Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Oczywiście że Ocek ?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moim zdaniem Edek.

Dlaczego?

 

Ponieważ z dyskusji wywnioskowałem, że boisz się o rysowanie zegarka. Kupując droższy, będziesz go rzadziej zakładał z tej irracjonalnej bojaźni właśnie. Edek nie będzie tak Cię bolał, a radochy sprawia dużo (no i możesz kupić 3 na raz i jeszcze żonę zabrać na romantyczną kolację). Druga sprawa, to rysowanie właśnie. Oceanus jest zegarkiem większym, więc łatwiej go porysować niż Edka (szczególnie wersję 110). Idąc Waszym rozumowaniem (rozmową na forum) obstawiałbym Edka na początek. Ja na szczęście nie mam dylematów, kupiłem wszystkie 3 edki i jednego ocka na deser, a rysy są zagwarantowane za jakiś czas. Edki cieszą mnie niesamowicie, nawet bardziej niż dużo droższe Seiko, kupione niedawno. To nie są zegarki do porównywania (Ocek i Edyta), moim zdaniem Edyta nie ma sobie równych w swoim przedziale cenowym. Ocek mimo, że zajefajny - ma...

Edytowane przez emiel
literówka

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Masz wolny hajs bierz ocka :D chcesz się oderwać od "poważnych referencji" i poczuć luźniek bierz edka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, emiel napisał:

Moim zdaniem Edek.

Dlaczego?

 

Ponieważ z dyskusji wywnioskowałem, że boisz się o rysowanie zegarka. Kupując droższy, będziesz go rzadziej zakładał z tej irracjonalnej bojaźni właśnie. Edek nie będzie tak Cię bolał, a radochy sprawia dużo (no i możesz kupić 3 na raz i jeszcze żonę zabrać na romantyczną kolację). Druga sprawa, to rysowanie właśnie. Oceanus jest zegarkiem większym, więc łatwiej go porysować niż Edka (szczególnie wersję 110). Idąc Waszym rozumowaniem (rozmową na forum) obstawiałbym Edka na początek. Ja na szczęście nie mam dylematów, kupiłem wszystkie 3 edki i jednego ocka na deser, a rysy są zagwarantowane za jakiś czas. Edki cieszą mnie niesamowicie, nawet bardziej niż dużo droższe Seiko, kupione niedawno. To nie są zegarki do porównywania (Ocek i Edyta), moim zdaniem Edyta nie ma sobie równych w swoim przedziale cenowym. Ocek mimo, że zajefajny - ma...

 

 

Kolega nie boi się rysowania, tylko tego, że skok jakościowy jest dużo większy. Jeżeli bałby się rysowania to kupiłby najtańszy możliwy. Skoro jest Oceanus brany pod uwagę to chyba nie jest to wyznacznik.

 

 

MZ bierz Oceanusa, to na prawdę jest dużo lepszy zegarek niż linia Edifice w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jakość jest priorytetem ? jestem zwolennikiem nawet dłuższego odkładania na droższy ale wart swojej ceny zegarek niż zaspokojenia się czym kolwiek aby zapchać tylko wolne miejsce w kolekcji. Zegarek oczywiście jest do noszenia a nie tylko do podziwiania przez szybkę ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tych dwóch oczywiście Ocek jak budżet bez znaczenia i sprawa zamknięta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tomaliusz napisał:

Kupię zegarek, budżet 200 zł. lub 2000 zł. ... no ludzieee ?

Skoro ze wszystkich stron słychać same ah i och o zegarku za dosłownie parę stówek no to chciało by się wiedzieć z czym tak naprawdę mamy do czynienia ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Edka100/110 z Oceanusem, to jak stawianie Dawida z Goliatem.

 

Tak jak napisałem wcześniej (i zdanie podtrzymuję):

 

Edek 100/110 NIE MA SOBIE RÓWNYCH W SWOIM PRZEDZIALE CENOWYM. Oceanus ma już wielu konkurentów z gwarancją międzynarodową (zapomnij o serwisowaniu Oceanusa, chyba, że jak ja, masz rodzinę w Japonii).

 

Łatwo jest sterować czyimś budżetem i wydawać nie swoje pieniądze. No ale skoro idziemy ścieżką jakości, to Oceanus słaby jest, Manta lepsza ze stajni Casio. Moim zdaniem lepiej dozbierać i kupić Mantę. Albo SBGA407G. Ewentualnie SBGK005G - obydwa zjadają Ocka na śniadanie parametrami i tarczami. No i najważniejsze, kosztują 10 razy więcej, więc się 10 razy mniej rysują. ? (sarkazm celowy, mam nadzieję wychwycony).

 

Moim zdaniem porównywanie tych dwóch modeli jest jak mucha w twarogu. Bez sensu. Miłego wieczoru, czy tam popołudnia, co w Europie teraz jest. Nie rozumiem w czym problem, żeby kupić obydwa, przecież ten Edek kosztuje grosze i bryluje w zupełnie innej lidze.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zamówiłem niebieskiego , zobaczymy jak przyjdzie. Noszę tylko niebieskie tarcze i nie mam zamiaru się przejmować czy się porysuje bardziej lub mniej.
Miałem dużo droższe zegarki , tak ze 20 razy i rysowały się jak cholera, bo je po prostu nosiłem.
I tak będzie chyba z każdym użytkowanym sprzętem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą @emiel co do Manty, która standardowo jest świetna a w limitowanej wersji Edo Kiriko - po prostu obłędna.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Napisano (edytowane)

Koledzy a ma ktoś/macał tego? Fajne tak jak Efv100?

Screenshot_20200520-175152_Chrome.jpg

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@adalis, fajnie dobrany pasek do tarczy. To jakiś syntetyk od Casio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tym nie ale macałem tego ze zdjęcia poniżej. Wzór podobny. Zegarek piękny wg mnie.726f36e1b795986ab336d9904d1b075e.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Topaz napisał:

@adalis, fajnie dobrany pasek do tarczy. To jakiś syntetyk od Casio ?

Silikonowy :) Fullmosa

IMG_20200521_065247-01.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromny bo biały, Casio Edifice EFV-100

 

 

3a22e52e2bdbf431.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Grunt to dobre ujęcie. Prawie jak Rolex :P

casio.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2020 o 20:25, Vonziej napisał:

Wszystko to tylko moja opinia:

Koledzy, miałem EFV przez 3 godziny. Doszedł z zegarowni, odebrałem, przymierzyłem i zwrot.

 

Ten sam sklep i zrobiłem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, karloss napisał:

Ten sam sklep i zrobiłem to samo.

 

Nie jestem sam, dziękuję. Jaki powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem fanem marki Casio, ten model zwyczajnie mi nie podszedł. Jest to jeden z tych zegarków, o których czytasz czy oglądasz filmiki,zamawiasz- przyjeżdza i okazuje się taki "nijaki" ...przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.