Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

amatsukaze

Zegarek do 25-30tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam kolejnego zegarka do kolekcji, ktora sklada sie z Rolex Submariner 14060m, Rolex Date 15200 i JLC Reverso Classique.

 

Zastanawiam sie nad zegarkiem do ok. 25-30tys i biore pod uwage 3 opcje:

 

- Rolex GMT Pepsi 16700 - stary non-ceramic. Bardzo podoba mi sie kolorystyka, no i funkcja GMT (sporo podrozuje). Nie wiem tylko czy teraz “warto” ten zegarek zakupic - w ostatnich 2och latach ceny sporo wzrosly i moze warto poczekac do premiery nowej Pepsi na jubilee.

 

- Rolex two tone Submariner 16613 - bardzo podoba mi sie ta niebieska tarcza, no i odrobina “bling” ktorego aktualnie brakuje w mojej kolekcji. Wersje pre-ceramic znacznie lepiej leza na moim nadgarstku, dlatego nie rozpatruje nowego modelu. Martwi mnie tylko podobienstwo Suba no date, ktorego juz mam...

 

- JLC Reverso Duo w rose gold - zegarek swietnie sie prezentuje, wnosi funkcjonalnosc GMT z bardziej stonowanym “bling”. Chociaz bardziej komfortowo czulbym sie z zakupu Rolexa w tej cenie, bo nie lubie tracic na zegarkach.

 

Co myslicie? Z gory dzieki!

post-80849-0-48691500-1523345355_thumb.jpeg

post-80849-0-28477000-1523345448_thumb.jpeg

post-80849-0-00397500-1523345515_thumb.jpeg

post-80849-0-69965200-1523345595_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wiele o tych zakątkach i nie będę w stanie ci pomoc w wyborze, ale jestem ciekaw twojego wyboru. I taki żarcik mi się nasunął odnośnie tego czy ktoś ci tu zaproponuje sekcje japońska w postaci seiko 5 lub orient stara :D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor Black Bay GMT - masz i tę funkcje i pepsi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wiele o tych zakątkach i nie będę w stanie ci pomoc w wyborze, ale jestem ciekaw twojego wyboru. I taki żarcik mi się nasunął odnośnie tego czy ktoś ci tu zaproponuje sekcje japońska w postaci seiko 5 lub orient stara :D

Mialem kiedys Sarb033 i bylem bardzo zadowolony - gdyby nie Rolex Date, to bym go zatrzymal. :) Nadal mieszkam w Toyko i przed przeprowadzka na pewno wezme jeszcze jakies Seiko (moze vintage GS Hi-Beat), ale to przy kolejnej okazji.

Tudor Black Bay GMT - masz i tę funkcje i pepsi :)

BB GMT jest chyba 41mm, co juz moze byc za duzo... Poza tym miejsce Tudor’a ma juz u mnie zaklepane BB58!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak w chrono....? Ja zdecydowanie w tym budżecie wybrałbym jednego z tych

1053332.png.crop.400.high.pngjaeger-lecoultre-master-chronograph-40mm


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak w chrono....? Ja zdecydowanie w tym budżecie wybrałbym jednego z tych 1053332.png.crop.400.high.pngjaeger-lecoultre-master-chronograph-40mmOba ladne, chociaz wole opcje nr 2 (nie podoba mi sie umiejscowienie datownika w 1) i chyba przymierze. Wczesniej myslalem nad JLC Master Control Moonphase.Pojawila sie jeszcze jedna opcja w postaci Vacheron Constantin Overseas, tez chrono I tylko troszke ponad budzet.. Jeszcze raz wszystko przymierze w przyszlym tygodniu i cos wybiore.

post-80849-0-40892200-1523417006_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo teoretycznie wyższego pozycjonowania estetycznie poszedłbym w JLC i to będzie następny mój cel...ten bez daty bo jak wspomnialeś o datowniku to i mnie zaczął drażnić w drugim. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo teoretycznie wyższego pozycjonowania estetycznie poszedłbym w JLC i to będzie następny mój cel...ten bez daty bo jak wspomnialeś o datowniku to i mnie zaczął drażnić w drugim.

 

Pod wzgledem czysto estetycznym zgoda, 2gi JLC ladniejszy od VC. Bardzo lubie symetrie na tarczy, dlatego wybralem no date Sub. Wrzucam zdjecie aktualnej 3jki - czego tutaj brakuje... albo Chrono albo GMT!

post-80849-0-67231500-1523439998_thumb.jpeg

post-80849-0-96629000-1523440106_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GMT mastera(czarnego), ale wybrałem go zamiast Suba- wiem, że niby inne funkcje itp ale są bardzo podobne. Myślałem jak Ty o starym pepsi, ale jak sam zauważyłeś ceny są już przesadzone. 

 

Ja bym jednak poszedł w jakieś chrono z jasną tarczą - żeby się czymś zająć w czasie gromadzenia funduszy na JLC kupiłem sobie taką poczekajkę;)

varajyze.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poleciał klasycznie... GMT Master i Speedy Moon :)

 

 

RG

Moonwatch jest tez w planach - znowu bede sie zastanawiac czy hesalite czy sapphire sandwich, ale to nastepnym razem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluję portfela :)

A po drugie skoro masz już Rolexa i JLC to po co kolejne? :)

Moje propozycje:

Jaeger-LeCoultre Polaris Chronograph WT

vacheron constantin overseas

Ale skoro jesteś w Tokio to bez wahania brałbym to:

Grand Seiko SBGE001!!!! Spring Drive, niespotykany szafirowy bezel, tytan i GMT. Czego chcieć więcej? :) 

 

Oczywiście można uzupełnić kolekcję o Omegę Planet Ocean. Są Two Tone i GMT.

