Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fox

PREDOM METRON

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, olej do maszyn do szycia jest ok. Sam smarowałem nim Metrony i wszystkie chodzą bez zastrzeżeń. Smarowałem, ponieważ wkręciłem się już w temat, więc zainwestowałem w zegarmistrzowski...

Ale co jaki czas wymagał zegar smarowania tym olejem?

Olej do maszyn do szycia,znalazłem i są opisane jako wazelinowe.Jak to jest z tym olejem do maszyn do szycia?Kupie ,a on okaże sie wazelinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej do maszyn do szycia służy do smarowania maszyn do szycia, do smarowania zegarów używamy olejów zegarmistrzowskich :)  Było to na forum wałkowane już wielokrotnie... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak było już tutaj wałkowane, że gorszym, ale dopuszczalnym odpowiednikiem jest do maszyn...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłożę się prowokacyjnie pod ww wałkowanie.

Moje brudasy wstępnie oliwię olejem parafinowym aby umożliwić im wstępny rozruch jeśli jest możliwy. No to zaraz mi ktoś "dowali" ;-)

To jak ze zwierzami w schronach. Jak się je ratuje od głodu to karmi czym popadnie aby mieć czas na szukanie im jakiś domów. Lepsze niż pozwolenie za zdechnięcie natenczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takie jedzenie może im zrobić również krzywdę? Właśnie z moim współpracownikiem rozmawiałem o tym, dlaczego zegar, który remontowaliśmy przytarł się po trzech miesiącach pracy... No i się kolega przypucował, że posmarował go montażowo olejem lekkim, wazelinowym i potem już w ferworze walki zapomnieliśmy przesmarować go właściwym... I trasa Poznań- Elbląg jak w pysk... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniu - racja. Od wieków współtowarzyszą mi zwierzęta i wiem jakie znaczenie ma właściwe karmienie.

Ale mówimy o sytuacji być albo nie być..wybór mniejszego zła dla przeżycia.

Co do długiej eksploatacji na niewłaściwym smarowaniu- pełna zgoda.

Swój wynalazek z pewnością niedługo zaniosę do czyszczenia przez fachowca. Dawni żeglarze cierpieli przecież na liczne choroby i ciężki szkorbut, bo ile człowiek wytrzyma na samych sucharach i suszonymi mięsie? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co do fachowca? Dasz sobie sama radę...dopłyniesz...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak... Dopóki w grę nie wejdzie konieczność użycia tokarki, czy innego drogiego sprzętu, nie ma sensu oddawać do majstra, bo można spokojnie samemu ogarnąć. Ja na ten przykład panicznie bałem się zwężania lożysk. Raz przełamałem się, spróbowalem i widząc jakie to dziecinnie proste mając na stanie wiertarkę stołową bez problemu ogarniam temat samodzielnie i 50 zł. od łożyska w kieszeni Kupuję gotowce w time-pol-u  i problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak... Dopóki w grę nie wejdzie konieczność użycia tokarki, czy innego drogiego sprzętu, nie ma sensu oddawać do majstra, bo można spokojnie samemu ogarnąć. Ja na ten przykład panicznie bałem się zwężania lożysk. Raz przełamałem się, spróbowalem i widząc jakie to dziecinnie proste mając na stanie wiertarkę stołową bez problemu ogarniam temat samodzielnie i 50 zł. od łożyska w kieszeni Kupuję gotowce w time-pol-u  i problem z głowy.

 

OK. Wbijasz tuleje. Ale co robisz z czopami?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie... Nie są wyjechane to po cholerę mam ruszać? Sorry, ale ja nie dam 250 zł. za zrobienie mechanizmu w momencie jak jest jeszcze nie ma rys obwodowych. Jakby takowe były to wtedy mówi się trudno i wiadomo że takie bym ominął i zrobił by te co są ok i resztę oddał zegarmistrzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co do fachowca? Dasz sobie sama radę...dopłyniesz...

Flauta... łajba dziurawa. Mayday - mayday - mayday! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar Metron chodzi już 6 dzień,ale co dnia odejmuje 1 minute,Zaczoł w czwartek minus 1 minuta a dzisiaj we wtorek jest już minus 6 minut.Metron jest wagowy i uruchomiłem zegar jak wagi były w połowie długości łańcucha,Czy to ma jakieś znaczenie w wagowym zegarze?Czy wahadło jak jest lekko po skosie(nie jest równolegle do ściany) to może mieć to wpływ na dokładność zegara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie wagi i łańcucha mają całkowicie pomijalne znaczenie (dla super teoretyków zapewne uwzględniać należy grawitację i zmianę masy łańcucha po stronie wagi ;) ). Przekrzywione, a już zwłaszcza zataczające ósemki wahadło ma wpływ.

