Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukarn

Pierwszy zegarek za 3000 - 4000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

w lutym po 10 latach przerwy z zegarkiem na ręku zakupiłem Lorusa:

https://www.zegarek.net/zegarki/lorus/zegarek_lorus_rt301bx9.html??gclid=EAIaIQobChMI0L2gr4-m2gIVRbcbCh3djwBKEAAYAiAAEgJgz_D_BwE (kupowałem w sklepie stacjonarnym więc wyszło drożej)

 

A tutaj zdjęcie jak się prezentuje:

 

 

b55km1.gif

 

Całkiem dobry zegarek jak za taką cenę według mnie.

 

Przy okazji mam pewne wnioski z tego zakupu odnośnie nowego zegarka:

- rozmiar koperty 39- 45 (ten ma 45mm i jest to według mnie max. w moim przypadku a nie chcę czegoś miniaturowego)

- grubość max. 11mm (ten tyle ma i całkiem nieźle wchodzi pod koszulę)

 

Co do typu mechanizmu to na początku rozważałem różne ale w przyszłości chciałbym coś droższego sobie sprawić a skoro z automatami nie miałem nigdy doświadczenia to ten musiałby być automatem żebym miał później porównanie (widziałem tu na forum dyskusje i wynika, że to już kwestia gustu i przeznaczenia które lepsze) :)

 

Co do przeznaczenia to chcę go nosić do pracy pod koszulę (biurowa - na komputerze - czyli nie na trudne warunki ale te minimum 50m powinien mieć).

 

Zostawiłbym też bransoletę z metalu.

 

Nie chcę żeby miał za duże rzeczy rozpraszających uwagę, czyli bez taki rzeczy jak: Tachymeter, stoper, fazy księżyca, drugie wskazówki godzinowe.

Może być data, wskaźnik rezerwy chodu, jakieś dyskretne skale minutowe na tarczy.

Takim egzemplarzem bym się w przyszłości zaopiekował: https://www.apart.pl/zegarki/breitling/Colt/5336 :) .

Ale nie wykluczam, że ten typ się zmieni po zakupie z tematu ;)

 

Na początku poszukiwań zanim trafiłem na to forum moim idealnym typem był:

https://www.apart.pl/zegarki/albert_riele/premiere/3276 - ale po tym co wyczytałem to chyba tylko Pan Krychowiak mógłby mi go polecić o ile jest tu zarejestrowany...

 

Moje typy to:

 

1) https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/19164_Tissot_PR_100_Powermatic_80_COSC_Chronometer_T1014081105100

 

2) https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/12568_Certina_DS-1_Powermatic_80_COSC_Chronometer_C0294081108100

 

Skłaniałbym się raczej ku 1) bo 2) ma chyba za gruba kopertę...

 

Oba mają przezroczyste dekle - czy powoduje to mniejszy komfort noszenia? Zegarek jest mniej przez to trwały?

 

Chciałbym kupić w jakimś sklepie stacjonarnym (jest to mój pierwszy taki wydatek na zegarek i chcę go przymierzyć).

Opcja 1) jest jeszcze w innych sklepach:

https://www.wsliwinski.pl/13956,zegarek-tissot-pr-100-t1014081105100.html

https://jubitom.com/zegarki/tissot/t-classic/pr-100/zegarek-tissot/t1014081105100

 

Ciekawe, że wszędzie tak samo przeceniona...

I tu też przy okazji pytanie czy 3200 to dobra cena za taki zegarek (chodzi o cenę do jakości - np powyższy Tissot choć tańszy jest chyba lepszym zegarkiem niż wspomniany AR - a może się mylę...)?

 

Proszę o opinie / kontrpropozycje automatów w skazanym przedziale cenowym.

Z góry dziękuję za pomoc - dopiero co zacząłem przygodę z zegarkami i praktycznie nic nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z oferta Seiko np. Sarb, Sarx, Sdgm oraz Orient Star.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jeszcze Hamiltona Jazzmastera Viewmatic numer ref. H32665131. 40mm średnicy, 11m grubości i bardzo ładny design tarczy.

