Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tictactic1

Seiko SRPB41J1 lub inny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, chce kupić pierwszy "poważny" zegarek i chodzą mi po głowie rożne modele. Zaczeło się od:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-automatic-srpa23k1   

 

Ale juz się wyleczyłem z niego.

 

Póżniej moja uwaga zeszła na ten i jest on w sumie moim głównym wyborem teraz (1450 zł zegarownia)

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-presage-automatic-srpb41j1

 

Nawet myślałem momentami o bambino

 

https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-fac08004d0

 

Generlanie mierzyłem Seiko w salonie i wielkościowo był bardzo ok na moja rękę max 41,5mm myślę.

Co do innych sugestii to na zegarku nie musi się wiele dziać. Datownik w zupełności wystarczy. Przeszklony dekielek którego nie ma bambino niestety też mile widziany. Nie musi to być garniturowiec, ale na pewno nie zegarek typowo sportowy(divery piloty). Zakładany raczej do stroju casual, codzienny. Do noszenia na pasku jak i również bransolecie ( tak myślę nigdy nie miałem :ph34r: )

Nie wiem co myśleć o Citizenach w sumie cena niezła(mech. eco) jakość - nie zbyt się orientuję, ale nie ukrywam, że gdy patrzę na ofertę to nie ma efektu WOW więc tą markę chyba odpuszczę. Nie ukrywam, że miło by było gdy zegarek zwracał uwagę czy to swoją prostotą czy też jakimiś szczegółami jak np tarcza w Presage.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edytowane przez tictactic1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz w tych pieniądzach kupisz nowego SARBa033 lub 035 i uważam że będziesz bardzo zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem o nim na początku i juz miałem kupować z bazarku gdy były jakiś czas temu nawet po 1400, ale wstrzymałem się, alpinist również chodził mi głowie jednak odpuściłem na pierwszy zegarek. A jak się mają te propozycje w stosunku cena jakość? No i nie wiem czy te 38 nie były by za małe, chociaż z dwojga złego lepiej mieć chyba trochę mniejszy niż za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Właśnie myślałem o nim na początku i juz miałem kupować z bazarku gdy były jakiś czas temu nawet po 1400, ale wstrzymałem się, alpinist również chodził mi głowie jednak odpuściłem na pierwszy zegarek. A jak się mają te propozycje w stosunku cena jakość? No i nie wiem czy te 38 nie były by za małe, chociaż z dwojga złego lepiej mieć chyba trochę mniejszy niż za duży.

Ja na Twoim miejscu dysponując takim budżetem w pierwszej kolejności zapolowałbym właśnie na SARBa 033/035/017. Póki jeszcze są dostępne w rozsądnych cenach. W ich przypadku masz sprawdzony i ceniony mechanizm 6r15, z ok. 50 h rezerwy chodu, szafirowe szkło oraz świetny stosunek jakość/cena. W przypadku 033/035 masz też przeszklony dekiel, choć jak dla mnie, najceikawszy z tej trójki i tak będzie Alpinist. Jesli nie SARB, to poszukałbym czegoś od Orienta, np. model Sun & Moon, do wyrwania nówka w tej cenie: https://www.longislandwatch.com/Orient_ET0T004D_watch_p/et0t004d.htm

 

IMO bardzo ciekawą alternatywą w tej cenie będzie także Tissot le Locle. Są na niego dość częto promocje i przy odrobinie szczęcia można mieć nówkę w cenie ok. 1500 zł /nie tak dawno w tej cenie był w promocji u Dolińskiego/. Na pewno w tej cenie jest do wyrwania używka. Jest taka na naszym bazarku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/154994-tissot-le-locle/?hl=locle Zegarek zwraca uwagę gliszowaną tarczą i pięknie wykonanym deklem. W środku sprawdzona ETA 2824-2.

 

Jeśli mogą być 42 mm średnicy, to może także Xicorr M20, który znowu będzie dostępny w kwietniu/maju, jak podają na stronie internetowej http://xicorr-online.xicorr.com/xicorr-fso-m20-04.html

 

W podanym bdżecie przyjrzałbym się także ofercie G.Gerlacha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z podanych propozycji przekonuje mnie sun&moon, sarby sa ciekawe, ale może nie na pierwszą i póki co jedyną sztukę. 1400 to już raczej górna granica bo poszła z 1000 naciągane :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Najbardziej z podanych propozycji przekonuje mnie sun&moon, sarby sa ciekawe, ale może nie na pierwszą i póki co jedyną sztukę. 1400 to już raczej górna granica bo poszła z 1000 naciągane :-)

