Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kupis99

Zakup Chronographu Hamilton vs Maurice Lacroix

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy i koleżanki, śledzę wasze forum już od jakiegoś czasu i chyba przeczytałem wszystkie możliwe wątki na temat marki Maurice Lacroix oraz Hamilton.

W tej chwili w mojej podświadomości wyłania się obraz dość dobrze postrzeganej przez was marki Hamilton oraz średnio postrzeganej Maurice Lacroix. Zastanawiam się nad zakupem zegarka eleganckiego o lekko sportowym zacięciu, używanego na co dzień, dlatego też wybór padł na lekko usportowione chronography ale na pasku, co w mojej opinie nadaje im eleganckiego wyglądu.

Na początku myślałem tylko o marce Maurice Lacroix, jako szczęśliwy posiadacz jednego Maurica Lacroix (co prawda z kolekcji LC, czyli kwarca, które nie mają dość dobrego pijaru na forum), ale po przeczytaniu dziesiątek stron forum na temat różnych innych wcześniej nie znanych mi marek, postanowiłem dać szansę Hamiltonowi.

 

Z wiedzy, którą nabyłem tu oraz na innych obcojęzycznych forach, wiem już, że Hamilton ma lepiej oceniany mechanizm H21 (większa rezerwa chodu oraz większa dokładność) niż standardowo używana ETA 7750, którą można znaleźć w Mauricach. Co prawda w chronographie Maurica jest werk ML 112, ale chyba poza napisem nie ma żadnych istotnych różnic w stosunku to ETA. Dlatego też kierując się dobrą opinią oraz konkretnymi informacjami odnośnie mechanizmów stosowanych w środkach zegarków bardzo poważnie rozważam Hamiltona.

 

Wybrane modele do porównania to:

1. Maurice Lacroix Chronograph, PT6388-SS001-330-1

https://www.mauricelacroix.com/Watch/Entry/Collection/pontos-1/Id/pontos_chronograph-744.sls

 

2. Hamilton Jazzmaster Maestro Men's Watch, H32716839

http://www.hamiltonwatch.com/collection/american-classic/jazzmaster/maestro-auto-chrono/h32716839

 

3.Hamilton Jazzmaster Auto Chrono Men's Watch, H32616533

http://www.hamiltonwatch.com/collection/american-classic/jazzmaster/auto-chrono/h32616533

 

Proszę o ewentualną pomoc i sugestie, być może wskazanie innych wartych rozważenia pomysłów.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych przez Ciebie, mój głos na trzecią propozycję. Jednego ML już masz, daj szansę wykazać się innym ;) W grę wchodzą tylko nowe zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziękuję za info, ale po przeanalizowaniu sytuacji, skupię się na jasnym zegarku z brązowym paskiem.

 

Mam już dwa zegarki z czarnymi tarczami, więc przyszedł czas na jasną, ale bardzo dziękuję za informację.

 

 

 

W tej chwili mój typ to

hamilton-H32576515.jpg:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.