 

H32665131_high_cmyk.jpg

 

Tak samo Hamilton Jazzmaster Viewmatic H32515135:

 

H32515135_mid.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie z tych dwóch brałbym Certine, powód mam Tissot identyczny pozłacany pr100 na branzolecie w kwarcu (zakupiony 2lata temu) i niestety nie ma chemii między nami tzn była jak leżał dwa lata w pudełku nie noszony a po kilku dniach noszenia przeszło zadowolenie. Powód prosty bardzo nudny zegarek.. a Certina jest znacznie ciekawiej zaprojektowana i dużo lepiej wyglada. Oczywiście to tylko moja opinia. Nie myślałeś w tej cenie uderzyć w Oris/Longines/Rado coś w okolicach 4tys by się znalazło a zawsze to już inna jakość i większe zadowolenie.

Na przeceny to nie patrz bo większość zegarkow kupisz taniej na jomashop nawet z vatem czy chrono24. I w przypadku tissota to zazwyaczaj 1000zl taniej wyjdzie niż po super hiper promocjach w sklepach polskich. Przymierzyć możesz w sklepie ale zamówić polecam przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dysponując takim budżetem poważnie rozważyłbym Alpinę Alpinera Automatic. W bardzo dobrej cenie sprzedaje go Kolega @sokolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosę do postu numer 1 i powiem, że te Tissoty są wybitnie nijakie. Za to ta Certina - ogień. Nie bez powodu DS1 zdaje się być jednym z forumowych ulubieńców. ;)

 

Rezerwę chodu najłatwiej dostać w Orientach bo się w tym lubują. Tylko stylistyka jest nieco inna od tej, w którą celujesz.

 

A tak w ogóle to duży plus za to, że piszesz konkretny post z jasno określonymi kryteriami zamiast wrzucić 17 zupełnie różnych zegarków i pytać, który według nas bardziej Ci się podoba.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Naprawdę uważasz, że taki dla przykładu Tissot Heritage 1936, Heritage 1948, Heritage 1952, Visodate czy nawet Le Locle są nijakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się również ofercie Orienta. Mają fajne zegary i dobrą relację jakość/cena. :)

Ze Szwajcarów celowałbym w DS-1, jest ich kilka odmian, jest w czym wybierać :huh:

Co do przeźroczystego dekla, to tylko kwestia gustu. W żądań sposób nie wpływają one na komfort użytkowania czasomierza.


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ledwie noc minęła a już mam zadanie domowe na tydzień :)

Wieczorem zacznę przeglądać bo teraz nie mam czasu.

 

 

Zdecydowanie z tych dwóch brałbym Certine, powód mam Tissot identyczny pozłacany pr100 na branzolecie w kwarcu (zakupiony 2lata temu) i niestety nie ma chemii między nami tzn była jak leżał dwa lata w pudełku nie noszony a po kilku dniach noszenia przeszło zadowolenie. Powód prosty bardzo nudny zegarek.. a Certina jest znacznie ciekawiej zaprojektowana i dużo lepiej wyglada. Oczywiście to tylko moja opinia. Nie myślałeś w tej cenie uderzyć w Oris/Longines/Rado coś w okolicach 4tys by się znalazło a zawsze to już inna jakość i większe zadowolenie.
Na przeceny to nie patrz bo większość zegarkow kupisz taniej na jomashop nawet z vatem czy chrono24. I w przypadku tissota to zazwyaczaj 1000zl taniej wyjdzie niż po super hiper promocjach w sklepach polskich. Przymierzyć możesz w sklepie ale zamówić polecam przez internet.

 

Trochę obawiam się czy ktoś jakieś szmelcu nie wyśle tzn. np używki lub wybraku. Nie korzystałem z tych serwisów a jestem zielony w temacie (te chrono24 to też używkami handluje? jakieś Wasze doświadczenia z gwarancją w takich przypadkach?)... No nic najpierw muszę coś wybrać a później poszukać gdzie kupić - może faktycznie lepiej przymierzyć sobie coś w rozmiarze zegarka który będę chciał mieć a zamówić przez internet (tutaj też kurier może uszkodzić choć chyba nie jest to mocno prawdopodobne)...

Oris/Longines/Rado - rzeczywiście te też mi się przewijały. Orisy trochę droższe z tego co pamiętam ale też któryś był w zasięgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zadawanie tego typu pytań z reguły kończy się ...bólem głowy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

KonTiki spoko, ale IMO bardziej charakterna jest ta stara ref., z dużymi trójkątami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się odniosę do postu numer 1 i powiem, że te Tissoty są wybitnie nijakie. Za to ta Certina - ogień. Nie bez powodu DS1 zdaje się być jednym z forumowych ulubieńców. ;)

 

Rezerwę chodu najłatwiej dostać w Orientach bo się w tym lubują. Tylko stylistyka jest nieco inna od tej, w którą celujesz.

