Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

masterczulki

zegarek na co dzień

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam uniwersalnego zegarka na co dzień, z dość klasycznym wyglądem, ale jednocześnie żeby nie był zupełnie prosty. Jakiś pilot, ale bez przesadnie przepełnionej tarczy.

Mam sporą dłoń i nadgarstek więc szukam czegoś z dużą kopertą i tarczą (średnio podobają mi się mocno obudowane zegarki). 

Na bransolecie lub skórzanym pasku. 

Z tarczą w ciemnych kolorach - czerń, granat, grafit itd. 

Najlepiej z szafirowym szkłem (nie jest to najważniejsze, ale jak znam siebie to by się przydało)

Nie potrzebuje chronografu, ale jeśli te mniejsze tarcze nie są zbyt wyeksponowane to nawet mi się podobają. Przeglądając oferty sklepów zauważyłem, że zdecydowana większość zegarków z dużymi kopertami je posiadała i jakoś tak wyszło, że zegarki które przykuły moją uwagę w wiekszości miały chronograf.

Nie zależy mi na wodoszczelności - ot tylko tyle by zegarek wytrzymał delikatne zachlapanie itd.

 

Początkowo rozważałem zakup czegoś droższego, ale nigdy tak naprawdę nie nosiłem zegarków (niby jakieś zegarki miałem, ale nosiłem je bardzo sporadycznie) i dopiero niedawno koncept noszenia zegarka zaczął mi się podobać. Dlatego uznałem, że na początek kupie coś w miarę taniego i dopiero jak okaże się, że faktycznie lubię go nosić to poszukam czegoś poważniejszego.

Mój budżet to jakieś 1k PLN. Chociaż jeśli zegarek szczególnie przypadnie mi do gustu i będzie spełniał powyższe to mogę przekroczyć ten budżet o parę stówek.

Z powyższego powodu skłaniam się też raczej ku czemuś kwarcowemu, ale patrzę także na zegarki mechaniczne (zwłaszcza, że podbobają mi się zegarki z odsłoniętym fragmentem mechanizmu).

Zegarek nie musi być koniecznie nowy, ale samemu ciężko mi będzie ocenić stan takiej używki.

 

Przejrzałem tematy o zegarkach w podobnym zakresie cen i strony najczęściej polecanych marek. Zacząłem przeglądać bazarek, ale dla kogoś komu nazwy zegarków nie mówią praktycznie nic to dość czasochłonne (szkoda, że nie da się tam nałożyć jakichś filtrów na ceny itd.).

Poniżej wklejam kilka zegarków, które mi się spodobały z komentarzami dlaczego:

 


W tej chwili mój fawotyr. Gdyby istniał taki model jak ten z szafirowym szkłem to pewnie nie szukałbym dalej. Bardzo podoba mi się układ tego zegarka, duża czytelność, a jednocześnie tarcza nie sprawia wrażenia pustej. 

 

Na zdjęciach podoba mi się też poniższy edifice, ale oglądając go na żywo bardzo się zawiodłem. Te znaczniki godzin wyglądały kiepsko (takie półwiszące kawałki folii) i psują ogólne wrażenie


 


Ten Zeppelin bardzo mi się podoba. Stylistyka / czcionki / wskazówki / sposób zapełnienia tarczy /  wielkość - wszystko jest świetne, poza brakiem szafirowego szkła. Nie jestem jedynie pewny tych żółtych elementów, muszę to na żywo zobaczyć żeby być pewnym czy to wygląda tak dobrze jak na zdjęciach. 

 


Od Seiko tylko ten przykuł moją uwagę. Podobnie jak w powyższych mimo że zegarek jest z chronografem to tarcza pozostaje czytelna. 

 


Co prawda ponad budżet, ale całkiem mi się podoba. Jeden z niewielu dużych, podobających mi się zegarków bez chronografu

 


Z Citizenów chyba najbliżej mi do tego w granacie albo czerni. Jednak nie jest idealny. Nie podobają mi się  wskaźniki stref czasowych, które posiada duża część większych zegarków Citizena 

 

Tu jeszcze przykład zegarka znacząco ponad budżet, który też mi się spodobał i chętnie zobaczyłbym coś wyglądającego podobnie


 

 

Chciałbym prosić o pomoc pod kątem technicznym. O zegarkach wiem bardzo niewiele i w największym stopniu będę kierował się tym co mi się podoba. Jednak chciałbym dowiedzieć się czy wśród powyższych jakiś zegarek wyróżnia się pod względem jakości (w złą lub dobrą stronę)?

