Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bony

Zodiac Astrographic SST 36000vph przegląd.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam kogoś z doświadczeniem przy pracy z modelami astrographic z układem wskazówek typu mystery dial. Mam Dwa egzemplarze NOS które wymagają przejrzenia i smarowania.

Z góry dziękuje za pomoc:)

post-5227-0-19944000-1522502427_thumb.jpeg

post-5227-0-35690600-1522502439_thumb.jpeg


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie każdy zegarmistrz (prawdziwy::) poradzi sobie bez kłopotu - zamiast wskazówek masz nałożone przeźroczyste koła na których namalowanie są wskazówki, koła zdejmuje się i zakłada jak normalne wskazówki. Jedyne co to trzeba pracować czysto - aby nie zostawić odcisków palców i w miarę delikatnie - koła wskazówke wykonane są z cieńkiego, łatwo gnącego się plastilku.

Natomiast IMO każdy szanujący się zegarmistrz ogarnie to bez kłopotu, W trójmiescie - np. zakład na długiej.


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przytoczenie informacji związanych z budową zegarka.(oczywistych?)
Nie wnosi to jednak nic do tematu który pruszam. Szukam zegarmistrza, który ma doświadczenie w pracy z tym konkretnym modelem. Taka moja fanaberia: )

P.s. "...pracowac czysto..." przeraża mnie fakt że można inaczej.


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coż przykro mi że podałem CI oczywiste informacje :) natomiast sam naprawiałem kilka sztuk - nic nadzwyczajnego - jedyne udziwnienie to wspomniane wskazówki :) cała reszta to przecietny standart z tego okresu. Co do zegarmistrza który specjalizuje się w astrografikach to IMO powodzenia:)

 

Troszkę odbiegając od tematu to IMO to co w dużym stopniu przyczyniło się do upadku zawodu zegarmistrza to m.in. korporacje, które ograniczyły dostęp do części dla tzw. autoryzowanych serwisów, i klienci którzy radośnie ten trend podłapali, nie ma już producentów zamienników części typu Best Fit, zaś większość firm albo limituje sprzedaż części do zegarków, albo uniemożliwia całkowicie (pamietam jak kolega uzyskiwał autoryzację Rolexa w USA, i jak otto frei stracił po wielu latach bezpośredni dostęp do częsci omegi). Nawet na takim rynku jak US ubyło w ostaniej dekadzie wielu zegarmistrzów i sprzedano badź zlikiwdowano firmy zaopatrujące w części. Natomiast sami taki świat tworzymy - za kilka lat na serwis bardzo przeciętnych i masowo produkowanych zegarków będziemy czekać 2-5 lat :). Patrząc na rzędy produkcji (swatch grupa, rolex) widać że zegarki na rynku wtórnym podlegają coraz większej utracie wartości (poza nielicznymi wyjątkami:)).

 

 

 

 

Co do pracy na czysto - wiele już widziałem :) w Twoim rejonie Dolinski gwarantuje jakość obsługi - inna kwestia czy weźmie zlecenie:) (szczególnie jak usłyszy o tej fanaberi z ekspertyzą :)) - ja bym klienta wysłał w diabły:)

 

Do meritum - celem mojego posta było stwierdzenie że serwis wspomnianych modeli nie wymaga specjalizacji, naprawa natomiast lokalizacji usterki i dostepu do części ale jako że to nie są in house to też nie ma większego problemu.

 

Jak bardzo Ci zależy to w USA

http://www.vintagezodiacs.com/watchrepair.php

 

ORAZ W UK

http://watchguy.co.uk/repair-zodiac-seawolf-sst-36000/

 

A tutaj info odnośnie werku - naprawdę bez komplikacji:) AS - częsci do zdobycia - nie wiem czym dla Ciebie różni się od innych HF  z tego okresu?

Werki HF poza zaletą płynącej sekundy (do akutronów się co prawda nie umywają i to niestety z akutronami jest problem z serwisem) nie różnią się zasadniczo od tych 28800, zaś ich wadą jest większe zużycie niektórych części ze wzglęu na podniesioną częstotliwość. Natomiast jeśli to rzeczywiście NOS to  nie ma mowy o zużyciu, wyczyscić, nasmarować, wyregulowac i ocenić szczelność - i z tym ostanim  jedynie może być kłopot - uszczelki  w koronach ciężko wymienić :) a po latach leżakowania często już nie trzymają, zaś NOS korona z tego okresu będzie miała usczelkę w podobnym stanie:).

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Zodiac_76

 

A i załaczam schematy werków zodiaca 36600  (może to info jest mniej oczywiste....)- możesz pokazać  zegarmistrzowi i upewnić się że jest jak trzeba:)

 

 

11302965_IMGP9522.JPG

11302963_IMGP9513.JPG2149_Zodiac 86.pdf2150_Zodiac 88.pdf2148_Zodiac 78.pdf


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze dziękuje za przytoczenie wielu ciekawych faktów.

Jeśli chodzi o vintagezodiacs.com i zodiaccatalogs.com to jestem zaznajomiony jak i zapisny. Dla nich robi servis ultra vintage, który też znam.

Znam scenę Zodiaców i możliwości ich serwisowania poza naszym krajem. Stąd moja ciekawość o rynek rodzimy i jego doświadczenie.  Nie sugerowałem również wyjątkowości skomplikowania tychże konstrukcji, a jedynie chęć współpracy z kimś kto miał z nią styczność w praktyce.

 

Pozdrawiam :)


Przyglądam się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jareckys
      Cześć. Znalazłem na allegro ciekawy zegarek marki zodiac. Jestem ciekaw czy jest wart swojej ceny i czy faktycznie jest oryginalny. Z tego co czytałem na tym forum sprzedawca zegarki17 lubi podkoloryzować opisy aukcji więc byłbym szalenie wdzięczny za Wasze opinie. Ponizej link do aukcji: 
      https://allegro.pl/oferta/klasyczny-meski-zodiac-lata-40-te-bialy-kruk-9846629785?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
    • Przez rafalczapa
    • Przez rafalczapa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.