Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
zielony.m

Klub Miłośników Zegarków Girard-Perregaux

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powoli  żegnam  się z moim Girardem ale jeszcze czasem kusi go założyć :D

 

Q6Ny9V.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie GP to mocno niedoceniana marka. Robia bardzo wysokiej jakosci zegarki. Braluje im tylko dobrego marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie, tu się nie zgodzę. Marka ze ścisłej czołówki zegarkowej, robi jedne z najdroższych zegarków na świecie i ma się naprawdę dobrze. Marketing mają doskonały, tylko... jakby to powiedzieć... nas, zwykłych szarych ludzi nie obejmuje. To tylko dowód, jak celny mają marketing, że strzela do celu bez niepotrzebnego rozrzutu. Oczywiście, robią też zegarki nieco bardziej masowe, ale te z kolei nie są nastawione na estetykę Europejczyków. Powiedzmy sobie uczciwie, Europa jest za biedna i za mała jako rynek na naprawdę drogie zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy która ścisłą czołówkę masz na myśli. Bo w porównaniu np. Z patkiem to walka jak Dawid z Goliatetem:

 

Z  kolei laureato, jak dla mnie wygląda jednak jak uboższy krewny Royal oaka. 

 

Prestiż osłabiają również potężne rabaty, nierzadko przekraczające 50%.

 

W czasach współczesnych władzali jeszcze ete z modułem DD do swoich chrono. 

 

Całościowo moim zdaniem girard jest aktualnie wyraźnie poniżej jlc, czy breguet, bliżej mu do zenitha (moim zdaniem) - bo to bardziej takie klimaty niż marki typu rolex, czy omega. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz chociażby planetarium, czy bridges cosmos... To inna liga. Nawet nie widzę kandydata Zenitha do podawania piłek w tej lidze, sorry. Nooo, może academy z Krzysiem Kolumbem, to mogę się zgodzić. Mam do Zenitha wiele sentymentu i uważam właśnie tę markę za nieco niedocenianą, ale GP jest wyjątkowo prestiżowy i zdecydowanie plasuje się ze swoimi modelami w górnych rejonach zegarków dla mających za dużo kasy ;) Kwestia tylko tego, że ich klienci mają inną estetykę i ich wyroby kierowane są raczej na wschód lub południowy wschód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam podałeś, że zenith tego typu dziwadla (pokaz możliwości firmy) też posiada. Na okrasę doklada mechanizmy 15 Hz i ciągle jakby się rozwijał. 

 

Nie odmawiam prestiżu ani Girardowi ani zenithowi, ale swoje miejsce w "szeregu" maja. Na pewno, moim zdaniem, za ścisłą czołówka. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ostatnich notowań z "prestiżowych piramid" sporządzonych parę lat temu obie były w pierwszej dziesiątce - GP parę oczek wyżej. W ostatnim okresie to jednak Zenith jest dużo bardziej aktywny. Nie wiem, czy jednak ta aktywność pozwoliła mu wyprzedzić GP w tym rankingu. Gdyby ten aspekt był decydujący, to numerem 1 byłoby bezsprzecznie Seiko :)   

 

Uwielbiam markę Zenith, ale uważam, iż bardziej prestiżową marką jest GP. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, dla Zenitha to pokaz możliwości, a GP bazuje na dziwadłach, bo takich ma klientów. Po prostu poszli w stronę najdroższych zegarków, które zupełnie w Europie się nie przyjęły, bo nie mogły. Te ich bridgesy, cała seria z trzema mostkami, dla nas paskudne, mają szerokie grono wielbicieli. Kwestia estetyki. Niestety, u nas pokutuje Rolex jako szczyt prestiżu, sam wmieszałeś w to Omegę, która jest mocno w środku piramidy, a o markach ze szczytu niewielu słyszało, a jeszcze mniej widziało. Zegarki za kilka milionów są dla nas abstrakcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie Omega i GP w tym samym zdaniu jest nie na miejscu. Szczególnie na Forum zegarkowym. 

Ni jak się mają te dwie firmy do siebie. Dwa światy. 

