Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sebastianityle

Jak zrealizować moje małe marzenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim. Odkąd parę lat temu mój kolega kupił sobie Taga Carrere na kauczukowym pasku, pragnę podobnego zegarka. Niestety zarabiam rocznie dużo mniej niż kumpel w miesiąc, więc nie stać mnie na Taga i długo stać nie będzie. Ale...

 

już obmyśliłem plan. Chcę Tissota V8 automat, dodatkowo chciałbym wymienić w nim wskazówkę sekundową oraz dwie wskazówki chronometru na czerwone (takie jak są w prc 200) oraz jeden górny przycisk na taki z czerwoną obwalutą jak np w prs 516.

 

Pytanie jest gdzie mogę zamowic te czesci, bo domyslam sie ze jakis sklep skasuje mnie z marżą rzędu 100-200%? Jak zrealizować moj plan, macie jakies pomysly gdzie moglbym to zrobic, polecacie kogos (zegarka jeszcze nie kupilem jak cos)?

 

Osob, ktore chca mi tego odradzac prosze o zachowanie opinii dla siebie. Jestem zdeterminowany aby to zrobic i moje pytanie nie jest czy, tylko jak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce aby tak to wygladalo po zmianach + wymiana paska skorzanego na kauczukowy z zapieciem motylkowym

 

 

post-104207-0-18417400-1523059031_thumb.png

 

dla porównania oryginal: 

 

post-104207-0-04364700-1523059329_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stać Cię na przerabianie zegarka za 4k, ale dozbieranie do używanej carrery nie wchodzi w grę? Ja to tylko tu zostawię...

https://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-calibre-16box--id7766340.htm

 

to samo pomyślałem


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomysł przeróbki jednego tylko po to żeby wyglądał bardziej podobnie do innego jest kompletnie bez sensu bo Tissot nigdy nie będzie Tag’iem, a przy tym tak, jak chłopaki pisali-cenowo wyjdzie niewiele taniej niż używana Carrera, która można upolować nawet poniżej tyg 7500pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie interesuje mnie kupno używanego zegarka. Nie znam się na nich i najzwyczajniej w świecie nie chcę być oszukany. Poza tym, chcę aby mój pierwszy raz z automatem był wyjątkowy ;).... if you know what I mean. To będzie mój pierwszy zegarek kupiony przeze mnie i chcę dostać do ręki coś co nie było noszone przez kogoś innego, chcę aby każda ryska na nim była moją historią a nie obcej osoby. 

 

Wiem co mi się podoba i czego chcę. Dokladnie te Certine ma mój przyjaciel (ktory nota bene tez szukal czegos podobnego do Carrery naszego kumpla XD) i jest zadowolony. Dla mnie też jest ok, ale chemii między nami nie ma. 

 

Nowy Tissot V8 to wydatek 3.000, nie wiem ile bedzie kosztowac wymiana wskazowek ale gumowy pasek to jakies 230, wiec niech bedzie ze wszystko mnie bedzie kosztowac 3500. Pokazana przez Was Carrera w wersji, ktora mi sie nie podoba to wydatek ponad 2krotnie wiekszy.

 

Dziś rozmawiałem z jednym sprzedawcą, który odradzał mi wymianę wskazówek przez pierwsze dwa lata, bo by to unieważniło gwarancję. Jestem w stanie na to przystać. 

 

