Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Thom

Toolwatch / diver na bransolecie

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego zegarka na codzień i od święta. Jestem jednozegarkowcem i pewnie to się nie zmieni. I od lat mam jeden zegarek - SKX007, który jest super.
Nadszedł czas na zmiany ;) więc decyzja musi być przemyślana. Budżet, to kilka tys. PLN, po moich typach zorientujecie się wokół jakiego budżetu oscyluję. Nie piszę ile dokładnie, bo na tym forum, to nie ma sensu ;)

Lubię zegarki na bransolecie, głównie divery. Musi to być kawałek stali. Solidny, męski, klasyczny tool watch. Miło będzie, jeśli koperta zaakceptuje fajny pasek skórzany lub gumiaka. Lubię jeśli bransoleta jest naprawdę dobrej jakosci. Mile widziana mikroregulacja. Rozmiar ~SKX007, przynajmniej 100M, mechaniczny, być może chrono, ale tylko wtedy jeśli będzie ultra czytelne. Lubię marki z historią, uznane na rynku. Nie lubię efektu bling bling. Zegarek nie musi / nie powinien wpadać w oko dla ogółu społeczeństwa. Zegarek musi być dość uniwersalny i mało ekstrawagancki. Ważne jest dla mnie coś, co ostatnio opisywane jest jako Xfactor ;) Wiecie o co chodzi.

Moim zegarkowym planem jest Omega Speedmaster, ale ten zakup odkładam na bardziej odległą przyszłość.

Na ten moment zastanawiam się nad:
The Fortis B-42 Official Cosmonaut Chronograph - super, ale potężny.



Fortis Classic Cosmonauts Ceramic - bomba, tylko cena trochę blokuje.


Oris Aquis 2017 - szkoda, że koperta wyklucza podmianę na standardowe paski.


Hamilton Khaki Pilot Day Date - bardzo fajny, ale chyba trochę przekombinowany. Chciałbym zobaczyć tarczę na żywo..


Seiko sbdc051 (spb051) - super zegarek, nie lubię logo Prospex na tarczy. Niestety czegoś mu brakuje. - Nie porywa mnie.


Sinn 104 St Sa Automatic Pilot - BARDZO mi się podoba. Niestety moim zdaniem bransoleta wygląda beznadziejnie, szkoda, że rozmiar jest tak mały. Jeśli jakimś cudem bym się na niego zdecydował, to tylko na pasku.


Tag Heuer AquaRacer 300m - zegarek ma wszystko co powinien, ale jest ta poprawny, że aż nudny. Zapewne po pół roku, wylądowałby na bazarku. Szkoda.

 

Panowie, ja i tak coś wybiorę, ale jeśli macie jakieś foto, które rozbije limit na mojej karcie, to proszę.. ok, podaje budżet 6-8 kPLN. Więcej stanowi dla mnie barierę psychologiczną nie do przejścia, więc Omegi i Tudora nie podajemy ;)

Liczę na wysyp propozycji ;)


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwocie,którą wymieniłeś (prawie bo pewnie do 9tys.) można już zasadzić się na Omegę smp300 używkę w pięknym stanie.I w sumie dziwi mnie,że nie wziąłeś jej pod uwagę w swoim zestawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans ;) Nie więcej niż 8k PLN. Szukam tylko NOWEGO zegarka.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale piszesz, że jesteś jednozegarkowcem i się to pewnie nie zmieni:p więc dokup szafirowe szkło -double domed, super jubilee od strapcode i wrzuć nh36 że stolsekundą i dokręcaniem i za grosze ciorasz nadal swojego skx:)

 

Jeżeli to nie wchodzi w grę;) to sinn 104. Nie bierz chrono do ciorania na codzien chyba, że potrzebna Ci taka komplikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszło mi to już kiedyś przez myśl :D Dobrze widzieć, takie propozycje dla pozytywnie wkręconych w temat :)

 

Jestem jednozegarkowcem, ale dbam o zegarki i gdy sytuacja tego wymaga, zdejmuję go :). O cioraniu nie ma mowy.


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął Taga. Czy jest bardziej męski, surowy i świetny tool watch na Świecie? :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może konsekwencja nie jest moją najmocniejszą stroną :) ale wiadomo o co chodzi.. surowego AP w tej cenie nie dostanę :P


All That You Can't Live Behind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris 65.

Seiko MM.

Longines LLD.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa kontiki?

 

no to byłby dobry wybór... jak nie sprawdź moją ofertę na squale z podpisu


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może RADO HyperChrome Captain Cook Automatic XL Titanium? O ile akceptujesz koperty tytanowe i rozmiar 45 mm. ;)

 

To kawał zegara, poczytaj.

http://zegarkiipasja.pl/artykul/16319-recenzja-rado-hyperchrome-captain-cook-automatic-xl-titanium

 

Jest do wyrwania w jomashopie, wyjdzie lekko ponad 8 tys.

https://www.jomashop.com/rado-watch-r32501153.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa kontiki?

 

Super zegar i super propozycja . Ile taki wyjdzie , chodzi mi oczywiście nie o sklep w Pl a twoje źródełko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.