Prosiłbym też o sugestie na jakie marki/modele oferujące zbliżoną stylistykę mógłbym jeszcze zwrócić uwagę. 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igersolle raczej odpuść sobie w pierwszej kolejności, są to mocno przepłacone chińczyki. Wszystko z serii Edifice możesz brać w zasadzie w ciemno, więc brawo za ogólny kierunek poszukiwań ;) Jeśli podobają Ci się automaty open heart, to w tym budżecie zwróć jeszcze uwagę na Orient Esteem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym Glycine Incursore 44mm - szafir , mechaniczny , klasyczny wygląd i 100M WR. W cenie 1300-1400 powinieneś coś znaleźć. Jak znajdziesz starszy model to w środku będzie siedzieć ETA. Idealny do wszystkiego i klasyczny wygląd z czarną tarczą


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igersolle raczej odpuść sobie w pierwszej kolejności, są to mocno przepłacone chińczyki. Wszystko z serii Edifice możesz brać w zasadzie w ciemno, więc brawo za ogólny kierunek poszukiwań ;) Jeśli podobają Ci się automaty open heart, to w tym budżecie zwróć jeszcze uwagę na Orient Esteem.

Ten Ingersol był raczej tylko jako "wzór designu" który też mi się podoba, ale dzięki, zapamiętam :)

Esteem albo Bambino z otwartym sercem mi się podobają, ale raczej jako taki wieczorowy zegarek / garniturowiec. Do takiego codziennego zegarka brakuje im w moim odczuciu jakiegoś dodatku na tarczy... datownika, albo godzin. 

 

 

Z przedstawionych przez Ciebie zegarków wybrałbym Citizena.

Szukaj Citizena z RC na eco drive.

Generalnie Citizen , Seiko ,Orient.

Np. http://www.creationwatches.com/products/orient-mens-watches-332/orient-pilot-chronograph-quartz-japan-made-stt17001b0-mens-watch-12157.html

Na tym Oriencie trochę za dużo się dzieje. 

Jakoś design tej marki średnio mi leży. W każdym ich zegarku widzę "coś" co bym zmienił, żeby zegarek podobał mi się bardziej... Chociaż teraz znalazłem jeszcze taki https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fuy03004b0.html . Nie widziałem go wcześniej i wydaje się całkiem fajny, ale i tak chyba wolę te wymienione powyżej

 

 

Z Citizenami mam ten problem, że jak wspominałem wyżej nie podobają mi się skróty stref czasowych na tarczy. A w kolekcji Radio-Controlled są chyba tylko 3 zegarki z ciemną tarczą bez stref.

Ogólnie poniższe całkiem mi się podobają, tylko gdyby nie było tego pierścienia ze strefami...

http://citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/CB0010-02E/

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-cb0011-51l-cb0011-69l-eco-drive-promaster-air-global-radio-controlled-sapphire-japan-pilots-watch

 

 

Poszukałbym Glycine Incursore 44mm - szafir , mechaniczny , klasyczny wygląd i 100M WR. W cenie 1300-1400 powinieneś coś znaleźć. Jak znajdziesz starszy model to w środku będzie siedzieć ETA. Idealny do wszystkiego i klasyczny wygląd z czarną tarczą

Hmm pierwsze wklejenie nazwy w google nie wywarło na mnie szczególnego wrażenia, ale w filmiku na youtube gdzie był na ręce już całkiem fajnie wyglądał. Musiałbym go zobaczyć na żywo tylko nie wiem czy jakikolwiek sklep na Śląsku ma je w ofercie. Może w jakimś salonie Yes zapytam bo na stronie Glycine są wymienieni jako ich dystrybutor

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Moim zdaniem lepiej kupic cos na bransolecie bo dokupienie paska to groszowe sprawy a ew dokupienie oryginalnej bransolety pod zegarek to juz nie jest takie hop siup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko, bransoleta w tej cenie to tandeta wykonaniw, wiec lepiej sie skupic na pasku. Ponadto bransolete nie do wszystkiego zalozysz. Wiec stanowczo na nie taki pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Tak tylko, bransoleta w tej cenie to tandeta wykonaniw, wiec lepiej sie skupic na pasku. Ponadto bransolete nie do wszystkiego zalozysz. Wiec stanowczo na nie taki pomysl.