Co dotyczy Sun & Moon, to dostępna jest także pierwsza wersja tego zegarka, IMO ciekawsza. Tu masz w najfajniejszej moim zdaniem wersji kolorystycznej, czyli kremowa tarcza i niebieskie wskazówki. Szkło oczywiście szafirowe  ;)

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-automatic-sun-moon-fet0p003w0?gclid=CjwKCAjw-6bWBRBiEiwA_K1ZDd-RimnnAU6utbINsWlWpvqZ4L55UDNKZST9Xph4R-bUNktxHeUF6BoCrWMQAvD_BwE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

FET0P002W0 możesz mieć za 1000-1100zł

Możliwe w ramach krajowej dystrybucji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym na twoim miejscu kupił (i kiedyś na pewno kupię) Seiko Presage, ale w limitowanej wersji Sakura Fubuki... piękna tarcza :)

post-31357-0-32040600-1523260136_thumb.jpg

post-31357-0-82689200-1523260147_thumb.jpg

post-31357-0-21744800-1523260157_thumb.jpg

post-31357-0-07652300-1523260166_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fubuki widziałem na żywo również owszem piękny ale kurcze trochę mnie rozczarował. Tych jego szczegółów az tak nie widać gdy się nie przyjrzysz:-(

S&m w. Wersji z jasna wypada bardzo proszę dobrze, ciemnymi juz nie. No i pawelb29 zabil gwoździa mi tym starem, niby mały ale to już star i bądź tu mądry ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fubuki widziałem na żywo również owszem piękny ale kurcze trochę mnie rozczarował. Tych jego szczegółów az tak nie widać gdy się nie przyjrzysz:-(

S&m w. Wersji z jasna wypada bardzo proszę dobrze, ciemnymi juz nie. No i pawelb29 zabil gwoździa mi tym starem, niby mały ale to już star i bądź tu mądry ????

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo  ;) A OS to faktycznie ciekawa propozycja  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fubuki widziałem na żywo również owszem piękny ale kurcze trochę mnie rozczarował. Tych jego szczegółów az tak nie widać gdy się nie przyjrzysz:-(

...

 

Akurat dla mnie to zaleta... wg mnie dobrze, że te mazaje na tarczy nie "walą" po oczach tylko są widoczne z bliskiej odległości i pod pewnym kątem... przez to zegarek jest bardziej elegancki / subtelny ;)

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kwestia pomiędzy starem, a presage niebieskim w sumie, chyba że ktoś czymś jeszcze tu zamiesza ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie jest to łatwy wybor .Dla pocieszenia potem bedzie jeszcze gorzej :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyór padł na Presage. Gdy zobaczyłem go na koniakowym pasku stwierdziłem, że wygląda świetnie (chociaż biały OS też byłby bardzo ładny)26871188_1603699816373838_50512516589027

 

 

Przy OS serce mocniej zabiło, ale po głębszym porównaniu większe wow robi na mnie Seiko. Nie ujmuję OS, ale może trochę rozmiar zaważył, koronka w kształcie "babeczki" i jednak tarcza Seiko pięknie się mieni lecz nie razi w oczy. Kolor też ma tu swoja rolę ani jasny, ani ciemny zależy od światła. Jest to dla mnie dość uniwersalny wybór chociaż wiem, że nie ma zegarka "od wszystkiego". Zawsze mam te 100 dni na zwrot  B)  jeśli otworzę pudełko i jednak coś będzie nie tak :lol:. Prawie przekonał mnie też Sakura Fubuki lecz jest on zbyt elegancki dla mnie na tą chwilę sądzę. Jak wspominiałem decyzja zapadła, ale biorę możliwość dlaszego poszukiwania jeśli przyjdzie opcja zwrotu.

Dziękuję wszystkim za miłe przyjęci, pomoc i liczne podpowiedzi. Gdy już dotrze do mnie to na pewno podzielę się wrażeniami.

Edytowane przez tictactic1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to czekamy na zdjęcia nadgarstkowe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doratł :) Więcej o nim napiszę jak trochę pobędziemy ze sobą :ph34r: Póki co wrażenia wizualne bardzo miłe dla oka w moim odczuciu 

3e67c957f794ca07med.jpg

dd213e5491766c24med.jpg

9d7d90f956f5a63fmed.jpg

Edytowane przez tictactic1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam... Sam na niego zachorowałem, ale niestety na razie portfel cinko piszczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.