Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukarn

Pierwszy zegarek za 3000 - 4000

Rekomendowane odpowiedzi

lobby z Certiny przekonało mnie :)

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/12569_Certina_DS-1_Powermatic_80_COSC_Chronometer_C0294081608100

 

dzisiaj zamówiłem w skórze i w czwartek/piątek powinienem go mieć - wrzucę wtedy fotkę;

 

Ten Orient naprawdę super i z wskaźnikiem rezerwy chodu (choć generalnie większość Orietów średnio mi się podoba) ale chciałem na start coś nowego...

 

serdecznie dziękuję za pomoc :)

btw strasznie męczące jest to szukanie zegarków po nocach...

do lipca chyba dam sobie odpocząć ale coś czuję, że później zacznie się kolejne już bardziej spokojne polowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobby z Certiny przekonało mnie :)

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/12569_Certina_DS-1_Powermatic_80_COSC_Chronometer_C0294081608100

 

dzisiaj zamówiłem w skórze i w czwartek/piątek powinienem go mieć - wrzucę wtedy fotkę;

 

Ten Orient naprawdę super i z wskaźnikiem rezerwy chodu (choć generalnie większość Orietów średnio mi się podoba) ale chciałem na start coś nowego...

 

serdecznie dziękuję za pomoc :)

btw strasznie męczące jest to szukanie zegarków po nocach...

do lipca chyba dam sobie odpocząć ale coś czuję, że później zacznie się kolejne już bardziej spokojne polowanie...

Piękna gratuluje wyboru. Rozumiem ze skorzystałeś z dodatkowego rabatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gratki wyboru i czekamy na zdjęcia nadgarstkowe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lobby z Certiny przekonało mnie :) serdecznie dziękuję za pomoc :)

 

Wykrakałem :D


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcieli dać poniżej tej ceny - akurat brałem w innym sklepie (w mojej okolicy odbiorę);

 

tani nie jest ale też jakoś mocno przepłacony myślę również że nie;

ważne, że się podoba :)

i tak jestem 200 PLN do przodu jakby porównywać z moim pierwszym typem: https://www.apart.pl/zegarki/albert_riele/premiere/3276

 

na chrono24 jest taki po 4,2k

na jomashop po niecałe 3k - tak na przyszłość - to z Stanów jest wysyłane? trzeba jakieś cła do tego płacić? przesyłka do Europy ile kosztuje?

 

a i jeszcze jedno głupie pytanie - jak najlepiej nakręcić taki automat?  :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joma wysyłka z USA. Koszt chyba się wyświetla po wrzuceniu do koszyka i wybraniu kraju docelowego. Trzeba doliczyć cło i VAT, czyli Ok. 25% od ceny z shipem.

A co do nakręcania zegarków automatycznych - najlepszy i najprzyjemniejszy sposób, to poprzez noszenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej założyć i nosić. Sam się nakręci. Z szybszych opcji zostaje Ci złapanie w garść i wywijanie zegarkiem albo założenie go na dominującą rękę i odkurzenie domu. :)

 

[EDIT]

Zaraz, dołożyłeś 1000 PLN za chronometr? Czy coś mi umyka? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Eterna Kontiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej założyć i nosić. Sam się nakręci. Z szybszych opcji zostaje Ci złapanie w garść i wywijanie zegarkiem albo założenie go na dominującą rękę i odkurzenie domu. :)

 

[EDIT]

Zaraz, dołożyłeś 1000 PLN za chronometr? Czy coś mi umyka? :)

 

600 - rozumiem, że ten chronometr nie bardzo w praktyce przekłada się na dokładność (tzn. te bez niewiele gorzej działają)?

czyli lepiej na przyszłość brać bez... ?

generalnie chciałem, żeby dosyć dobrze "trzymał" czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COSC, to COSC. Najwyższa, najlepiej wykończona i wyregulowana wersja mechanizmu. Żeby Ci do głowy nie przyszło żałować zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No i stosowny certyfikacik ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość timeforalesson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam bym pewnie nie dołożył, ale w sumie przy 1 zegarku jak najbardziej ma to sens. Poza tym 600 brzmi dużo lepiej. :) No i nie wiedziałem, że mechanizm jest inaczej wykończony.

 

A żałować absolutnie nie ma czego (niczego takiego nie miałem zamiaru sugerować). Piękny zegarek.  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiecane zdjęcie:

2re2yjm.gif

 

Prezentuje się super :)

 

Serdecznie dziękuję za pomoc i chyba przede wszystkim za uchronienie przed TISSOT PR 100.

Certina na prawdę ciekawa. Tarcza ładnie prezentuje się w świetle (i również bez   :P ). Na zdjęciu tego za bardzo nie widać ale światło wywołuje ładne efekty na tarczy. Przy różnym natężeniu światła tarcza trochę inaczej wygląda co sprawia, że zegarek jest ciekawszy.

 

Przy okazji przymierzyłem kilka innych - możliwe typy na następny raz :)

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/15141_Rado_Coupole_Classic_Gent_Automatic_L_R22860162 - ten mi się spodobał - mieli go za 5500 - na żywo wyglądał lepiej niż na tym zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny też ten Rado :)

a wskaźnik rezerwy w praktyce się przydaje?

w sumie jak jest rezerwa chodu 80h to chyba zawsze się wystarczająco nakręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najlepiej prezentują się Certinki od kolegi @Thorstena- tacy dalecy kuzyni Omegi Aqua Terra oraz z innej beczki- Orient Star. Reszta jakaś taka nijaka i oklepana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawianie Twojej Certiny z pierwotnie planowanym Albert Riele, jest wręcz nieprzyzwoite, gratuluję świetnego wyboru. Swoją drogą, marketing Apartu odwalił naprawdę kawał dobrej roboty, skoro te zegarki sprzedają się za taką kasę, Armani może się schować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Swoją drogą, marketing Apartu odwalił naprawdę kawał dobrej roboty, skoro te zegarki sprzedają się za taką kasę, Armani może się schować :)

Reklama dźwignią handlu :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie wrażenie, że AR na zdjęciach wygląda całkiem nieźle;  gorzej jak na żywo się ogląda (chyba robią photoshop jak z modelkami :P ).

Natomiast powyższy Rado i choćby moja Certina lepiej wyglądają na żywo niż na zdjęciu :D

 

Nie ma też co porównywać wnętrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem że AR nie wygląda tak źle.

 

"""I teraz dostanę lawinę na głowę""" :D

 

A poważnie - dostałem w zeszłym roku tego AR

https://www.apart.pl/zegarki/albert_riele/albert_riele_family_1881/4867

 

Wyglądał całkiem fajnie. Żeby nie marka to pewnie bym go zatrzymał... :D

Nie wygląda źle .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.