Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Luma jak luma, w domu jak położę zegarek na stole to gazetę można czytać, albo gruby katalog z zegarkami poprzeglądąć. W lesie ściżkę na 5-6 metrów oświetla i nawet po bokach drzewa. Jak przez miasto nocą jechałem, to auta się rozjeżdżały bo myślały, że policja za nimi jedzie, taka niebieska poświata w kabienie była.

Także raczej zegarek wieczorem pod mankietam koszuli noszę.

A świeci tak do około 1 godziny intensywnie, dłużej nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie EFV ale dla mnie daje radę8b02773492554e69488a03e9392864cc.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jakby było można prosić o kilka zdjęć nadgarstkowych w świetle dziennym wersji granatowej Casio Edifice EFV-100D-2AVUEF.

Dzisiaj będę zamawiał i rozpatruję albo niebieską - przewaga , albo czarną wersję na bransolecie. A nie widziałem ich na żywo.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do prośby, też mam podobny dylemat z wyborem granatowego  :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to tylko moja opinia:

Koledzy, miałem EFV przez 3 godziny. Doszedł z zegarowni, odebrałem, przymierzyłem i zwrot. Strasznie dziwne proporcje koperta - szerokość uszu. Dziwnie to dla mnie wyglądało. Do tego nie pasował mi na żadnym pasku - po prostu przez proporcje dziwnie wyglądał. Najgorsze było to, że jak założyłem zegarek na poduszkę to 2 (słownie dwa) razy wystrzelił teleskop i spadła bransoleta, a potem wypadły mi piny i rozleciała się bransoleta. Od razu śpieszę z wyjaśnieniami:

1) pierwszym razem źle zamontowałem teleskop, ale później sam wystrzelił

2) piny dobrze wcisnąłem i urządzeniem do bransolet dokładałem głębiej 

Co do samej tarczy to na prawdę cudowna jak w tej cenie i klasie. Wskazówki niestety nie trafiały w indeksy.

Może jestem malkontentem, ale ilość wad w moim postrzeganiu była za duża, żeby go zostawić. Natomiast cena 239 pln za nówkę to bardzo dobra oferta - jak ktoś chce się pobawić. Mi chodziło o noszenie na bransie (tanie bransy nie są mi straszne - vide: seiko 5). :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak moje obawy co do jakości tego zegarka się potwierdzają :(

Jak dla mnie sprawa jest już oczywista - kierunek Casio Oceanus T200 ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Też miałem z jedno sztuka efv100 problem - raz zdjąlem branse i teleskop z jednej strony zaczal latac i strzelac. Zegarek poszedl na zwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slavko napisał:

Jednak moje obawy co do jakości tego zegarka się potwierdzają :(

Jak dla mnie sprawa jest już oczywista - kierunek Casio Oceanus T200 ;)

 

 

No Ocka tym nie zastąpisz. Tak mogą mówić, osoby, które nie chcą/nie potrafią/nie mogą zakupić czy uzasadnić zakupu zegarka za ~2000 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, dziesieciokrotna różnica w cenie nie bierze się z nikąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To mój drugi EFV i z żadnym problemu nie miałem.

Co Wy robicie z tymi teleskopami?

Godzinę temu, Noodles napisał:

Też miałem z jedno sztuka efv100 problem - raz zdjąlem branse i teleskop z jednej strony zaczal latac i strzelac. Zegarek poszedl na zwrot

Czy na gwarancję?

Jak zdejmowałeś branse to już zwrotu nie powinni przyjąć.

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Właściwie to jej nie zdjąłem. Wysunąłem pin z jednego ucha żeby zobaczyć czy byłoby łatwo ściągnąć bransę. Stwierdziłem, że nie chce mi się bawić i pin wsunąłem. Po tej operacji teleskop stał się luźny. Wyglądało to na wadę fabryczną. Zegarek zwrociłem, dla pani w sklepie stacjonarnym najwyraźniej nie była to wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Noodles napisał:

Właściwie to jej nie zdjąłem. Wysunąłem pin z jednego ucha żeby zobaczyć czy byłoby łatwo ściągnąć bransę. Stwierdziłem, że nie chce mi się bawić i pin wsunąłem. Po tej operacji teleskop stał się luźny. Wyglądało to na wadę fabryczną. Zegarek zwrociłem, dla pani w sklepie stacjonarnym najwyraźniej nie była to wada.