Nie zawsze tandeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za podpowiedzi do tej pory. Spędziłem dziś popołudnie przeglądając strony producentów i sklepów. Trochę poszerzyłem listę zegarków od Casio/Seiko/Citizena, które mi się podobają. Wszystkie posiadają chronograf, mimo że mi na nim nie zależy to jakoś zegarki z nim na tarczy przypadają mi do gustu...

Znalazłem też jeszcze jednego Zeppelina, ale chyba póki co odłożę tą markę. Jak faktycznie wkręcę się w noszenie zegarków to na pewno w pewnym momencie kupie sobie jakiegoś Zeppelina, bo bardzo podoba mi się ta stylistyka.

W ten sposób do trzech zegarków, które wymieniłem wcześniej -




 

doszły jeszcze trzy Edifice:




 


Tu mam pytanie bo zastanawia mnie czy róznica w cenie między tym 530 a 550 wynika z czegoś poza designem? Bo w specyfikacji nie dostrzegam szczególnych różnic a w cenie w większości sklepów to ~20%.

 



Dwa od Seiko:



Oba nieco ponad zakładany budżet i bez szafirowego szkła więc nie są faworytami


 

I jeden Citizen:


na ebay jest całkiem tanio - nawet doliczając parę procent cła + VAT powinno być znacząco taniej niż na miejscu https://www.ebay.co.uk/itm/Citizen-Mens-Eco-Drive-CA0650-82L-Silver-Titanium-Japanese-Quartz-Diving-Watch/152917564730?hash=item239a98dd3a:g:mUIAAOSwMGhajlyH

 

Sprawdziłem już w jakich okolicznych sklepach mogę zobaczyć te modele i w najbliższym czasie planuje zawęzić krąg na podstawie tego jak będą mi pasować na żywo. Nie śpieszy mi się jakoś specjalnie więc pewnie jeszcze się porozglądam i pozastanawiam. Może w którymś sklepie coś jeszcze wpadnie mi w oko - może znajdę jakiś większy zegarek bez chronografu który mi się spodoba.

Będę wdzięczny za każdy dodatkowy komentarz o powyższych zegarkach lub dodatkowe sugestie :)

 

Zanim podejmę decyzję spróbuje jeszcze na pewno zobaczyć na żywo wymienionego Glycine Incursore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukałbym Glycine Incursore 44mm - szafir , mechaniczny , klasyczny wygląd i 100M WR. W cenie 1300-1400 powinieneś coś znaleźć. Jak znajdziesz starszy model to w środku będzie siedzieć ETA. Idealny do wszystkiego i klasyczny wygląd z czarną tarczą

 Popieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jeśli chodzi o design to jest dokładnie to czego szukam :) Obejrzałem go dziś w Swiss i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Te małe tarcze na żywo są bardziej subtelne i mniej rzucające w oczy niż na zdjęciu. Podoba mi się też równowaga/symetria na tarczy (nie wiedziałem, że to ma dla mnie jakiekolwiek znaczenie dopóki nie przymierzyłem tego Edifice 505). No i cena też jest super w porównaniu do innych sklepów.

Btw on nie ma chronografu tylko 2 tarcze datownika + tarcze 24h, ale tak jak wspominałem, chronografu nie potrzebuję, a tylko podoba mi się tarcza z urozmaicona dodatkowymi detalami.

Co do pozostałych zegarków to nie chcę tego zewnętrznego pierścienia, charakterystycznego dla diverów. Chciałbym aby tarcza zajmowała jak największy % średnicy koperty

 

 

W ostatnich dniach zobaczyłem praktycznie wszystkie z wymienionych powyżej i wniosek jaki mi się narzucił to, że zegarek musi mieć 44-45mm.

Nie sądziłem, że 1mm może mieć jakiekolwiek znaczenie ale na żywo te, które miały 43mm lub mniej wydawały mi się po prostu za małe. Może to jest efekt tego, że oglądałem większy i mniejszy zegarek na raz i na co dzień nie czułbym tego tak bardzo... Sam nie wiem... Mój nadgarstek nie jest jakiś wielki (19.5) ale mam dość chudą a szeroką rękę przez co część tych zegarków po prostu wydawała mi się za mała. 

