Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Shifu

Trochę o mnie i moich zegarkach

Recommended Posts

Jako że już jakiś czas na forum jestem (od pół roku zarejestrowany, a czytam od ponad roku), kilkanaście postów napisałem, to wypada coś napisać o sobie. Mam na imię Tomasz, jestem freelancerem i przedsiębiorcą, prowadzę m.in. wydawnictwo. Jestem w wieku określanym jako „średni okres dorosłości w rozwoju człowieka” :)

Historia moich zegarków

Pierwszy zegarek dostałem a jakże – na komunię :) Wbrew panującej wówczas modzie na zegarki elektroniczne otrzymałem prawdziwy czasomierz mechaniczny. Był to jakiś ruski zegarek w stylu militarnym, ręcznie nakręcany, z ciemną tarczą, na skórzanym, rozszerzającym się pod zegarkiem, lotniczym pasku, zdecydowanie za dużym jak na moją dziecięcą rękę :) Nosiłem go do końca podstawówki i, mimo że parę razy się popsuł i był naprawiany, do tej pory wspominam go najlepiej ze wszystkich zegarków, które kiedyś miałem. Może dlatego, że był pierwszy, może dlatego, że był prosty i mechaniczny, a może dlatego, że przypomina mi dzieciństwo:)

Czas liceum to okres kwarcowego, wskazówkowego citizena z datą na metalowej, ciemnoszarej bransolecie, którego kupiłem po zdaniu egzaminów wstępnych. Nie mam szczególnych wspomnień z nim związanych. Po prostu działał i był ładny.

Na studiach na krótko zastąpiłem citizena elektronicznym casio f-91w – wtedy jeszcze krzewiciele demokracji nie wsadzali za jego posiadanie do Guantanamo;) Niestety, zahaczyłem nim o coś i ukruszył się kawałek ucha z mocowaniem paska.

Ponieważ studia się właśnie kończyły, a zaczynała się korporacja, to nabyłem bardziej formalnego, automatycznego orienta bambino z białą tarczą.

W korpo długo nie wytrzymałem, więc gdy odszedłem, żeby pracować jako wolny strzelec i cieszyć się życiem, to w ramach hipsterskiego buntu zamieniłem porządną nokię na iphone’a i eleganckiego orienta na dwa g-shocki – jeden żółty, drugi czerwony:)

Wkrótce hipsterskie głupoty mi przeszły, bo założyłem rodzinę i firmę :) Ajfon po kolejnej aktualizacji zaczął mulić, więc kupiłem smartfona na androidzie, a zamiast plastikowych g-shocków sprawiłem sobie – na pamiątkę swojego pierwszego zegarka – hamiltona khaki field officer mechanical. I jest to obecnie mój ulubiony zegarek.

Moje zegarki obecnie

1. Codzienny biznesowy (gdy pracuję) – tissot pr100 powermatic 80, ładny, nieduży, lekki, ma długi czas pracy na rezerwie (można śmiało odkładać na cały weekend) i jest bardzo komfortowy na nadgarstku.

2. Codzienny casual (wypad na strzelnicę, z dzieckiem na konie itp.) – mój  ulubiony hamilton khaki field oficer mechanical.

3. Weekendowy 1 – mechaniczny chronograf seagull 1963, edycja 2013. Piękny jest. Przypomina mi trochę zenitha mojego dziadka, ale jest od niego ładniejszy:)

4. Weekendowy 2 – kwarcowy chronograf seiko sna411 flightmaster z bezelem logarytmicznym. Miał być breitling navitimer, ale rozsądek postawił zaporę przed wydaniem ponad 10 tys. na używany zegarek:) W sumie nie żałuję, bo po kilku tygodniach posiadania tego zegarka zrozumiałem, dlaczego to jeden z ulubionych czasomierzy TGV z Urban Gentry na YT.

5. Wakacyjno-urlopowy – automatyczny diver seiko skx009. Klasyk i legenda;)

Poza powyższymi mam jeszcze dwa parnisy kupione z ciekawości. Zaskakująco fajne zegarki za śmieszną cenę, ale nie mam ich kiedy nosić, więc pewnie wylądują niedługo na bazarku.

Edited by Shifu

everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Ja to tam głównie czarnoprochowce, za to moja żona ostro biega w IPSC:)

BTW Właśnie odkryłem ten gorący wątek w dziale "Po godzinach":)

everyday: hamilton khaki field | business: omega aqua terra | sport&travel: dan henry 1970

Historia moich zegarków

2. Codzienny casual (wypad na strzelnicę, z dzieckiem na konie itp.) – mój  ulubiony hamilton khaki field oficer mechanical.

I już się nauczyłeś, jak zapunktować u Prezesa :rolleyes:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Łubu dubu, łubu dubu...;)

Łubu dubu, łubu dubu... ;)

Zmień nicka na Jarząbek :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."