Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
rafio77

Który z tych dwóch podanych zegarków

Recommended Posts

Zegarek TAG Heuer Carrera Calibre16 Chronograph 41mm CV201AJ.BA0727

Lub

Zegarek Omega Speedmaster Racing Co-Axial Chronograph 40mm 326.30.40.50.01.001

Kwotowo podobnie ,ale interesuje mnie opinia tych którzy mieli a przynajmniej macali te dwa zegarki

No i kwestia mechanizmów który jednak byłby lepszym wyborem

Z góry dzięki

Obydwa mi się podobają wiec będą decydowały szczegóły techniczne

Dzięki czyli mechanizmy porównywalne skoro tak to zdecyduje test nadgarstkowy

Ciekawi mnie tez jakość wykonania czy na podobnym poziomie czy może są niuanse które jednak przemawiają na korzyść jednego z nich

Interesuje mnie kwestia mechanizmów

Th baza to sellita zapewne

a w omedze chyba eta poprawcie jesli się mylę

Chodzi jednak o to czy dużo ingerowały te marki w oba mechanizmy czy może jednak jest tak ze np. sellita która siedzi w TH to taka podstawowa półka bez jakiś większych zmian.

Edited by rafio77

ponieważ ten temat wraca jak bumerang co jakis czas to zacytuję odpowiedż jaką kiedyś udzielił mi jeden z Kolegów @Sanik, gdy również zastanawiałem się na zakupem drogiego zegarka na bazie ETA.W chronografie Racing będzie inna ale zapewne podobnie to wygląda:

Eta 2824 występuje w czterech wersjach:
Standard, Elabore, Top, Chronometre.
O tym co działa w danym zegarku decyduje jego producent i sprzedawca mechanizmów, czyli Swatch Group, który ostatnio mocno ogranicza sprzedaż poza grupę. 

ponieważ ten temat wraca jak bumerang co jakis czas to zacytuję odpowiedż jaką kiedyś udzielił mi jeden z Kolegów @Sanik, gdy również zastanawiałem się na zakupem drogiego zegarka na bazie ETA.W chronografie Racing będzie inna ale zapewne podobnie to wygląda:

Eta 2824 występuje w czterech wersjach:[/size]Standard, Elabore, Top, Chronometre.[/size]O tym co działa w danym zegarku decyduje jego producent i sprzedawca mechanizmów, czyli Swatch Group, który ostatnio mocno ogranicza sprzedaż poza grupę. [/size]

[/size]

To ja wiem

Tylko co siedzi w tej omedze ?

Edited by rafio77

Kaliber 3330 też bazuje na ETA.Wyczytałem, że to  A08.L01  bazujący na Valjoux 7750 ale zmodyfikowany o wychwyt Co-Axial

Dzięki

Zaświtała mi tez myśl by poczekać i być może w sierpniu kupić tudora bb heritage 39mm cena po rabacie będzie w okolicach 12-13k a wiec podobnie jak powyższe zegarki ale za to na manufakturowym mechanizmie

Co wy na to ?

Tudor BB heritage , znacznie odbiega stylistycznie od zegarków spośród ktorych miałeś wybierać.

Deus Dona Me Vi

Tudor BB heritage , znacznie odbiega stylistycznie od zegarków spośród ktorych miałeś wybierać.

Może i odbiega ale stylistycznie tez mi pasuje ,do tej pory nawet nie brałem pod uwagę BB bo były za duże