 

Rozczarowały mnie te Citizeny, bo Eco-drive to fajna sprawa, ale ten 2141 wyglądał po prostu na za mały. Czemu oni tak strasznie lubią ten pierścień ze strefami czasowymi? http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/citizen-at9030-55l-eco-drive-global-radio-controlled-at-sapphire-world-time-gents-watch bez stref i bym się nawet nie zastanawiał.

Żaden Seiko też nie wydał mi się interesujący.

Z tych wszystkich o których pisałem wyżej pozytywne wrażenie zrobił na mnie tylko:

https://www.timetrend.pl/meskie-casio-edifice/16236-casio-edifice-classic-efb-530d-1avuer.html (w obu wersjach na pasku i bransolecie - tylko nie umiem powiedzieć jaka jest jakość tej bransolety)

 

 

Z wszystkiego co widziałem w sklepach w ostatnich dniach najbardziej podobał mi się chyba:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-atlantic-sealine-62450-41-61?gclid=Cj0KCQjwkpfWBRDZARIsAAfeXapleP6WfIv8Hj1McIaTfYZi6ULNoolnl7zMXQlWuj5LYvcliV-dQKAaAi4HEALw_wcB

Tarcza nie jest zbyt czysta, ani za bardzo zaśmiecona. Wszystko jest w ładnej równowadze. Zegarek jest spory + to jak wyglądają krawędzie tarczy jeszcze go powiększają i naprawdę dobrze wyglądał mi na ręce. Tylko jest zauważalnie droższy, a poza tym że podoba mi się design nie wyróżnia się chyba niczym szczególnym (no, ma jeszcze szafirowe szkło). Dlatego chciałbym zapytać na ile to sensowny zakup?

Czy ta Hanowa to pod kątem jakość/cena jest lepszym pomysłem? Oba zegarki mi się podobają (jest jeszcze Casio 530, do którego też jestem pozytywne nastawiony)

I czy znacie może jeszcze jakieś podobne alternatywy? 

Albo jakiś sklep gdzie ten Atlantic mógłby być tańszy?

 

Edit:

Jeśli chodzi o desing tarczy to dla mnie ideał :) tylko mogłby być większy (no i trzeba by z ceny usunąć ze 2 cyfry :P)

https://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-Meski-Tag-Heuer-Carrera-Calibre-1887-300-SLR-CAR2112.FC6267/1256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię, co prawda w stosunku do początku tematu trochę zmieniła mi się wizja, ale ogólne założenia zostały:

zegarek EDC z ciemną ciekawą tarczą (dodatkowe tarcze funkcyjne itp.), raczej większy rozmiar min. 42 ale najlepiej coś około 44mm, fajnie jakby był z szafirem. Za około 1k ale może być trochę więcej jeśli coś mi się naprawdę spodoba (naciągnięcia budżetu widać poniżej :P)

Dodatkowo na początku czerwca będę w USA więc mógłbym sobie przywieźć coś kupionego tam bez dodatkowych opłat poza wysyłką wewnątrz stanów. 

 

W jednym ze sklepów bardzo spodobała mi się:

http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS_Podium_GMT_COSC_Chronometer_C0344551105700_C0344551105700-12750.html

Ten globus na żywo wygląda naprawdę ładnie (na jasnej tarczy nawet jeszcze lepiej, ale raczej zostałbym przy ciemnej). Jest mniejsza niż planowałem, ale optycznie nie wygląda na mała i nawet pasowała mi na ręce (wyglądała solidniej na nadgarstku niż 43mm citizeny, które przymierzałem niedawno). Do tego w sumie zdarza mi się regularnie podróżować w różnych strefach czasowych więc może ten dual time to nie jest zły pomysł. Cena taka se, bo chyba żaden sklep nie ma taniej niż ~ 1.6k. Sprawdzałem czy może uda się znaleźć ten zegarek taniej właśnie gdzieś w USA ale dotąd nie wypatrzyłem go w żadnym sklepie/amazonie/ebay za oceanem. 