Szkoda ze taka mala zmiana jest takim problemem. Czy te zegarki sa skladane recznie czy fabrycznie? Moze istnieje jakis sposob aby ten zegarek byl zlozony tak jak ja chce od nowosci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego możesz być pewien - Tissot nie zrobi zegarka specjalnie dla Ciebie, według Twojej specyfikacji. Przemalować wskazówki może dowolny zakład zajmujący się renowacją zegarków, natomiast czy rezultaty Cię zadowolą - to już jajko niespodzianka. O modyfikowaniu koronki nawet nie myśl, dodanie takiego paska wymagałoby w zasadzie pełnego zaplecza fabrycznego, zaś jakakolwiek próba zrobienia tego metodą chałupniczą, da opłakany rezultat. Efektem Twoich prac będzie zegarek, który w dalszym ciągu nie będzie wymarzonym tagiem, zaś kiedy już Ci się znudzi, odsprzedanie go będzie prawie niemożliwe ze względu na "podejrzane" odstępstwa od oryginału. Utopisz bezpowrotnie większość środków które na niego przeznaczysz, a na następny zegarek będziesz musiał odkładać od zera. Co do używanych zegarków, to naprawdę nie trzeba się ich bać. Po to między innymi jest to forum, żeby pytać, doradzać, pomagać w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Tag jest marzeniem , to zbieraj na Tag-a .

Teraz kup coś dużo tańszego niż ten Tissot .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu marzeniem jest Porsche, Ferrari czy Audi, BMW itd., jeśli nie mamy pieniędzy na auto marzeń to nie oznacza, że mamy jeździć rowerem póki sobie na nie nie odłożymy.
 

 

Przemalować wskazówki może dowolny zakład zajmujący się renowacją zegarków, natomiast czy rezultaty Cię zadowolą - to już jajko niespodzianka. O modyfikowaniu koronki nawet nie myśl, dodanie takiego paska wymagałoby w zasadzie pełnego zaplecza fabrycznego, zaś jakakolwiek próba zrobienia tego metodą chałupniczą, da opłakany rezultat.

 

O koronce już zapomniałem. Mój zegarek nie musi być tagiem, ale bardzo lubię to połączenie czerni i czerwonych wskazówek. Ten Tissot V8 jest prawie idealny, brakuje mi tylko tej jednej rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla wielu marzeniem jest Porsche, Ferrari czy Audi, BMW itd., jeśli nie mamy pieniędzy na auto marzeń to nie oznacza, że mamy jeździć rowerem póki sobie na nie nie odłożymy

 

 

Mimo szystko to nie jest taka rożnica w cenie jak pomiedzy Porsche a rowerem.

Oczywiscie jest to Twój wybór.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Dla wielu marzeniem jest Porsche, Ferrari czy Audi, BMW itd., jeśli nie mamy pieniędzy na auto marzeń to nie oznacza, że mamy jeździć rowerem póki sobie na nie nie odłożymy.

 

 

 Jak nie stac na te wymienione to mozna jezdzic np fordem ale fordem a nie fordem z grilem i felgami od Ferrari bo to juz obciach.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wielu marzeniem jest Porsche, Ferrari czy Audi, BMW itd., jeśli nie mamy pieniędzy na auto marzeń to nie oznacza, że mamy jeździć rowerem póki sobie na nie nie odłożymy.

 

 

Porównanie zegarków do samochodów to jednak fałszywa analogia, bo samochód kupuje się najczęściej z potrzeby użytkowej. Może on dawać radość, mieć duzo elektroniki i dobrze zbierać się do setki, ale w pierwszej kolejności jest potrzebny żeby dotrzeć nim do pracy/na zakupy, etc. W dzisiejszych czasach zegarek mechaniczny nie jest już nikomu potrzebny w takim sensie jak samochód, kupuje się je z powodów estetycznych, kolekcjonerskich czy historycznych i to kombinacja tych aspektów jest kluczowa przy wyborze zegarka. Krótka piłka - jeżeli po prostu podobają Ci się chronografy z czerwonymi wskazówkami i nie masz parcia na Taga- kup coś podobnego i ciesz się z nowego nabytku. Jeśli jednak "marzysz o Carrerze", to przemalowywanie zegarka z niższej półki jest w najlepszym przypadku tymczasową prowizorką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mi się podoba i czego chcę. Dokladnie te Certine ma mój przyjaciel (ktory nota bene tez szukal czegos podobnego do Carrery naszego kumpla XD) i jest zadowolony. Dla mnie też jest ok, ale chemii między nami nie ma.

