Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tocha113

Pytanie o autentycznosc Longines ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o pomoc w identyfikacji zegarka Longines czy zegarek jest oryginalny, co to jest za model i z którego może być roku przepraszam ale zdjecia mechanizmu nie wyślę bo nie da rady go otworzyć. Z góry dziękuje za jakąkolwiek informację .Pozdrawiam wszystkich I Życzę zdrowych pogodnych Św Wielkanocnych.post-94317-0-39848200-1522503445_thumb.jpgpost-94317-0-62200400-1522503458_thumb.jpgpost-94317-0-21224200-1522503469_thumb.jpgpost-94317-0-39628400-1522503484_thumb.jpg

post-94317-0-38144700-1522503491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek odnawiany (tarcza po malowaniu, korona wymieniona na większą niż w oryginale), lata 60 te, kaliber 23z (najbardziej prawdopodobne), eksport na rynek USA.

Wskazówki oryginalne


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek odnawiany (tarcza po malowaniu, korona wymieniona na większą niż w oryginale), lata 60 te, kaliber 23z (najbardziej prawdopodobne), eksport na rynek USA.

Wskazówki oryginalne

Dziękuję za odpowiedz jest jeszcze jedna sprawa dotycząca szybki bo jest pęknięta jaki to może być koszt nowej z wymianą 

film.MOV

zegarek odnawiany (tarcza po malowaniu, korona wymieniona na większą niż w oryginale), lata 60 te, kaliber 23z (najbardziej prawdopodobne), eksport na rynek USA.

Wskazówki oryginalne

 

Dziękuję za odpowiedz jest jeszcze jedna sprawa dotycząca szybki bo jest pęknięta jaki to może być koszt nowej z wymianą 

attachicon.giffilm.MOV

Przesyłam krótki film z tą szybką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek odnawiany (tarcza po malowaniu, korona wymieniona na większą niż w oryginale), lata 60 te, kaliber 23z (najbardziej prawdopodobne), eksport na rynek USA.

Wskazówki oryginalne

Czy cena 800 zł za niego jest dobra czy za wysoka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił bo tak naprawdę przez to odnowienie nie ma żadnej wartości kolekcjonerskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cenie nie dyskutuje, natomiast oryginalbe szkło mozna kupić na zatoce - jest to szkło do koperty wrench 1200, mozna też coś dopasować co też nie powinno być drogie


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o cenie nie dyskutuje, natomiast oryginalbe szkło mozna kupić na zatoce - jest to szkło do koperty wrench 1200, mozna też coś dopasować co też nie powinno być drogie

Dziękuję za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do Pana gdzie w Gdańsku znajdę dobrego zegarmistrza który wyczyści tarcze  doxa antimagnetique 1147.


Ja bym nie kupił bo tak naprawdę przez to odnowienie nie ma żadnej wartości kolekcjonerskiej

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bez Pan:), natomiast można podejść na długą lub do bauma na wrzeszcz. Z czyszczeniem wszystko zależy jakie są zabrudzenia, czy są rysy i czy farba jest nietknięta. Mozna próbować ale przy mocno przybrudzonych tarczach na bazie własnych przykrych doświadczeń odradzam - brud wzera sie w farbę i przy próbie czyszczenia schodzi wraz z nią. Usunięcie patyny (jesli jest nie równa jest prostrze), ale tez ryzykowne. Kiedys zakładalismy taki temat na forum.

Generalnie czesto jest tak ze polowa tarczy odczyszcza sie rewelacyjnie i nagle napisy i farba zaczynają spływać :)

Nie polecam! i nie wiem czy zegarmistrz podejmie ryzyko - wszytsko zalezy od stanu tarczy, bo może się to skończyć odmalowaniem


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz jest jeszcze jedna sprawa dotycząca szybki bo jest pęknięta jaki to może być koszt nowej z wymianą

 

film.MOV

 

 

Przesyłam krótki film z tą szybką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie bez Pan:), natomiast można podejść na długą lub do bauma na wrzeszcz. Z czyszczeniem wszystko zależy jakie są zabrudzenia, czy są rysy i czy farba jest nietknięta. Mozna próbować ale przy mocno przybrudzonych tarczach na bazie własnych przykrych doświadczeń odradzam - brud wzera sie w farbę i przy próbie czyszczenia schodzi wraz z nią. Usunięcie patyny (jesli jest nie równa jest prostrze), ale tez ryzykowne. Kiedys zakładalismy taki temat na forum.

Generalnie czesto jest tak ze polowa tarczy odczyszcza sie rewelacyjnie i nagle napisy i farba zaczynają spływać :)

Nie polecam! i nie wiem czy zegarmistrz podejmie ryzyko - wszytsko zalezy od stanu tarczy, bo może się to skończyć odmalowaniem

Dzięki za info jak możesz to luknij na fotki czy opłaca się dawać tarcze do czyszczenia albo ją sprzedać i kupić sobie ładniejszą ???

Ta na pewno jest w 100 % Oryginał nie odnawiana.56 rocznik trochę latek ma ale śmiga.post-94317-0-87058300-1522593989_thumb.jpgpost-94317-0-75673200-1522594331_thumb.jpgpost-94317-0-84455600-1522594665_thumb.jpgpost-94317-0-68499200-1522594657_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie może byc ryzykowne, podejdź do majstra i niech on się wypowie - ładna oryginalna dosia - szkodaby było to stracić. Natomiast przy zakupie zegarka vintage oryginalna tarcza w bardzo dobrym stanie to podstawa - werk idzie naprawić, kopertę wypolerowac ale odnawiana tracza zabija zegarek.

Podjedź do Bauma i zobacz co powie.

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie może byc ryzykowne, podejdź do majstra i niech on się wypowie - ładna oryginalna dosia - szkodaby było to stracić. Natomiast przy zakupie zegarka vintage oryginalna tarcza w bardzo dobrym stanie to podstawa - werk idzie naprawić, kopertę wypolerowac ale odnawiana tracza zabija zegarek.

Podjedź do Bauma i zobacz co powie.

 

pozdr

Rafal

Odnawiać tarczy nie mam zamiaru jedynie wyczyścić przejadę się do Wrzeszcza po Świętach do Pana Zdzisława Baum zobaczymy co on powie.

Dzięki za wszystko i Pozdrawiam Piotrek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.