 

A tak w ogóle to duży plus za to, że piszesz konkretny post z jasno określonymi kryteriami zamiast wrzucić 17 zupełnie różnych zegarków i pytać, który według nas bardziej Ci się podoba.;)

Nie wszystkie tissoty są nijakie tak jak już jeden z kolegów pisał są linie np Le Locle które wyglądają świetnie i są ciekawe. Tak jak już wcześniej wspomniałem Certina w tym przypadku zdecydowanie wygrywa.

kurcze ledwie noc minęła a już mam zadanie domowe na tydzień :)

Wieczorem zacznę przeglądać bo teraz nie mam czasu.

 

 

 

Trochę obawiam się czy ktoś jakieś szmelcu nie wyśle tzn. np używki lub wybraku. Nie korzystałem z tych serwisów a jestem zielony w temacie (te chrono24 to też używkami handluje? jakieś Wasze doświadczenia z gwarancją w takich przypadkach?)... No nic najpierw muszę coś wybrać a później poszukać gdzie kupić - może faktycznie lepiej przymierzyć sobie coś w rozmiarze zegarka który będę chciał mieć a zamówić przez internet (tutaj też kurier może uszkodzić choć chyba nie jest to mocno prawdopodobne)...

Oris/Longines/Rado - rzeczywiście te też mi się przewijały. Orisy trochę droższe z tego co pamiętam ale też któryś był w zasięgu.

Jomashop i chrono24 sprzedaje/są dostępne zarówno nowe i i używane zegarki, to Ty decyjesz jakie chcesz kupić, w chrono zazwyczaj kupujemy zegarki od osob, wtedy patrzymy na ilość i jakość komentarzy a jomashop to zwykly sklep. Są jeszcze inne sklepy internetowe. Natomiast najlepiej w mojej opini jest poszukać sprzedawcy na chrono24 z UE.

 

Ja ostatnio zakupiłem trzy zegarki przez internet: Rado Power Reserve (zegarki zielona góra), Longinesa hydroconquest (zegarki zielona góra) i Tissoty Le Locle(Jomashop) jestem z nich bardzo ale to bardzo zadowolony wszystkie nowe idealne. Teraz rozladam się za orisem i tez go zakupie przez internet. Powiem tak jeszcze 3 miesiące temu kupiłbym jak zegarek w stacjonarnym sklepie jubitom w galerii dużo przepłacając i to bez żadnego rabatu. Na zegarkach kupionych przez internet zaoszczędziłem około 3500zl a to dość dużo uważam. Pewnie można znacznie więcej ale to dopiero moje początki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem, że wszystkie Tissoty są nijakie. Chodziło mi o te z pierwszego postu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale ja nie napisałem, że wszystkie Tissoty są nijakie. Chodziło mi o te z pierwszego postu. :)

Kamień spadł mi z serca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy, więc wolałem doprecyzować. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zostałem wywołany do tablicy, więc wolałem doprecyzować. :P

Spoko, wszystko już wyjaśnione :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Z przedstawionych wybrałbym Cytrynkę.

Choć, tak jak Koledzy piszą, w tym budżecie można kupić coś ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Orient Star GMT WZ0071DJ? Mam taki na sprzedaż, co prawda przekracza grubością twoje wymagania ale zegarek robi niesamowite wrażenie, i moim zdaniem lepiej nie można zacząć przygody zegarkowej a do koszuli ideał. Ten zegarek na żywo potrafi wywalić z papci.

 

Tu zdjęcie z neta - ja nie umiem zrobić takich dobrych ;)

IMG_3340_zpsqhjyepfx.jpg



 


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli grubość nie jest problemem, to powyższy OS to IMO bardzo ciekawa propozycja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem wywołany do tablicy, więc wolałem doprecyzować. :P

I wszystko zostało wyjaśnione, ten pr100 jest naprawdę brzydki co gorsza go mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja upatrzyłem sobie Certine DS 1 Automatic z czarną tarczą, uważam że to najbardziej wszechstronny model w granicach 2tyś, możesz go założyć do koszuli, jeansów i t-shirta, a nawet do garnituru. Z twoim budżetem celowałbym w tą DS 1 Powermatic 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.