Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
zielony.m

Klub Miłośników Zegarków Girard-Perregaux

Recommended Posts

5 minut temu, artme napisał:

Tzn.?

Lexus przebojem zdobył segment samochodów luksusowych  wg mnie i może nie tyle przeskoczył, ale na pewno wskoczył do ligi BMW, Mercedesa czy Audi. Ba, jeszcze w latach 80-tych takie Audi nie było w żaden sposób marką klasy Mercedesa. Kto pamięta, ten wie. 

1 godzinę temu, artme napisał:

Spoko 😊

ps

ale z tym JLC to przesadziles... 😜 EOT

Może i przesadziłem, dlatego dodałem ewentualnie, ale biorąc pod uwagę ich osiągnięcia, np wspomniany Hybris Mechanica Grande Sonnerie oraz to,  że byli długoletnim dostawcą wielkiej trójki, to zasługują na szczegolne wyróżnienie na tle girarda. 

4 godziny temu, artme napisał:

Odnoszac sie np. do samochodow, to nie znam przypadku, aby jakas marka "przeskoczyla" prestizowo jakas inna (nie wnikajac w szczegoly odnosnie ustalania prestizu). Takie rzeczy sie zwyczajnie nie zdarzaja i mysle, ze w branzy zegarkowej nie jest inaczej. Na prestiz i postrzeganie marki pracuje sie latami a wieloletniej historii nic nie zmieni nawet jak zacznie sie niewiadomo co wymyslac/tworzyc.

A np Richard Mille? Hublot ?

59 minut temu, StaryWilk napisał:

Może i przesadziłem, dlatego dodałem ewentualnie, ale biorąc pod uwagę ich osiągnięcia, np wspomniany Hybris Mechanica Grande Sonnerie oraz to,  że byli długoletnim dostawcą wielkiej trójki, to zasługują na szczegolne wyróżnienie na tle girarda. 

JLC jest powyżej GP - to chyba jasne i bezsprzeczne :)

1 minutę temu, mario1971 napisał:

JLC jest powyżej GP - to chyba jasne i bezsprzeczne :)

Artme się "czepil" tego, że podciagnalem jlc do grupy Patka, ap, czy lange, stąd moje doprecyzowanie. 

Godzinę temu, StaryWilk napisał:

Artme się "czepil" tego, że podciagnalem jlc do grupy Patka, ap, czy lange, stąd moje doprecyzowanie. 

JLC bardziej pasuje do grupy z Patkiem, VC, Lange i AP, niż piętro niżej, w której lokują się GP i Zenith. Takie jest moje zdanie, ale ja ciągle zielony jestem...:)

JLC był dostawcą mechanizmów dla Patka, VC, Cartiera, kiedy jeszcze nie produkowali in-house'ów także do całkiem niedawna, także ten, to zupełnie inna liga.. 

Już wyjaśniam, w skrócie : JLC w każdym przypadku poniżej Patka, GP w każdym przypadku poniżej JLC.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

17 godzin temu, beniowski napisał:

Lexus przebojem zdobył segment samochodów luksusowych  wg mnie i może nie tyle przeskoczył, ale na pewno wskoczył do ligi BMW, Mercedesa czy Audi.

Dokladnie jak napisales - wskoczyl a nie przeskoczyl. Jesli wchodzisz na rynek z nowym produktem, to poprzez wiele czynnikow a takze cene mozesz pozwolic sobie na pozycjonowanie, z tym tylko ryzykiem czy rynek/uzytkownicy takie pozycjonowanie przyjma czy nie. Jednak ja pisalem o przeskoczeniu i takiego przypadku od wielu lat raczej sobie nie przypominam, ale mysle, ze mozemy juz zakonczyc rozmowy o prestizu, bo i tak dla jednych GP bedzie wyzej Zenitha czy Omegi, dla innych nizej a jeszcze innych na rowni - dla mnie jest na rowni.

@eye_lip - to, ze JLC byl dostawca i ze robi swietne mechanizmy, to nie powod do tego, aby zegarki byly na rowni np. z takim odbiorca jak PP. Nosi sie zegarek jako calosc a nie sam mechanizm a JLC od lat ma problem ze swoimi projektami i jak widac niewielu wybiera ta marke z miejsca jako produkt z najwyzszej polki. Trzeba siedziec w temacie i byc faktycznie zakochanym w tej firmie, zeby przebierac miedzy modelami, ktore sa delikatnie mowiac kontrowersyjne albo zwyczajnie nieciekawe.

Edited by artme

1945 to jedna z najładniejszych kostek. 

Gratuluję. Niech się nosi. 

I zrob jakieś lepsze foty, bo GP zasługuje na to. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Gratuluje 😎 - nietypowa kostka, ale ciekawa i jak zapewne z tego roku, to ma pelny dekiel? 🤔

Posted (edited)

Vintage 1945 to nazwa najpopularniejszej serii kostek GP produkowanej od  lat (zegarki współczesne). 

Edited by eye_lip

Bardzo ladny zegarek. Nie wiedzialem, ze GP mial kostki w ofercie.

To jedna z najbardziej ikonicznych linii tej marki. 

25 minut temu, maariusz napisał(-a):

... Nie wiedzialem, ze GP mial kostki w ofercie.

Ale jak miał,  jak ma nadal. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

17 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

19 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

1945 to jedna z najładniejszych kostek. 

Gratuluję. Niech się nosi. 

I zrob jakieś lepsze foty, bo GP zasługuje na to. 

Zrobione. 😊

98FCC0DC-A9A5-4F55-8189-1B786646482E.jpeg