Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Andrew97

Wskazówka minut lekko do przodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od niedawna mam zegarek seiko sks539p2. po dokładnym nastawianiu zegarka na odpowiedniej godzinie i minucie przy strzałce sekund równo na 12. w pewnym przedziale czasowym (ok. 50. a 20min) strzałka minut jest o równej minucie (sekunda na 12.) wychylona do przodu. Wychylenie jest małe- około 10 sekund. Następnie w przedziale 20-50 wszystko jest idealnie. Chciałem się was poradzić, czy jest to wada, czy zwyczajna częsta cecha zegarków analogowych. Przy okazji, czy jest to też normalne, że strzałka sekund nie trafia dokładnie w sekundy?

Edit: jakby ktoś nie zrozumiał- gdy powinna być godzina równo11.05 strzałka godzin jest prawidłowo na 11., sekund jest na 12, a minuta jakby ucieka do przodu i wskazuje mały odcinek po 5. minucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

 

Brak zbieżności wskazówek i sekundnik nie trafiający w indeksy - standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zbieżności wskazówek i sekundnik nie trafiający w indeksy - standard.

Ale nawet w sytuacji kiedy tylko na części tarczy się to zdarza? Mam na myśli strzałkę od minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: jakby ktoś nie zrozumiał- gdy powinna być godzina równo11.05 strzałka godzin jest prawidłowo na 11., sekund jest na 12, a minuta jakby ucieka do przodu i wskazuje mały odcinek po 5. minucie

 

Zrób zdjęcie :).


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, my na te strzałki to mówimy wskazówki (godzinowa, minutowa i sekundnik) :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie :).

Załączam zdjęcie przy prawidłowym ustawieniu, ale w sytuacji, którą opisałem wskazówka minutowa byłaby w tym miejscu, w którym jest na zdjęciu (może trochę wcześniej), a sekundowa byłaby na 12., czyli o równej godzinie.

Wiesz, my na te strzałki to mówimy wskazówki (godzinowa, minutowa i sekundnik) :).

W sumie sam nie wiem, czemu tak napisałem. Pewnie chwilowe zaćmienie ':)

post-104075-0-90676600-1523299015_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Wystarczy lekkie przesunięcie, złe zamontowanie tarczy i już jest problem ze zbieżnością. Mam to samo w kilku sztukach, np od 1 do 3 są zbieżne a później się lekko rozjeżdżają. Niezależnie od tego czy to mechanik czy kwarc. Zaakceptuj to, po jakimś czasie przestaniesz zwracać uwagę. No chyba że jesteś perfekcjonistą i pedantem, wtedy pozostaje tylko przesiadka na LCD lub zakup rolka/omegi/patka etc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lekkie przesunięcie, złe zamontowanie tarczy i już jest problem ze zbieżnością. Mam to samo w kilku sztukach, np od 1 do 3 są zbieżne a później się lekko rozjeżdżają. Niezależnie od tego czy to mechanik czy kwarc. Zaakceptuj to, po jakimś czasie przestaniesz zwracać uwagę. No chyba że jesteś perfekcjonistą i pedantem, wtedy pozostaje tylko przesiadka na LCD lub zakup rolka/omegi/patka etc. ;)

Niee, moim głównym celem tego postu było po prostu dowiedzenie się, czy jest to w miarę normalne. Jeśli byłby to rzadki przypadek to pomyślałbym o serwisie, ale wydaje mi się z tego co mówicie, ze to w miarę częste i "naturalne" w zegarkach tej półki  :D Poprawcie mnie, jeśli źle to zinterpretowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Dobrze zinterpretowałeś. Tak jak napisałem w pierwszym poście - standard. Znam ludzi którzy przez np nie trafianie w indeksy sekundnika w kwarcach, przesiedli się na mechaniki, czyli nie ma tego złego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zinterpretowałeś. Tak jak napisałem w pierwszym poście - standard. Znam ludzi którzy przez np nie trafianie w indeksy sekundnika w kwarcach, przesiedli się na mechaniki, czyli nie ma tego złego ;)

Super, dzięki wielkie za odpowiedzi wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Znam ludzi którzy przez np nie trafianie w indeksy sekundnika w kwarcach, przesiedli się na mechaniki, czyli nie ma tego złego ;)

 

Nie trzeba się przesiadać :) >>> Bulova z płynącym sekundnikiem rozwiązuje problem :).

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa. Teraz zauważyłem, że wskazówka minut jak i sekund chodzi idealnie. Czy mimo wszystko to jest normalne? to wygląda jakby wieczorem chodziło ok, a w dzień trochę mniej dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Ty tak na poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na poważnie?

Śmiertelnie poważnie xd

Zegarek działa w trybie 24h, wiec biorę pod uwagę taka możliwość. Z czystej ciekawości chce się poorientować jak to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qhen

Najgorzej to jest w nocy bo wszystkie zegraki strasznie sie spieszą.Człowiek ledwo zasnie a juz trzeba wstac :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.