Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zielony.m

Klub Miłośników Zegarków Girard-Perregaux

Rekomendowane odpowiedzi

To że ten zegarek z allegro posiadał stare logo, w żaden sposób nie legitymizuje go jako oryginał. Różne rzeczy się działy w latach 90 ale tego bym nie kupił.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też nie ;) Po tym, co ostatnio widuję, to nawet stare zegarki boję się kupować. Już kilka razy widziałem sklepy z "replikami" starych zegarków z podrobioną patyną, porysowaniami itp. 

Dobra, albo ktoś miał niezły strzał, jeśli lubi takie klimaty zegarkowe, albo wtopił. Na szczęście to nie mój problem. Jak znajdę na eBay takie aukcje, to też wrzucę, ku nauce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

też jestem fanem GP, bardziej lubię starsze modele, choć i coś nowszego się u mnie przewijało :-)

 

Poniżej moje obecne GP na pięknym Excelsior Park


 

 

 

...  a jeszcze nie tak dawno było  ( Ostatnia Fotka )  :)

post-34968-0-94514800-1544693099_thumb.jpg

post-34968-0-65437500-1544693115_thumb.jpg

post-34968-0-67582500-1544693155_thumb.jpg

post-34968-0-54677800-1544693419_thumb.jpg

Edytowane przez matteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

też jestem fanem GP, bardziej lubię starsze modele, choć i coś nowszego się u mnie przewijało :-)

 

Poniżej moje obecne GP na pięknym Excelsior Park

 

 

 

...  a jeszcze nie tak dawno było  ( Ostatnia Fotka )  :)

 

 

Piękne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj, poka tego triple date  :wub:

 

[Edit] już sobie powiększyłem, nie wiedziałem, że trzeba kliknąć w zdjęcie, blondyn jestem ;)

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ajajaj, poka tego triple date  :wub:

 

[Edit] już sobie powiększyłem, nie wiedziałem, że trzeba kliknąć w zdjęcie, blondyn jestem ;)

 

 NOS-ik    :)

post-34968-0-07710300-1544704836_thumb.jpg

post-34968-0-11000200-1544704857_thumb.jpg

post-34968-0-96620600-1544704873_thumb.jpg

post-34968-0-57711600-1544704876_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknota. Takie właśnie lubię, nie za duży, nie za mały. No to mi teraz zapodałeś, będę się gapił jak sroka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kolekcji jeszcze takiego maluszka 32mm bez koronki ale uwielbiam skubańca :)

 

 

post-34968-0-79044000-1544742235_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruję na tego:

 

0296d81ff2ae9c3agen.jpg

 

Uwielbiam tę mocarną linię "Hawk". Ktos z kolegów zdaje się ma jednego na forum, chyba pierwszą serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w kolekcji jeszcze takiego maluszka 32mm bez koronki ale uwielbiam skubańca :)

 

Mój codzienny też jest w takim rozmiarze. 

Girard Perregaux

Nie jest to może nic specjalnego, ale najlepiej mi się go nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny, uwielbiam te numery Bregueta :)

 

a tarcza nie była odnawiana  ?


Mój codzienny też jest w takim rozmiarze. 

 

Nie jest to może nic specjalnego, ale najlepiej mi się go nosi.

 

 

Edytowane przez matteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była, ale bardzo przyzwoicie. Obawiałem się o wskazówki, bo jakoś tak kontrastują, ale są oryginalne, opalizują na niebiesko i nawet znalazłem taki sam model przed naprawą, ale mnie przelicytowali  :(

 

post-106813-0-93235800-1544808162.png

 

Natomiast mam zastrzeżenia co do polerki i dlatego chciałem kupić ten drugi, żeby zrobić to mniej inwazyjnie. Niby nie ma dramatu i mój zegarmistrz powiedział, że mogło być o wiele gorzej, ale jednak niesmak pozostał. Oglądał i stwierdził, że można to nawet poprawić, bo jest z czego wyciągnąć krawędzie, ale jakoś z czasem mi to przestało przeszkadzać. To jest zegarek codzienny, czyli nie ma leżeć i pachnieć, tylko tyrać ze mną do "fabryki" ;)

 

W ogóle jak patrzę na to, co się dzieje z zegarkami na rynku, to mnie przerażenie ogarnia. Malowanki, polerki, składanie z dziesięciu jednego. Jak jeszcze Chińczycy i Korea weszła w temat, to już się w ogóle strach pchać w cokolwiek bez sprawdzenia pod mikroskopem. Mnie chyba niedługo wywalą z eBay, bo już kilka zegarków odesłałem. No ale co ja poradzę, że próbują oszukiwać.  

