Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lestaf

Przyśpieszenie laptopa z Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno nowego laptopa, no i ten nowy laptop ot tak z siebie, dla zabawy potrafił się zawiesić i nie reagować absolutnie na nic. W menażdzerze zadań zauważyłem, że zużycie dysku sięga 99%, gdy nic na komputerze nie robiłem.  W necie znalazłem poradę, żeby wyłączyć Windows Search i Superfetch, zrobiłem to przed chwilą i jak na razie wszystko działa jak trzeba, a wykorzystanie dysku w tym momencie mam na poziomie 2%. Jednak zauważyłem, że pamięć szaleje jakbym co najmniej podłączył laptopa do radioteleskopu i w czasie korzystania z przeglądarki jest na poziomie 46%. Pamiętam jak jeszcze w czasach Windowsa XP w necie można było znaleźć listę procesów jakie można wyłączyć w msconfig, żeby przyśpieszyć system. Czy istnieje taka lista dla Windowsa 10? Co jeszcze mogę zrobić, żeby odciążyć komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku ustaw tryb najlepszej wydajności czyli wyłącz wszystkie cienie i animowane pierdoły, w szukajkę  wpisz wydajność i wybierz "dopasuj wygląd i wydajność....." i zaznacz dopasuj do najlepszej wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku ustaw tryb najlepszej wydajności czyli wyłącz wszystkie cienie i animowane pierdoły, w szukajkę  wpisz wydajność i wybierz "dopasuj wygląd i wydajność....." i zaznacz dopasuj do najlepszej wydajności

 

Zrobione. Dzięki za radę :) Przed paroma minutami zresetowałem komputer i przez jakiś czas po starcie wykorzystanie hdd znowu było na poziomie 99%, po czym spadło do 2-7%. To dla mnie bardzo ważne, żeby to naprawić, bo jak jeszcze raz się zawiesi, to nie wycymie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj revo uninstaler i ccleaner - oba mają narzędzia do głębszego grzebania w autostarcie, na pewno są jakies procesy w autostarcie, które można odrzucić przy ładowaniu systemu, zawsze cos jest. Ja używam obydwóch bo jeden widzi proces, które drugi nie pokazuje. Zwolnisz w ten sposób na dzień dobry zasoby ram, a hdd będzie krócej mielił.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich objawiach w nowym lapku to ja obstawiam uszkodzony ram albo dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie rozwiąże konkretnie tego problemu ale na przyszłość kup Mac Mini czy iMaca i nie bedziesz miał takich problemów, rownież przesiadłem się z windowsa i nie wyobrażam sobie wiecej na nim pracować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich objawiach w nowym lapku to ja obstawiam uszkodzony ram albo dysk twardy.

Testy nie wykazały problemów ani z jednym ani z drugim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj revo uninstaler i ccleaner - oba mają narzędzia do głębszego grzebania w autostarcie, na pewno są jakies procesy w autostarcie, które można odrzucić przy ładowaniu systemu, zawsze cos jest. Ja używam obydwóch bo jeden widzi proces, które drugi nie pokazuje. Zwolnisz w ten sposób na dzień dobry zasoby ram, a hdd będzie krócej mielił.

Próbowałem ściągnąć ccleaner z dobreprogramy, ale wyskoczyło mi, że jest tam wirus. Jest jakaś nieściemniana strona z której mogę to pobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pobierz bezposrednio z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Powiedzcie mi jeszcze jaką ustawić pamięć wirtualną. Mam Acer Aspire 5 , 6 GB RAM. Pamięć wirtualną mam ustawioną domyślnie, ale to pewnie za mało i myślę, że to może właśnie stanowić problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pobrałem przed chwila CC i sprawdziłem system. Automatycznie zainstalował się Avast a użycie dysku bylo 100%. Usunąłem wszystko , komputer powrócił do normy. 

Sprawdź sam co się dodatkowo zainstalowało i sprawdź Jobliste komputera. Jakie masz teraz obciążenie.

Jam mam 4 GB pamięć i obciążenie wynosi 72% Komputer Think Centre Lenovo M710q i właśnie zamówiłem dodatkowe 4GB

Ogladam tylko TV i kilka stron otwartych. Ja mam pamiec DDR4 2400. Jakie ty masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ściągnąć ccleaner z dobreprogramy, ale wyskoczyło mi, że jest tam wirus. Jest jakaś nieściemniana strona z której mogę to pobrać?

 Ze strony producenta :)

Pobrałem przed chwila CC i sprawdziłem system. Automatycznie zainstalował się Avast a użycie dysku bylo 100%. Usunąłem wszystko , komputer powrócił do normy. 

Sprawdź sam co się dodatkowo zainstalowało i sprawdź Jobliste komputera. Jakie masz teraz obciążenie.