 

Miałem tak samo, ta sama sytuacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, slavko napisał:

Jednak moje obawy co do jakości tego zegarka się potwierdzają :(

Jak dla mnie sprawa jest już oczywista - kierunek Casio Oceanus T200 ;)

 

Twoje obawy są błędne, najpierw przekonaj się sam a potem oceń.

Oczywiście Ocek jest jakościowo lepszy bo przy tej cenie nie mogło być inaczej ale nie jest lepszy 8-krotnie ;)

W ogóle porównując Ocka do Edka, zegarek za 200 zł. kontra 1800 to ni jak się ma.

Za 200 parę złociszy to świetny zegarek i więcej nie można oczekiwać bo jakby bransa miała by być z pełnych ogniw to sama by kosztowała grubo ponad 300 zeta ^_^

Ocek też ma swoje wady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie jak te zegarki będą wyglądały po roku użytkowania? Podejrzewam że EFV to taka jednorazówka i szkoda mi nawet wydawać te 200zł tylko żeby się przekonać. Wole dołożyć ta kwotę do lepiej wykonanego zegarka ;)

 

2 godziny temu, tomaliusz napisał:

 

W ogóle porównując Ocka do Edka, zegarek za 200 zł. kontra 1800 to ni jak się ma.

Za 1800 to chyba niestety nie da się kupić tego zegarka :( jeszcze cło trzeba doliczyć więc wychodzi około 2300.

 

Edytowane przez slavko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Na razie widzę, że EFV100 bardzo się rysuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, slavko napisał:

Pytanie jak te zegarki będą wyglądały po roku użytkowania? Podejrzewam że EFV to taka jednorazówka i szkoda mi nawet wydawać te 200zł tylko żeby się przekonać. Wole dołożyć ta kwotę do lepiej wykonanego zegarka ;)

 

Za 1800 to chyba niestety nie da się kupić tego zegarka :( jeszcze cło trzeba doliczyć więc wychodzi około 2300.

 

Ta koperta nie jest z szajsmetalu, czy innego niewiadomego stopu, to stal szlachetna 316L a więc standardowy materiał w produkcji tego typu kopert nawet w dużo droższych zegarkach a więc jaka jednorazówka?

Jeśli Ktoś jest jednozegarkowiec to można nawet i Rolexa sobie kupić ;)

Tobie może szkoda ale użytkownicy tego modelu na forum dostrzegają jego niepowtarzalną zaletę - stosunek jakości do ceny i to jest bezdyskusyjne.

I dla wielu tutaj mając kilka-kilkanaście zegarków w codziennym użytkowaniu ciężko któregokolwiek ściuchrać a nawet jeśli miałby służyć określony czas (co jest nie uzasadnione bo niby dlaczego? ) to jest tego wart :)

A jak miałem to trzeba było pisać a sprzedałbym Ci tego Ocka 10 % taniej niż 1800 ;)

Zdjęcie z archiwum:

spacer.png

IMG_20200514_104257.jpg

 

A czytałeś recenzję tego zegarka?

https://kmziz.pl/artykul/recenzja-sportowego-eleganta-casio-efv-100

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, zegarek jest na prawdę ładny i wdzięczny. Temu nikt nie przeczy. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też uważam że jest ładny i wdzięczny, a ponieważ szanuje każdy ciężko zarobiony pieniądz to poprostu rozważam czy jest sens płacić x10 więcej za wizualnie podobny (opieram się na zdjęciach i pomijam spec tech) zegarek. Dobrze też wiedzieć czego się spodziewać. Ale widać po komentażach że ilu właścicieli tyle opinii ;) i bądź to człowieku mądry i wybierz właściwie :D

A recenzje oczywiście że czytałem i nie tylko tą jedną i dlatego tu teraz

poruszamy ten temat ;)

 