W Twoim przypadku wystarczy jednak regulacja za pomocą nakrętki pod soczewką wahadła. Soczewkę należy podciągnąć odrobinę do góry - zacznij od 2 obrotów nakrętki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Położenie wagi i łańcucha mają całkowicie pomijalne znaczenie (dla super teoretyków zapewne uwzględniać należy grawitację i zmianę masy łańcucha po stronie wagi ;) ). Przekrzywione, a już zwłaszcza zataczające ósemki wahadło ma wpływ.

W Twoim przypadku wystarczy jednak regulacja za pomocą nakrętki pod soczewką wahadła. Soczewkę należy podciągnąć odrobinę do góry - zacznij od 2 obrotów nakrętki.

Czy podkręcać i puszczać wahadło od razu po podkręceniu czy poczekać na taką samą godzinę na której zatrzymam zegar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć, puść wahadło w ruch i ustaw właściwą godzinę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć, puść wahadło w ruch i ustaw właściwą godzinę.

Dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dokładnie. Puścić, ustawić godzinę i czekać. Dokładność chodu dobrze mierzyć zawsze o tej samej godzinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąc wielki.. pewnikim się późni bo mu wahadło "urosło". W lodówce byłby szybszy :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, wiesz? To jest ciężarkowiec na wychwycie Grahama, więc powinien dobrze chodzić... Mam w domu zegar z takim samym napędem oraz wychwytem i chodzi  za***iscie dobrze. Teoretycznie te Metrony wiszące na Grahamie stać na dużo lepsze osiągi.  Ja np. miałem Metrona z kalendarzem, który zasadniczo śmigał jak rasowy chronometr praktycznie, bo w całym swoim cyklu pracy sprężyny pracował z odchyłką +/- 1 minutę i co jeszcze lepsze sam się kompensował, w sensie np. 3 dni późnił, potem wyrównywał i znowu, czyli tutaj definitywnie już czynniki zewnętrzne miały na niego wpływ.... Z tym moim co mam teraz jest dokładnie to samo. Spieszy, albo późni mniej więcej minutę, dokładnie ze stoperem go nie sprawdzałem, i z czasem sam się kompensuje... Oczywiście masz rację, temperatura ma wpływ na pracę regulatora, ale  bez przesady żeby aż tak..  Żaden  zegar u mnie w domu nie ma tak żeby z racji zmiany temperatury na plus dostawał tak mocnej odchyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach tam.. na bank masz rację. To czyste dywagacje na ogólny zarys.

Ale tak już gdybając takie większe zegary które mają długie wahadła bez drewnianego drążka mogą być bardziej podatne na zmiany temperatury. Oczywiście nie mówię o dobowych różnicach temperatury ale pomiędzy upałami latem a zimnem w zimie..

Oj.. zaraz mnie nakryjecie kapeluszami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,oto wyniki podkręcenia z  tygodnia.Zegar po podkręceniu pierwszego minus 28 sekund,drugiego minus 38 sekund,trzeciego nie sprawdzałem,czwartego minus 50 sekund,piatego minus 48 sekund.Zegar przyspiesza czy nie brać tego pod uwagę?Jakie macie rady?podkręcać czy czekać aż może sam się przyspieszy i wyrówna.A jak podkręcać to teraz o ile obrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,oto wyniki podkręcenia z  tygodnia.Zegar po podkręceniu pierwszego minus 28 sekund,drugiego minus 38 sekund,trzeciego nie sprawdzałem,czwartego minus 50 sekund,piatego minus 48 sekund.Zegar przyspiesza czy nie brać tego pod uwagę?Jakie macie rady?podkręcać czy czekać aż może sam się przyspieszy i wyrówna.A jak podkręcać to teraz o ile obrotu?

 Witam .

Wpis , wprowadza wszystkich w błąd , albo Pan źle to robi , lub opisuje .

Piszesz o codziennym podkręcaniu zegara ???

Czy może piszesz , o codziennym spóźnianiu zegara ? Jeśli Tak ... to nie wiem , czy mam dodać , te wszystkie sekundy ? A wynik po tygodniu , to parę minut ? 

A może podajesz stan faktyczny i zegar , po tygodniu , spóźnia się o 48 sekund ?  

Więc , jak to jest ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pokaż ten zegar. To Freischwinger, ma wahadło na zewnątrz? W takim przypadku należy brać pod uwagę wpływ przeciągów ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciągi?owszem mogą być zegar wisi przy drzwiach :) Wynik tygodniowy to 48 sekund.

post-104583-0-74622200-1528132457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.