Oczywiście wg mnie. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Girard bazuje na modelach prostych z linii np. 1966, 1945, ew. laureato. Są to zegarki za kilkanaście - kilkadziesiąt tysięcy zł. Modele które wspomniałeś to również pokaz możliwości GP: 

36 minut temu, renqien napisał:

Planetarium czy bridges cosmos

To zegarki za kilkaset tys usd, bez rabatów ;). O którym modelach piszesz, że kosztują miliony i są tak rozchwytywane na wschodzie? 

 

Cudaki od zenitha też wystawiali po kilkaset tysięcy usd. Dla takiego patka to dopiero rozgrzewka... 

 

 

 

 

Piramida prestiżu to tylko zabawa. 

 

 "Wartość prestiżu" danej marki jest umowna i zależna od wielu czynników, zmieniających się przez lata i politykę nowych właścicieli marki.

Była próba takiej zabawy na forum - powstała piramida prestiżu, ale należy ją traktować z przymrużeniem oka, bo przy jej tworzeniu nie było jasnych, konkretnych, obiektywnych kryteriów "prestiżu". 

 

Omega to inny target niż girard zdecydowanie, o czym pisałem już powyżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, mario1971 napisał:

Wg ostatnich notowań z "prestiżowych piramid" sporządzonych parę lat temu obie były w pierwszej dziesiątce - GP parę oczek wyżej. W ostatnim okresie to jednak Zenith jest dużo bardziej aktywny. Nie wiem, czy jednak ta aktywność pozwoliła mu wyprzedzić GP w tym rankingu. Gdyby ten aspekt był decydujący, to numerem 1 byłoby bezsprzecznie Seiko :)   

 

Uwielbiam markę Zenith, ale uważam, iż bardziej prestiżową marką jest GP. 

 

Nie rozumiem w czym się przejawia ta aktywność seiko? W końcu GS wypuścił nowy, po ponad 20 latach!, pojedynczy (wspaniały z resztą) automat i rozwinęło spring drivea. Samo seiko to setki limitek na starych, prostych werkach, włączając w to podliftingowany 6r35, który w wielu aspektach ustępuje powermaticowi w Cosc. 8L35? Też przeżytek przecież. 

 

Przy aktywności w HH patka, czy jaegera to pikuś. 

48 minut temu, renqien napisał:

 Kwestia estetyki. Niestety, u nas pokutuje Rolex jako szczyt prestiżu, sam wmieszałeś w to Omegę, która jest mocno w środku piramidy, a o markach ze szczytu niewielu słyszało, a jeszcze mniej widziało. Zegarki za kilka milionów są dla nas abstrakcją.

W tym fragmencie piszesz o sobie, o naszym forum, czy o osobach, którym zegarki są raczej obojętne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Nie rozumiem w czym się przejawia ta aktywność seiko? W końcu GS wypuścił nowy, po ponad 20 latach!, pojedynczy (wspaniały z resztą) automat i rozwinęło spring drivea. Samo seiko to setki limitek na starych, prostych werkach, włączając w to podliftingowany 6r35, który w wielu aspektach ustępuje powermaticowi w Cosc. 8L35? Też przeżytek przecież. 

Twoje pytanie jest raczej retoryczne ;)

Czytaj uważniej moje posty.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest późno, więc dalej nie łapie sensu tej wypowiedzi:

 

Godzinę temu, mario1971 napisał:

...  GP parę oczek wyżej. W ostatnim okresie to jednak Zenith jest dużo bardziej aktywny. Nie wiem, czy jednak ta aktywność pozwoliła mu wyprzedzić GP w tym rankingu. Gdyby ten aspekt był decydujący, to numerem 1 byłoby bezsprzecznie Seiko :)   

 

Zenith jest aktywny w pozytywnym tego słowa znaczeniu (moim zdaniem) - w sensie zegarmistrzowskiego rozwoju. 

 

Seiko jest aktywne w innym aspekcie - w wypuszczeniu limitek. 

 

Więc który z rych aspektów  aktywności miałyby być decydujący dla prestiżu:

 

- aktywność w rozwoju mechanizmów i innowacje 

- aktywność w wydawaniu limitek 

- czy obojętnie jaka aktywność 

;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, StaryWilk napisał:

 

Zenith jest aktywny w pozytywnym tego słowa znaczeniu (moim zdaniem) - w sensie zegarmistrzowskiego rozwoju. 

 

Jest, ale to nie wystarczy, aby prestiżowo wyprzedzić GP.