 

Nowy Tissot V8 to wydatek 3.000

To jest Was dwóch? To ja już nie wiem o co tam chodzi, chcecie koniecznie naśladować kolegę kupując podobne zegarki? Wg mnie to jakieś pozerstwo. A za tego Tissota bym w życiu nie dał 3 koła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

hm.... Zaczyna sie od upodobnienia innego zegarka do Taga a pózniej to już z górki i mamy kolejny level  https://www.olx.pl/oferta/tag-heuer-carrera-cal1887-CID87-IDq564L.html#a78a30b4ba

tylko gdzie z tym do ludzi? bu a ha ha

Rozumie ,że stylistyka sie podoba ale, no właśnie to ale. Dla znacznej częsci meskiego grona podobaja sie afroamerykanki a jak to w zyciu wiekszosc z nas jest z Polskimi kobietami notabene najładniejszymi na świecie ale jakos nie pastujemy ich na czarno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.... Zaczyna sie od upodobnienia innego zegarka do Taga a pózniej to już z górki i mamy kolejny level  https://www.olx.pl/oferta/tag-heuer-carrera-cal1887-CID87-IDq564L.html#a78a30b4ba

tylko gdzie z tym do ludzi? bu a ha ha

Rozumie ,że stylistyka sie podoba ale, no właśnie to ale. Dla znacznej częsci meskiego grona podobaja sie afroamerykanki a jak to w zyciu wiekszosc z nas jest z Polskimi kobietami notabene najładniejszymi na świecie ale jakos nie pastujemy ich na czarno :P

My nie musimy, same się pastują siedmioma warstwami tapety i opalaniem. Natryskowym jeszcze.

 

Do autora. Sam już pewnie widzisz, że mogłeś zadać po prostu pytanie - gdzie kupię wskazówkę i przycisk od Carrery? albo - gdzie przemaluję wskazówkę i namaluję obwolutę? Na forach internetowych, najczęściej, jedynie zadając konkretne pytania unikniesz nawracania na jedyną słuszną drogę i postów nie na temat :) Tylko wtedy jest spore ryzyko, że po prostu nikt nie odpowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź merytoryczną autor również otrzymał, jeśli zechce brnąć dalej w swoją koncepcję, to bez problemu odszuka adres na przykład do zakładu Państwa Głowackich. Jednak jeśli sam pomysł jest tak karkołomny i niefortunny jak ten zaprezentowany w wątku, a nadto może skończyć się fatalnie dla solidnego i niezbyt taniego zegarka, to uważam że autora trzeba o tym uświadomić, żeby swoją decyzję naprawdę jeszcze kilka razy przemyślał. Notabene dokładnie taki tag jak w wątku za 6.400 https://www.chrono24.pl/tagheuer/carrera-calibre-16--id7746511.htm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Twoje posty, czyli właśnie odpowiedź merytoryczna + wypowiedzenie swojego zdania + podanie alternatywy, są jak najbardziej na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie klamka zapadła- wskazówki zostaną przemalowane, koronka zostaje bez zmian.

Użytkownikom Schioedtei i Karolas dziękuję za merytoryczne odpowiedzi na mój post. 

Pozostałej reszcie dziękuję za dobre chęci i życzę dalszych szybkich sukcesów w czytaniu ze zrozumieniem. 

 

Wątek można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie klamka zapadła- wskazówki zostaną przemalowane, koronka zostaje bez zmian.

 

Użytkownikom Schioedtei i Karolas dziękuję za merytoryczne odpowiedzi na mój post. 

 

Pozostałej reszcie dziękuję za dobre chęci i życzę dalszych szybkich sukcesów w czytaniu ze zrozumieniem. 

 

Wątek można zamknąć.

Dobry początek na forum .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Tagiem to i tak nie bedzie a z pomalowanymi wskazówkami bedzie wygladał jak podrobiony Tissot. Ale jak to mówia nie mój cyrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie klamka zapadła

Ręce natomiast opadły. No nic, nie zapomnij pochwalić się rezultatem za te dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.