktycznie taki jestem, zboczony  :wacko:

czyli ta mała tarcza odpowiedzialna jest za minuty w chrono duża wskazówka za sekundy w chrono a wskazania sekund w tradycyjnym zegarze nie ma  ? dobrze to rozumiem ? 

Guest The Lord

czyli ta mała tarcza odpowiedzialna jest za minuty w chrono duża wskazówka za sekundy w chrono a wskazania sekund w tradycyjnym zegarze nie ma  ? dobrze to rozumiem ?

Dokładnie tak. W zakresie Twojego pytania Aquanaut Ref. 5968A-001 zawiera sekundową wskazówkę licznikową, a poniżej jej osi znajduje się minutowa wskazówka licznikowa, której zakres działania wynosi 60 minut.

no to super słabo jak dla mnie :( a zalecenia Patka aby włączyć stoper żeby symulował  sekundy tylko to potwierdza ...

Edited by gothika_

Guest The Lord

no to super słabo jak dla mnie :( a zalecenia Patka aby włączyć stoper żeby symulował  sekundy tylko to potwierdza ...

To zależy od punktu widzenia.  :)  Mam zegarek zawierający kaliber 324 SC, którego miesięczna uśredniona niedokładność pomiaru czasu wynosi 1,5 sekundy w skali doby. Myślę, że to świetny wynik. Mechanizm CH 28-520 C to w sensie konstrukcyjnym nic innego jak właśnie kaliber 324 z wydłużoną o 10 godzin rezerwą autonomii chodu, dodanym stoperem oraz przeprojektowanym półmostkiem. Oczywiście stałe działanie stopera sprawi, że niewiele zostanie z wydłużonej rezerwy autonomii chodu Aquanauta jednak jego nieużywanie spowoduje z kolei wrażenie jakby zegarek się zatrzymał. Z drugiej strony, wygląd modelu Aquanaut ma swoje ograniczenia, a estetyka jest przecież ważna. Firma Patek Philippe określa to w następujący sposób.

This new Ref. 5968A-001 in steel also attracts attention with its unique aesthetic appeal and the very balanced integration of the chronograph in the exclusive Aquanaut design.

Chyba mają trochę racji. Czasami więcej nie znaczy, że lepiej.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.