Edytowane przez slavko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, slavko napisał:

Też uważam że jest ładny i wdzięczny, a ponieważ szanuje każdy ciężko zarobiony pieniądz to poprostu rozważam czy jest sens płacić x10 więcej za wizualnie podobny (opieram się na zdjęciach i pomijam spec tech) zegarek. Dobrze też wiedzieć czego się spodziewać. Ale widać po komentażach że ilu właścicieli tyle opinii ;) i bądź to człowieku mądry i wybierz właściwie :D

 

 

 

Warto jest wydać MZ te pieniądze. Za kwotą stoi jakość. Ed to tylko namiastka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też skłaniam się do opinii że to namiastka, niby w kieszeni zostaje sporo kasy ale jednak człowiek czuje pod skórą że stracił ? no może nie w pierwszej chwili ale tak gdzieś po roku :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, slavko napisał:

Też skłaniam się do opinii że to namiastka, niby w kieszeni zostaje sporo kasy ale jednak człowiek czuje pod skórą że stracił ? no może nie w pierwszej chwili ale tak gdzieś po roku :D

 

 

Z mojego doświadczenia idealnym przykładem (może różnica jest, że pierwszy to pilot, a drugi to field, ale MZ stylistyka bardzo podobna):

Pierwszy to SNK809 za 300 PLN - świetny zegarek, bardzo go lubię, dałem na prezent, ale go kupię znowu. Drugi to Hamilton 69439931, którego dostałem za 1800 PLN. Fantastyczny zegar po prostu. Oba bardzo fajne, oba, można powiedzieć w jakimś sensie idealne, ale jednak Hamilton jest bardzo daleko z przodu w kwestii wykonania i jakości, jak już trzymasz w łapkach.

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.05.2020 o 13:39, Wojtek1990 napisał:

Świetny zegarek :)

 

PS.  Cześć emiel. Pozdro z brzytwy ;)

 

 Hejka, pamiętasz mnie? Ja na brzytwę od długiego czasu nie wchodzę (odkąd znalazłem swoją ulubioną brzytwę, maszynkę, pędzel i mydło), muszę tam zajrzeć czasami. Pozdrawiam również i gratuluję naprawdę fajnego zegarka.

 

Panowie, Wy tak serio z tym rysowaniem? Po co kupujecie zegarki? By je trzymać w rezerwacie przyrody i wrzucać zdjęcia na forum? Casio rysuje się jak każdy inny stalowiec - powiem więcej, wszystkie moje Grand Seiko za 6k USD+ są już porysowane, GS żony  to szkoda nawet gadać, bo ona go nie zdejmuje odkąd jej go dałem. Limitka Orisa Aquisa a 2k USD również zmasakrowana ostatnio w zeszłym tygodniu (urok posiadania dzieci), jedno ucho podziargane nie wiem czym, ale przynajmniej dziecko miało frajdę. Wy naprawdę boicie się kupić zegarka, który kosztuje parę paczek pieluch i jedne zakupy w sklepie, bo się może porysować? To już moim zdaniem paranoja jest, gdybym wychodził z takiego założenia, nie miałbym żadnego zegarka, no może jakiegoś plastikowego G. Czasami mam wrażenie, że ludzie na forum nie kupują zegarków dla siebie, a tylko na pokaz.

 

Tu mój płetwal błękitny o którego ktoś pytał. Zdjęcie z telefonu, nie oddaje natury tego zegarka. Moim zdaniem, gdyby trzeba było wybierać, to jednak czarny jest ciekawszy (przejście z czerni w grafit jest mega zajefajne).

 

IMG_20200517_125912.thumb.jpg.d45330c74cf945fbc570e3244420becd.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Mam takie samo podejscie, moje zegarki tez sa porysowane bo je nosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, po to jest aby nosić a rysy to tego konsekwencje.

Ocek też się porysuje, Rolex też się rysuje jak się nosi ;)

I taki tani za 2 paczki to nawet jakby tylko rok wytrzymał to się opłaca bo to zaledwie 2 dyszki miesięcznie ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak, co wybrać Panowie, Edek czy Ocek??? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.