6 minut temu, StaryWilk napisał:

Seiko jest aktywne w innym aspekcie - w wypuszczeniu limitek. 

 

Więc który z rych aspektów  aktywności miałyby być decydujący dla prestiżu:

 

- aktywność w rozwoju mechanizmów i innowacje 

- aktywność w wydawaniu limitek 

- czy obojętnie jaka aktywność 

;)

 

W przypadku Seiko - żadna z powyższych.

Znasz bajkę Lokomotywa, fragment o atletach? :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał:

Jest, ale to nie wystarczy, aby prestiżowo wyprzedzić GP.

 

Nie mówię o wyprzedzaniu, czy deptaniu po piętach jednego czy drugiego itd w prestiżu, którego nie zdefiniowalismy.  Nie zdefiniowalismy ścisłej czołówki nawet ile to pozycji miałoby być ;)

 

Rozumiem, że dla Ciebie girard to super wysoka półka jak patek, Lange, czy choćby jaeger, że swoim trio za 2,5 mln USD, na czele z Hybris Mechanica a Grande Sonnerie, z 27-mioma komplikacjami, a zenith to zdecydowanie poniżej (obszczymurek ;) )  pytanie retoryczne - nie musisz odpowiadać. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, StaryWilk napisał:

 

Rozumiem, że dla Ciebie girard to super wysoka półka jak patek, Lange, czy choćby jaeger, że swoim trio za 2,5 mln USD, na czele z Hybris Mechanica a Grande Sonnerie, z 27-mioma komplikacjami, a zenith to zdecydowanie poniżej (obszczymurek ;) )  pytanie retoryczne - nie musisz odpowiadać. :)

 

 

1 godzinę temu, mario1971 napisał:

Wg ostatnich notowań z "prestiżowych piramid" sporządzonych parę lat temu obie były w pierwszej dziesiątce - GP parę oczek wyżej

Czytaj ze zrozumieniem :) Dobrej nocy życzę!

Obie piramidy bez problemu wyguglasz sobie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, szybko się ta dobra noc skończyła. 

Wiedziałem, że odpiszesz i myślę, że przeczytałem tym razem uważnie Twoje posty, ale jednak Ty chyba nie do końca uważnie moje. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było w temacie, jako uzupełnienie porównania GP vs patek dodam to co kiedyś już pisałem, żeby koledzy też trochę lizneli wywodu na temat zegarmistrzostwa, a nie szeroko pojętego pojecia "prestiżu" ;)

 

W dniu 21.12.2019 o 21:33, StaryWilk napisał:

Tak sobie myślę, że watchfinder wybrał do porównania z Patkiem dość "nieciekawy" model Girarda, przez to porównie było dość stronnicze. Jest rzeczywiście spory (42 mm vs. 39.4 mm patka) i gruby (12.5 mm vs niecałe 10 mm patka), przez mechanizm z modułem chrono a nie zintegrowanym chrono. Co tym bardziej potęgowało dysproporcje geometryczne. To już poprzednia referencja GP miała 40 mm i lepsze proporcje, ale tylko 36h rezerwy chodu.

 

40 mm vs 42:

gp_image.3123133.jpg

https://www.watchprozine.com/girard-perregaux/choices-40mm-or-42mm-1966-chronograph-/5653973/

 

A gdyby tak, wziąć nieco nowszą referencję Girarda - z 2013 roku, ze zintegrowanym chrono, również z kołem kolumnowym, z włosem swobodnym, w manualu? Uwzględnić jego świetną cenę (od ok 55 tyś zł + opłaty (spoza UE) - czyli od ok 70 tys zł na gotowo za NOS?

 

Np. Tutaj: https://www.chrono24.pl/girardperregaux/1966-chronograph-automatic--id10983347.htm

To też ok 30% ceny NOS/nowego Patka 5170 spoza UE.

 

Prezentuje się dużo lepiej i bardziej proporcjonalnie moim zdaniem - wymiary 40 mm x 11.25 mm i 58h rezerwy :

Girard-Perregauc+1966+Column-wheel+Chron

1966chrono-630x501.jpg

GP49529-52-231-BA6ABack.jpg

 

Myślę, że nie było by tak kolorowo dla Patka...

