Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Konrad_Wawa

Która Certina?

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kolejnego zakupu. Tym razem będzie to żółwik :)

 

Ciekawy jestem jakie są Wasze typy? Starszy model DS-1 automatic czy może nowszy DS-1 Powermatic? A może Powermatic z daydate? Czyli ogólnie lekko sportowo czy może nieco bardziej klasycznie jak te dwie od prawej? Sporo narobili tych modeli...

post-33744-0-80889900-1522597052_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten daydate bardzo fajny, ogólnie do mnie bardziej mówią Certiny bez logo na tarczy, ale to chyba moje osobiste skrzywienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te zegarki, to chyba jedyny znośny to ten ostatni z prawej. Czemu akurat Certina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie ubzdurałem już dawno temu, że chcę żółwika. Tymczasem ciągle coś kupuję i sprzedaję, przerobiłem łącznie z 10 różnych marek, a Certiny jeszcze nie miałem więc teraz kolej na nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te zegarki, to chyba jedyny znośny to ten ostatni z prawej. Czemu akurat Certina?

To co prawda nie moj post, ale czemu akurat nie Certina? Tak wiem, wiem to nie Seiko, Orient itp ale może po prostu komuś się spodobała ta marka i pyta się który większości się bardziej spodoba bo sam na problem bo są to dość podobne zegarki.

 

Mi osobiście podoba się 2 i 4 świetne są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie, źle ja nawet Seiko bym nie był zainteresowany czy Orientem, po prostu z ciekawości zapytałem, czemu skupienie tylko akurat na tych 5 modelach nic więcej.

 

Jeśli to jest twoje ostatnie słowo, to zdecydowanie ostatni po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liściu, ale co konkretnie masz na myśli bo nie wiem czy dobrze Cię rozumiem? Chcesz napisać, że w tym budżecie wybrałbyś inny model? Czy może inną markę? I dlaczego konkretnie?

 

Kierunku stylistycznego raczej nie zmienię bo te wyżej wyselekcjonowałem bardzo starannie pod kątem własnego gustu. Po prostu mi się podobają i tyle. Natomiast bardzo chętnie posłucham opinii innych osób, może dowiem się czegoś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu stałem przed podobnym wyborem. Pod uwagę brałem pierwszy i ostatni zegarek z tego zestawienia. Niestety na żywo ostatni sporo stracił (chyba, ze wersja z antracytową tarczą i złotymi? indeksami), ale że ja chciałem czarny, wybór padł na nr 1 i jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kolejnego zakupu. Tym razem będzie to żółwik

 

Ciekawy jestem jakie są Wasze typy? Starszy model DS-1 automatic czy może nowszy DS-1 Powermatic? ...

A mierzyłeś wszystkie?

Jak dla mnie jest różnica w wygodzie narodzenia starsza ref vs nowe, na korzyść starej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to klasyka, czyli pierwszy z lewej - ale ja to nie jestem obiektywny bo mam taką właśnie DS1, tylko że białą

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Jak dla mnie ostatni. Ewentualnie środkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj białą starą ds1 na bransolecie.Fantastyczny zegar.Piękne polerowane czytelne wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przemawia przeze mnie dyletant ale z wyglądu nr 5. Jakoś tak porządnie, czysto na tarczy... W innych za dużo "się dzieje" tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie pozycje skrajne, pierwszy lub ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym zdecydowanie starą, czyli pierwszą. Ale na bransolecie. Pozostałe jakieś takie bezpłciowe ;).

Taka od dawna za mną chodzi, ale jakoś się nie złożyło, żeby przygarnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwie z prawej wg mnie dużo tracą na żywo.

Na zdjęciach jest super, ma się wrażenie, że tarcza jest tuż pod szkiełkiem i jest lekko wypukła jak w starych zegarkach... to zasługa jasnej poświaty, która jest wokół tarczy widoczna na renderach od Certiny.

W rzeczywistości, patrząc lekko z boku widać, iż tarcza jest płaska i zbyt głęboko osadzona... mi osobiście przeszkadza duży metalowy rant pomiędzy tarczą a szkiełkiem.

 

Koperta w starej DS1 jest o wiele smuklejsza i lepiej wyprofilowana ...

post-31357-0-42692700-1522925282.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.