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/deep-black/product

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/ceragold/product/

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/goodplanet-edition/product/

 

A może coś ze świętej trójcy? Np AP Royal Oak? To już król królów :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GMT mastera(czarnego), ale wybrałem go zamiast Suba- wiem, że niby inne funkcje itp ale są bardzo podobne. Myślałem jak Ty o starym pepsi, ale jak sam zauważyłeś ceny są już przesadzone. 

 

Ja bym jednak poszedł w jakieś chrono z jasną tarczą - żeby się czymś zająć w czasie gromadzenia funduszy na JLC kupiłem sobie taką poczekajkę;)

varajyze.jpg

Tak, ceny Pepsi sa wysokie, chociaz i czarne GMT juz sa na podobnym pulapie w Japonii. Ten GP naprawde dobrze dobrany - na pewno nadal chcesz JLC?! Nawet preferuje te wskazowki (nie skeleton).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ceny Pepsi sa wysokie, chociaz i czarne GMT juz sa na podobnym pulapie w Japonii. Ten GP naprawde dobrze dobrany - na pewno nadal chcesz JLC?! Nawet preferuje te wskazowki (nie skeleton).

 

Nie wiem sam czego chcę, dlatego przerobiłęm z 200 zegarów w 2 lata;p

JLC jeszcze nie miałem a GP już 3...;D

 

chociaż w sumie...kup GP, zostanie Ci 15-20 które pomogę Ci przebalować:DDDD


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam kolejnego zegarka do kolekcji, ktora sklada sie z Rolex Submariner 14060m, Rolex Date 15200 i JLC Reverso Classique.

 

Zastanawiam sie nad zegarkiem do ok. 25-30tys i biore pod uwage 3 opcje:

 

- Rolex GMT Pepsi 16700 - stary non-ceramic. Bardzo podoba mi sie kolorystyka, no i funkcja GMT (sporo podrozuje). Nie wiem tylko czy teraz “warto” ten zegarek zakupic - w ostatnich 2och latach ceny sporo wzrosly i moze warto poczekac do premiery nowej Pepsi na jubilee.

 

- Rolex two tone Submariner 16613 - bardzo podoba mi sie ta niebieska tarcza, no i odrobina “bling” ktorego aktualnie brakuje w mojej kolekcji. Wersje pre-ceramic znacznie lepiej leza na moim nadgarstku, dlatego nie rozpatruje nowego modelu. Martwi mnie tylko podobienstwo Suba no date, ktorego juz mam...

 

- JLC Reverso Duo w rose gold - zegarek swietnie sie prezentuje, wnosi funkcjonalnosc GMT z bardziej stonowanym “bling”. Chociaz bardziej komfortowo czulbym sie z zakupu Rolexa w tej cenie, bo nie lubie tracic na zegarkach.

 

Co myslicie? Z gory dzieki!

Z tych czterech wybrałbym złote JLC Reverso Duo.

 

Ew. patrzyłeś na Rolexa GMT II BLNR? Ma GMT, ma trochę bling ale wg mnie bardziej stonowany i fajniejszy niż pepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluję portfela :)

A po drugie skoro masz już Rolexa i JLC to po co kolejne? :)

Moje propozycje:

Jaeger-LeCoultre Polaris Chronograph WT

vacheron constantin overseas

Ale skoro jesteś w Tokio to bez wahania brałbym to:

Grand Seiko SBGE001!!!! Spring Drive, niespotykany szafirowy bezel, tytan i GMT. Czego chcieć więcej? :) 

 

Oczywiście można uzupełnić kolekcję o Omegę Planet Ocean. Są Two Tone i GMT.

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/deep-black/product

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/ceragold/product/

https://www.omegawatches.com/watches/seamaster/planet-ocean-600m/goodplanet-edition/product/

 

A może coś ze świętej trójcy? Np AP Royal Oak? To już król królów :)

 

Dzieki! Nie ograniczam sie do jednego zegarka na marke - i po prostu lubie Rolex i JLC. :) Seiko Spring Drive albo Hi-Beat na pewno kiedys trafi do kolekcji. Z Omegi najbardziej podoba mi sie Moonwatch. Biore pod uwage AP, ale w tym budzecie moglbym sobie pozwolic tylko na najprostsze modele w 36mm - jak trafilaby sie okazja to czemu nie!

Za duzo sie dzieje na tej tarczy jak dla mnie - chrono + powierzchnia ksiezyca + czesciowo skeleton, no i zolte akcenty ktore sa troche zbyt sportowe do mojego codziennego stroju.

Z tych czterech wybrałbym złote JLC Reverso Duo.

Ew. patrzyłeś na Rolexa GMT II BLNR? Ma GMT, ma trochę bling ale wg mnie bardziej stonowany i fajniejszy niż pepsi.

Nowe GMT maja zbyt duze lugs na moj nadgarstek, poza tym BLNR nie mozna znalezc w cenie z metki na razie.

A moze bialy Milgauss??? Jest kontrast z Subem i wakacyjny zegarek na luzie.

post-80849-0-98358900-1523535784_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.