 

Wcześnie nie przyglądałem się zegarkom GMT więc coś tam poszukałem online pod tym kontem, ale w sumie nie wiele mi się spodobało. 

Ale na przykład ten Orient zdecydowanie przykuł moją uwagę:

https://www.longislandwatch.com/Orient_DJ05002B_Polaris_GMT_Watch_p/dj05002b.htm (pod tym linkiem niedostępny, ale jest na Amazonie w tej samej cenie)

niby szukałem czegoś z "ciekawszą" tarczą, ale jakoś tak na tym zegarku wszystko się fajnie komponuje. Na filmikach robi naprawdę dobre wrażenie 

 

Co do innych które oglądałem:

Styl Hamiltona jakoś niezbyt mi leży;

Zeppeliny z GMT mi się podobają, ale po zobaczeniu na żywo jakoś mało mi pasują na taki zegarek na co dzień;

Tissot tradition jest całkiem ok, ale mniej mi się podoba od tego Orienta 

Certina DS podium Big Size jest fajna i ma więcej atrakcji na tarczy. Najbliżej jej do zegarków od których zaczynałem poszukiwania. W USA można znaleźć ją za nieco ponad 300$

 

Może macie jakieś ciekawe propozycje GMT?

 

Z innych które jeszcze rozważam to chrono od Seiko SNDG69P1, którego niestety nigdzie nie znalazłem na żywo.

 

Tej Hanowy z linka powyżej też nie skreślam w sumie jeszcze bo ma pasujący rozmiar i całkiem mi się podobała na żywo.

Tylko mam drobną wątpliwość. Ten zegarek ma małą 24h tarczę, ale w żadnym sklepie nie widzę oznaczenia GMT/dual time etc. To może być coś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy takiej definicji edc jednak opuszczając kryterium ceny złotym gralem był zawsze speedy omegi. Jako że na razie się nie zapowiada żebym racjonalnie taki wydatek uzasadnił to rozważałem Bulove Moonwatcha, więc może podrzucę jako pomysł tutaj. Trochę ponad budżet ;) ale może US and A można taniej wytragać.

Link przykładowy

 

https://www.zegarek.net/zegarki/bulova/zegarek_bulova_96b251.html??gclid=Cj0KCQjw2pXXBRD5ARIsAIYoEbfkmdETzjwaMRucpT-sVw2Z7KFxqMdWPE7z_edB6MgzwLAutiAnA2UaAmwREALw_wcB

 

Tomek

 

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię :)

Ta Bulova to około 350$ czyli znośnie, jednak kształt tego zegarka jest lekko dziwny i może dlatego nie przykuła mojej uwagi wcześniej.

Znalazłem już sklep w Katowicach, który ją ma i w najbliższych dniach zobaczę ją z bliska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię :)

Ta Bulova to około 350$ czyli znośnie, jednak kształt tego zegarka jest lekko dziwny i może dlatego nie przykuła mojej uwagi wcześniej.

Znalazłem już sklep w Katowicach, który ją ma i w najbliższych dniach zobaczę ją z bliska.

 

Ciekawe czy Ci "spasuje".

Dla mnie trochę duża koperta, gdyby nie to już bym przytulał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.

Jeszcze w podobnych klimatach z moich poszukiwań na „coś w drodze do” to na naszym bazarku przykuły mi oko davosy:

 

Davosa Race Legend 163.475.45 -550zł!

https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=19044&share_tid=161028&url=http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?/topic/161028-Davosa-Race-Legend-163%2E475%2E45--550z%C5%82%21&share_type=t

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś tą Bulovę i naprawdę mi się spodobała. Chyba najładniejszy chronograph jaki widziałem (podoba mi się bardziej od Speedmastera przez tachymetr w środku a nie na bezelu).

Zegarek w moim odczuciu dużo zyskuje na żywo. Na zdjęciach ten kształt koperty jest dziwny i zegarek wygląda na dziwnie rozciągnięty - głównie dlatego nie zwróciłem na niego uwagi wcześniej. Na żywo te nieco przerośnięte uszy i podłużne guziki jednak nie przeszkadzają - chociaż długie uszy zauważa się dość mocno na wersji z paskiem. Przez nie wymiar L2L tego zegarka jest naprawdę duży. Mam sporą rękę a zegarek pasuje tak na styk i jakby był nieco "dłuższy" to już zaczynałby odstawać.

