Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adrian T.

Zegarek sam sie przestawia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam pewne pytanie ponieważ nie znam sie za bardzo na zegarkach.

 

Jakoś 10 minut temu gadałem z moją dziewczyną przez telefon, ma ona w pokoju zwykły zegar na ścianie. Zegar działał normalnie aż do momentu kiedy wskazowki zaczely po prostu same szybciej się kręcić i zatrzymały się na losowej godzinie, kilka minut później znowu sie ruszyły i ustawiły się na prawdilowej godzinie zgodnie z czasem na telefonie. Dziewczyna automatycznie się rozpłakała ponieważ się przestraszyła, że to "ktoś" może to robić.

Moje pytanie brzmi: czy jest to mozliwe żeby zegarek tak sie zachowywał?

 

Przepraszam jesli pisze w złym dziale, jak coś to proszę o przeniesienie. Dziękuje bardzo za wszelką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie historię tego domu w którym mieszka dziewczyna? 

Nie wygląda to dobrze  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mechanicznym zegarze raczej nie. Bez egzorcyzmów raczej się nie obędzie :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie historię tego domu w którym mieszka dziewczyna? 

Nie wygląda to dobrze  -_-

Dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się ciekawie  :)

...

a na końcu jak zwykle okaże się, że zegar odbiera sygnał radiowy i właśnie się synchronizował  :)


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest taki zwykły zegar, tak jak pisze Kolega lukaszr.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest taki zwykły zegar, tak jak pisze Kolega lukaszr.

Pewnie i dom do zwykłych nie należy.  A dziewczyna ? Nie ma gdzieś miotły na podorędziu, czarnego kota lub kryształowej kuli  ? :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam pewne pytanie ponieważ nie znam sie za bardzo na zegarkach.

 

Jakoś 10 minut temu gadałem z moją dziewczyną przez telefon, ma ona w pokoju zwykły zegar na ścianie. Zegar działał normalnie aż do momentu kiedy wskazowki zaczely po prostu same szybciej się kręcić i zatrzymały się na losowej godzinie, kilka minut później znowu sie ruszyły i ustawiły się na prawdilowej godzinie zgodnie z czasem na telefonie. Dziewczyna automatycznie się rozpłakała ponieważ się przestraszyła, że to "ktoś" może to robić.

Moje pytanie brzmi: czy jest to mozliwe żeby zegarek tak sie zachowywał?

 

Przepraszam jesli pisze w złym dziale, jak coś to proszę o przeniesienie. Dziękuje bardzo za wszelką pomoc!

 

Tak na poważnie to zegar na 100% ma synchronizację radiową i dziewczyna akurat zauważyła jak się automatycznie regulował - gdzieś czytałem kiedyś że dzieje się to najczęściej w nocy 

Tak że niech śpi spokojnie a na wszelki wypadek krótka modlitwa za spokój dusz i będzie OK   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł dziękuje za odpowiedź. A zagranie z innych strony i żarty o mojej dziewczynie są po prostu nie miłe i nie tak powinno się witać nowych użytkowników.

 

Dobrze, że mam poczucie humoru i nawet sie usmiechnąlem jak przeczytalem o miotle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne zegary ze wskazówkami sterowane sygnałem DCF tak czasem wariują, kiedy odbiorą zniekształcony sygnał synchronizacji.

Dziewczyny nie palić ani nie topić! Trochę dystansu, nikt nie chciał Jej ani Ciebie obrazić :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mam poczucie humoru i nawet sie usmiechnąlem jak przeczytalem o miotle.

To miłe :wub:

Trochę z nami pobędziesz to przywykniesz do szorstkiego męskiego towarzystwa i specyficznego poczucia humoru. :rolleyes:

A jak się już ożenisz to nabierzesz odpowiedniego dystansu do spraw codziennych.

Za nieporozumienie przepraszam i pozdrawiam :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektryczne zegary ze wskazówkami sterowane sygnałem DCF tak czasem wariują, kiedy odbiorą zniekształcony sygnał synchronizacji.

Dziewczyny nie palić ani nie topić! Trochę dystansu, nikt nie chciał Jej ani Ciebie obrazić :)

Czemu wariują i czemu zniekształcony. Tak wygląda normalna synchronizacja. Wskazówki przesuwają się w tryb synchronizacji i jak złapią sygnał to ustawiają się na odpowiednią godzinę.

 

Nie ma tu cienie nienormalności i zwariowania.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu wariują i czemu zniekształcony. Tak wygląda normalna synchronizacja. Wskazówki przesuwają się w tryb synchronizacji i jak złapią sygnał to ustawiają się na odpowiednią godzinę.

 

Nie ma tu cienie nienormalności i zwariowania.

Bo jeżeli byłaby to kolejna synchronizacja po upływie 24 godzin, to sekundnik mógłby się przesunąć o sekundę - dwie. Opcja obrotu o kilka - kilkanaście godzin ma miejsce przy pierwszym ustawieniu takiego zegara (zwykle trzeba wcisnąć specjalny przycisk na obudowie). Zegar wówczas, korzystając z czujników sam ustawia wskazówki do ustalonej godziny (zwykle 12), a następnie ustawia się do czasu wg sygnału DCF. Natomiast w czasie kolejnych synchronizacji czasu, wyjąwszy przejścia z DST taka jazda nie jest moim zdaniem przejawem prawidłowej pracy. W każdym razie takie są moje osobiste doświadczenia z takimi mechanizmami, przekładałem znajomym dwa takie w miejsce zwyczajnych "kwarców". Jeden z nich tak fiksował, kiedy był zawieszony w starym budynku, z grubymi, ceglano - żelbetowymi ścianami. "Uleczyło" go powieszenie bliżej okna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, poproś swoją dziewczynę żeby zrobiła zdjęcie tarczy tego zegara. Wtedy będzie jasne, jakie siły przestawiły wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.