 

Co do tarczy, to jest teraz jeden na eBay, z przepiękną tarczą. Po prostu się zakochałem, ale już jest dla mnie za drogo. Nie mogę przed Świętami tak szaleć, bo na kąpiel ostatniego zakupu musi mi jeszcze zostać.

 

post-106813-0-27185500-1544809134.png

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była, ale bardzo przyzwoicie. Obawiałem się o wskazówki, bo jakoś tak kontrastują, ale są oryginalne, opalizują na niebiesko i nawet znalazłem taki sam model przed naprawą, ale mnie przelicytowali  :(

 

attachicon.gifZrzut ekranu 2018-12-14 o 18.21.45.png

 

Natomiast mam zastrzeżenia co do polerki i dlatego chciałem kupić ten drugi, żeby zrobić to mniej inwazyjnie. Niby nie ma dramatu i mój zegarmistrz powiedział, że mogło być o wiele gorzej, ale jednak niesmak pozostał. Oglądał i stwierdził, że można to nawet poprawić, bo jest z czego wyciągnąć krawędzie, ale jakoś z czasem mi to przestało przeszkadzać. To jest zegarek codzienny, czyli nie ma leżeć i pachnieć, tylko tyrać ze mną do "fabryki" ;)

 

W ogóle jak patrzę na to, co się dzieje z zegarkami na rynku, to mnie przerażenie ogarnia. Malowanki, polerki, składanie z dziesięciu jednego. Jak jeszcze Chińczycy i Korea weszła w temat, to już się w ogóle strach pchać w cokolwiek bez sprawdzenia pod mikroskopem. Mnie chyba niedługo wywalą z eBay, bo już kilka zegarków odesłałem. No ale co ja poradzę, że próbują oszukiwać.  

 

Co do tarczy, to jest teraz jeden na eBay, z przepiękną tarczą. Po prostu się zakochałem, ale już jest dla mnie za drogo. Nie mogę przed Świętami tak szaleć, bo na kąpiel ostatniego zakupu musi mi jeszcze zostać.

 

attachicon.gifZrzut ekranu 2018-12-14 o 18.38.24.png

 

 

Ja również uwielbiam wskazówki barwione termicznie :)

 

Jeśli szukasz koperty takiej jak pokazałeś, nie ruszanej to mam taka nigdy nie polerowaną w całkiem fajnej kondycji. Tzn mam cały zegarek Gyromatic, niestety nie działa (chyba walnięty balans) Miałem go naprawiać, ale zawsze jest coś innego do zrobienia :)  Jak chcesz go, to zapraszam na PW :)

 

U mnie tym czasem . ..    szukałem długo i w końcu znalazłem   :)  

post-34968-0-29589800-1545154617_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kostka.... jakie ma wymiary

 

Z tego co pamiętam szerokość bez koronki 36mm, ale w kwadracie to jest kawał zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najładniejsza kostka na świecie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36x11 niecałe

Dzięki jak na kostkę vintage kawal zegarka.... Zdecydowanie nosilbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

…........zaraz po Zenicie PR :P  /piękna kostka!

 

To jest najładniejsza kostka na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry masz gust :)

Dzięki. :)

Ty również skoro go posiadasz.

Inne Twoje również to potwierdzają.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jak na kostkę vintage kawal zegarka.... Zdecydowanie nosilbym

 

Vintage to tylko z nazwy, to jest świeży zegarek.

Pierwowzór z przełomu lat 40/50 miał 28 mm. Swoją drogą też sporo jak na tamte czasy,

gdzie standardem w kwadraciakach i prostokątach były koperty 20-22 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage to tylko z nazwy, to jest świeży zegarek.

Pierwowzór z przełomu lat 40/50 miał 28 mm. Swoją drogą też sporo jak na tamte czasy,

gdzie standardem w kwadraciakach i prostokątach były koperty 20-22 mm.

aaaaa widzisz dzięki za uświadomienie to jak nowożytna kotka to standard na dzisiejsze czasy..... Niemniej jednak bardzo nietypowa i w fajnym klimacie a co to za model/referencja jeśli wiecie? Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.