Generalnie bardziej podobały mi się zegarki w których nie ma aż tak dużego kontrastu i na ciemnej tarczy np. indexy są srebrne, mniejsze tarcze są nieco mniej wyraźne itd. Tu wszystko jest albo czarne albo białe niejako podkreślając użytkowo charakter sportowego zegarka.

Wszystko super tylko ten wystający kryształ. O ile rozumiem nawiązanie historyczne itd. to akurat w kontekście mojego wyboru to spora wada. 

W przypadku zegarka EDC chciałbym jednak nie musieć się nim przejmować, ani na niego jakoś specjalnie uważać i zdejmować. Nie wiem co prawda jak mocne musi być uderzenie by coś się z tego szafiru ukruszyło, ale to chyba realna możliwość (right?). 

 

Teraz jestem w kropce, bo zegarek podoba mi się bardziej niż inne chrono, które widziałem, ale ma sobie coś niepraktycznego co kłóci się z planowanym przeznaczniem. Wydaje się super pomysłem jako "element kolekcji", ale chyba mniej nadaje się na "jeden zegarek do wszystkiego"?

Muszę sobie to przemyśleć, ale w tej chwili postrzegam ten zegarek jako "pierwszy, który kupię jeśli faktycznie wkręcę się w noszenie i kolekcjonowanie zegarków". Co sprawia, że znajduję się praktycznie w punkcie wyjścia z tą tylko różnicą, że chronografy będę postrzegał przez pryzmat Moonwatcha.

 

Może faktycznie lepszy na początek będzie jakiś uniwersalny GMT z w miarę klasycznym wyglądem... Ta Certina z globusem mi się spodobała i ma w sobie coś nietypowego. Orienta Polaris nie widziałem na żywo ale w filmikach i high res foto prezentuje się świetnie. Poszukam jeszcze innych zegarków pod tym kątem jednocześnie z tyłu głowy zastanawiając się nad tą Bulovą.

Może kojarzy ktoś jakiś zegarek z rozwiązaniem w stylu tej Certiny?

M%C4%99ski%20zegarek%20Certina%20Ds%20Po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie mam doświadczeń z certiną, ale cieszę się że udało mi się „namieszać” bulową :)

Jestem ciekaw na czym stanie.

 

Miłego!

Tomek

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie wybrałem:

421866153.jpg

 

Pojawił się w Jomashopie za niecałe 300$ (+ kupon promocyjny i z karty powinno ściągnąć mniej niż 1000 pln) i się zdecydowałem. Jak odbiorę na początku czerwca to się pochwalę zdjęciem na ręce :) Jak widać trochę bardziej klasyczny niż to od czego zaczynałem temat, ale bardzo mi się podoba i GMT powinno być dla mnie funkcjonalne niż chronografy, a tarcza w żadnym wypadku nie jest nudna 

 

Jeśli dzięki niemu "wkręcę się" w zegarkowy świat to pierwsza w kolejności do kolejnego zakupu czekać będzie ta Bulova.

 

Dzięki wszystkim za pomoc i rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo poziomi już prawie OS.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowo poziomi już prawie OS.

Chciałbym :P gdyby taki WZ0071DJ nie był 3.5x/4x droższy wybór byłby pewnie inny 

 

Jakby nie patrzeć z tysiaka bliżej do najtańszych Orientów niż do takiego OSa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie wybrałem:

 

 

Pojawił się w Jomashopie za niecałe 300$ (+ kupon promocyjny i z karty powinno ściągnąć mniej niż 1000 pln) i się zdecydowałem. Jak odbiorę na początku czerwca to się pochwalę zdjęciem na ręce :) Jak widać trochę bardziej klasyczny niż to od czego zaczynałem temat, ale bardzo mi się podoba i GMT powinno być dla mnie funkcjonalne niż chronografy, a tarcza w żadnym wypadku nie jest nudna 

 

Jeśli dzięki niemu "wkręcę się" w zegarkowy świat to pierwsza w kolejności do kolejnego zakupu czekać będzie ta Bulova.

 

Dzięki wszystkim za pomoc i rady :)

Nie chciałbym krakać, ale VAT i cło może być realnym dodatkowym kosztem (około 250 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.