 

Tym bardziej, że następca 5170 - 5172 został nieco powiększony (41 mm), pogrubiony (11.45 mm) i jeszcze bardziej podrożny (Cena katalogowa nowego modelu spadła, ale to stary można taniej kupić (>250 tyś zł)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mario1971 napisał:

Jest, ale to nie wystarczy, aby prestiżowo wyprzedzić GP.

Odnoszac sie np. do samochodow, to nie znam przypadku, aby jakas marka "przeskoczyla" prestizowo jakas inna (nie wnikajac w szczegoly odnosnie ustalania prestizu). Takie rzeczy sie zwyczajnie nie zdarzaja i mysle, ze w branzy zegarkowej nie jest inaczej. Na prestiz i postrzeganie marki pracuje sie latami a wieloletniej historii nic nie zmieni nawet jak zacznie sie niewiadomo co wymyslac/tworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co jest kryterium prestiżu, ścisła definicja i punktacja. Bo inaczej ułoży się ranking,  jeśli głównym kryterium jest historia i np. największe komplikacje wykonane przez daną markę, a inaczej jeśli np. rozpoznawalność marki, wartość odsprzedaży, zakres portfolio, za ile można zdobyć najtańszy model i co sobą reprezentuje itp. Itd.  

Ważne też czy wszystkie marki i manufaktura biorą udział w głosowaniu. 

 

Samochody dzielimy zasadniczo (tak się przyjęło na portalach motoryzacjnych) na marki premium i nie premium. Lekkie dyskusje mogą być, czy dana markę zaliczyć tu czy tu,  owszem, ale reszta np. czy np. prestiż Audi nadąża za prestiżem Mercedesa (lub na odwrót) to dyskusje akademickie dla forumowiczow, czy maniaków danych marek - tak uwazam. ;)

 

Z zegarkami można by podobnie postąpić, jeśli już - wydzielić 4-5 "grup prestiżu", określić kryteria i heja. Będzie np. 15 marek zaliczonych do grupy 3ciej i już mniej ważne, która w danej grupie bardziej prestiżowa, której się należy 43. Miejsce, a której 47. 

Dlatego suma sumarum to tylko zabawa a nie "wzorzec metra".  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o prosta rzecz - jesli mamy np. 3 marki prestizowe (Audi, Mercedes, BMW), to oczywiscie mozna sie rozwodzic czy Mercedes jest bardziej prestizowy niz Audi (i tutaj niech sobie "walcza" maniacy), jednak to ten sam segment. Ok - sa modele tansze i drozsze, jednak zadna z tych marek nie "przeskoczy" ponad np. Porsche, chocby dawala ich silniki, lepsze wyposazenie czy inne dodatki. Mysle, ze glownym czynnikiem decydujacym w najwiekszym uproszczeniu dla przecietnego czlowieka jest we wszystkim cena i tak samo rozumuja marketingowcy w tych firmach. To ona odsiewa ludzi, ktorych juz nie stac na ta marke i tyle. Oczywiscie podniesienie ceny przez Audi o 100% nie uczyni go nagle bardziej prestizowym, dlatego cena musi isc w parze z historia, jakoscia wykonania etc.

 

A wracajac do tematu to GP lezy dla mnie w tym samym segmencie co Zenith i dla czesci ludzi bardziej prestizowy bedzie Zenith a dla drugiej GP, ale to nadal ta sama liga - amen.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do girard i zenith się zgadzam, o to mi chodziło wcześniej, od początku, że girard to "grupa prestiżowa" zenitha, a nie "ścisła czołówka" przez którą rozumiem np. Patek, AP czy ew. JLC.

 

Co do pierwszej części wypowiedzi to się z Toba nie zgadzam do konca - mam inne spojrzenie. Ale już nie robię oftopika. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko 😊

 

ps

ale z tym JLC to przesadziles... 😜 EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artme napisał:

Odnoszac sie np. do samochodow, to nie znam przypadku, aby jakas marka "przeskoczyla" prestizowo jakas inna (nie wnikajac w szczegoly odnosnie ustalania prestizu). Takie rzeczy sie zwyczajnie nie zdarzaja i mysle, ze w branzy zegarkowej nie jest inaczej. Na prestiz i postrzeganie marki pracuje sie latami a wieloletniej historii nic nie zmieni nawet jak zacznie sie niewiadomo co wymyslac/tworzyc.

Rili? O Lexusie np. nie słyszałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.