 A to ciekawe. Piriform nie ma, o ile mi wiadomo nic wspólnego z Avastem.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem przed chwila CC i sprawdziłem system. Automatycznie zainstalował się Avast a użycie dysku bylo 100%. Usunąłem wszystko , komputer powrócił do normy.

Sprawdź sam co się dodatkowo zainstalowało i sprawdź Jobliste komputera. Jakie masz teraz obciążenie.

Myślisz, że to antywirus tak drenuje system? Może odinstaluję swój AVG i włączę Windows Defender. Faktycznie w tabeli to głównie AVG zużywa zasoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 Ze strony producenta :)

 A to ciekawe. Piriform nie ma, o ile mi wiadomo nic wspólnego z Avastem.

Mam nowy komputer i unikałem antywirusów i innych.Dlatego się bardzo zdziwiłem jak zobaczyłem Avast. Uzywam tylko Defender. Wszysto dziala poprawnie, jedynie obciazenie pamieci siega 72% dlatego dokupilem 4GB i mysle, ze jak zainstaluje to bedzie ok.

@Lestaf zrob probe i odinstaluj AVG sprawdz nastepnie Jobliste jake obciazenie.

@Tarant ja pobralem 

Download from:

Filehippo.com 

CCleaner.com - z tego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz One drive.

Miałem podobną sytuacje, nowy komp i5, 16GB i ciągle wiatrak chodzi, wszedłem w task managera a tam one drive na pierwszym miejscu mimo, a może właśnie dlatego, że nie skonfigurowany.

Wywaliłem go z autostartu i problem zniknął.

 

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 - to trochę za mało danych, tego jest multum.

Mam firmowego Edu i to nawet zap..la na starych gratach z przed 10 lat.

.

.

.

.

Na start zakłódkować OS na amen:

 

WU do zglebowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Spróbuj wyłączyć lub ograniczyć aplikacje działające w tle. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 - to trochę za mało danych, tego jest multum.

Mam firmowego Edu i to nawet zap..la na starych gratach z przed 10 lat.

.

.

.

.

Na start zakłódkować OS na amen:

 

WU do zglebowania.

A co to jest OS i WU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Star, a to drugie nie wiem. Ale po co kłódka na zegarku?

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lestaf jeżeli nie masz dysku SSD to polecam. Będzie śmigał aż miło.Jeżeli masz WIN10 to odpuść sobie antywirusy. Włącz zaporę i wystarczy. 

 

Przejrzyj jeszcze co Uruchami CI się przy rozruchu

uruchom-->cmd--> msconfig. Wyłącz niepotrzebne aplikacje. Przed wyłączeniem wklej w googla i sprawdz cy można wyłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@smc Windows 10 nie potrzebuje antywira? Jeśli tak to super, bo ten który mam, tj. McAfee (myślałem, ze mam AVG ), zużywa strasznie dużo zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS - Operating System

WU - Windows Update

 

Zakłódkowanie polega na zamknięciu dostępu do systemu aktualizacjom automatycznym ( w tym sterowników) tym o których WU informuje i tych o których Microsoft nie chce by użytkownik był informowany.

 

W Win7 np WU był na wyciągniecie ręki w panelu sterowania do zatrzymania.

W 10 z uprawnieniami Administratora:  Zarządzaj --> Usłaugi---> WU---> Zatrzymaj.

WU w Edycji Zasady Grupy W przypadku wersji Edu Professional jest nieskonfigurowany ( zamkniety), ale upg z Win7 i kilku innych odmian już nie dlatego:

Edytuj Zasady Grupy (gpedit. msc)---> Konfiguracja komputera → Szablony administracyjne → Składniki systemu Windows → Usługa Windows Update ---> Konfigurowanie aktualizacji automatycznych i odpowiednio odhaczamy.

 

One drive - nie skonfigurowany, nie rzeźbi, skonfigurowany powoduje iż tylko się łączy z kontem, natomiast WU nie bierze go już pod uwagę.

 

Podobnie jest z innym nieskonfigurowanym syfem w preinstalowanych OS. W przypadku kiedy dana usługa, proces, czy cokolwiek odwoła się do WU w celu znalezienia aktualizacji ( "nowszej wersji") wywali jedynie błąd, no bo jak się aktualizować skoro Administrator zamknął drzwi :)

 

Ładnie widać wtedy na jakiej zasadzie działa ten nowoczesny system, gdzie użytkownik jest tylko pionkiem, ale za to jak jest czyściusio i cicho.

 

Skoro korzysta sie z zewnetrzengo Antywira to:

 

WD ( Windows Defender) - do glebowania, inaczej będa jaja i dyzio z ramikiem mogą szaleć na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

Skoro korzysta sie z zewnetrzengo Antywira to:

 

WD ( Windows Defender) - do glebowania, inaczej będa jaja i dyzio z ramikiem mogą szaleć na 100%.

 

A co jest lepsze, Windows Defender czy McAfee?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.