Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, karloss napisał:

Choć jestem fanem marki Casio, ten model zwyczajnie mi nie podszedł. Jest to jeden z tych zegarków, o których czytasz czy oglądasz filmiki,zamawiasz- przyjeżdza i okazuje się taki "nijaki" ...przynajmniej u mnie.

 

Myślałem, ze jestem osamotniony, ale jednak nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie doszedł i wygląda, że zostanie.Nie spodziewałem się nie wiadomo czego i miło mnie zaskoczył. Podoba mi się tarcza i czytelność. 3ff7559628a0a107f44eeed32f58d027.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Oczywiście wszystko to rzecz gustu lub... pecha w postaci trefnego egzemplarza. Ja uważam, że jest super, jak za tą cenę. 

IMG_20191210_1349270~2.jpg

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Noodles napisał:

Grunt to dobre ujęcie. Prawie jak Rolex :P

casio.JPG

A dzięki, dzięki :)


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Graty Panowie ??

Białego nie ma na tej stronie to ... ?

 

IMG_20200424_163850.jpg

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu już bransa odpowiedniej długości i nawet data się zgadza.
Fajny atramentowy kolor.a1f76e1fe64703efb189e10ee4cdad46.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Corwin, świetnie dobrana tarcza do koszuli. Zegarek pasuje do piątku weekendu początku. Zastanawiam się na zakupem tej wersji, myślałem, że tarcza jest ciemniejsza, a wyglada, że to błękit taki wesoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie foto z netu. Podoba mi się ten pasek. Może ktoś jest zorientowany w temacie paskowym i podpowie gdzie takiego szukać? ;)

 

3c015748fcd30a01b449a66a61b1ea68.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję zakup drugiego zegarka z serii Edifice. Na co dzień jestem użytkownikiem EFR-556DB-1AVUEF . Co myślicie o Casio Edifice EFV-C100D ? Miał ktoś z was z nim do czynienia? Jestem otwarty na sugestie i propozycje.

Widzę, że na forum prym wiedzie EFV 100 ?

20200402_133245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Edifice EFV-C100D ale troche był "przegadany", dużo drobnych elementów, wpływało to na małą czytelność tarczy. Sam model jest bardzo ładny, taki nowoczesny projekt i na kilka lat do przodu zrobiony (nie mówię już o 10 latach na baterii). Luma jest o ile pamiętam tylko na wskazówkach, ale daje jasno. Zdecydowałem się jednak na model ERA-110D-1A, jest czystszy, bardziej czytelny.

 

EFV-C100D to w mojej opinii także świetny zegarek w rewelacyjnej cenie.

 

a369cd2f2c57e33a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzięki za szybką odpowiedź. Też rozważam zakup Edifice Era który posiadasz ? Generalnie zawsze chciałem mieć model EFR-556DB-1AVUEF i co w przypadku Casio jakość i ceny są bardzo przystępne ? Chciałbym skupić się na modelach które są unikatowe i najlepiej zaprojektowane. Są modele, które mi się podobają i są też bardziej "przekombinowane" Wcześniej miałem też EFR-557CDB jakość bransolety w moim odczuciu była gorsza i zegarek generalnie mi nie podszedł. Jeśli chodzi o czytelność wyświetlaczy w Era to jak ona się prezentuje np. w świetle słonecznym?

20200523_065228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacze, jak widać, są po prostu małe. Takie mi osobiście się podobają, w czarnej wersji praktycznie nie rzucają się w oczy i nie zaburzaja czytelności całej tarczy. Lubie ana-digi, bo dają te dodatki- stopery, czasy, dni tygodni i miesiaca , inne funkcje. Ale przeważnie wyświetlacze są duże (jak takie chcę, to zakładam G-shocka), a w tym modelu sa małe, przez co oczywiście mniej czytelne. Bo po prostu literki i cyferki są tam małe. Po drugie wyświetlacz jest w negatywie (takie chciałem, bo do tarczy pasują i nie się nie wyróżniają, zaprojektowane tak specjalnie) w świetle słonecznym cyferki podświetlają się trochę na niebiesko, w cieniu maja większy kontrast. Zdjęcia oczywiście nie oddają efektu na żywo. Generalnie przeczytać wszystko można, zabierze to trochę wiecej czasu niż w G-shocku. 

 

Tu w słońcu.

 

6b37720d05dc550d.jpg

 

 

Tu w cieniu.

 

9b24810a17147048.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja wrzucę takie moje porównanie, Seiko 42 mm, Edek 40 mm średnicy, quartz vs automatic. Oba są rewelacyjne! :)

 

Edit.

Poprawa rozmiarów zegarków.

IMG_20200523_151418.jpg

Edytowane przez jestem_w_shocku

Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Edzio ma 40mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Noodles napisał:

Edzio ma 40mm

Co nie zmienia faktu, że jest rewelacyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na natowskim. Mój ulubiony z trójcy.

 

IMG_20200520_111813.thumb.jpg.d5bd37a712e68fa63805f662da3ccba5.jpgIMG_20200520_111755.thumb.jpg.6176eafac5d5b5eac9e10eb2a4db5e0a.jpg


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan57, jak wrażenia na żywo, mam ten model na oku, ale nie widziałem realnie. Jak oceniasz wielkość i wygodę noszenia ? Czy te śrubki są wkręcane, czy tylko to ozdoba w bezelu ? I pytanie dla mnie podstawowe, jak świeci luma, jaki kolor i jaka moc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
Napisano (edytowane)

Śróbki to atrapa. Luma świeci tyle że mało intensywnie i krótko, jest tylko na wskazówkach.

 

 

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest bardzo  wygodny , cienki mieści się pod każdy mankiet , mi się najbardziej podoba tarcza , wykonanie i gra na niej z niebieskim kolorem , nic nie wiem o śrubkach , luma świeci niezbyt mocno kilka godzin , pasek słaby , dodam że mam w nadgarstku 17,5 - 18 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zrobić wersję bez tych śrubek i z samym logo bez napisu Edifice. Ewentualnie żeby te napisy były mniejsze, zgrabniejsze. Nie takie nachalne. Brałbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję @Noodles i @bogdan57, czyli śruby to atrapy, a dopytam jeszcze o kolor lumy - zielona czy niebieska ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka dzisiaj biała niedziela z Casio Edifice EFV-100D.

 

 

6943b5beeb7b6a93.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Dobry wieczór, u mnie też była biała niedziela - mimo, że 100 jest największa z mojej kolekcji i najrzadziej ją noszę, to jednak ma swój urok. Moje trzy grosze, po dokładniejszym przyjrzeniu się wszystkim trzem zegarkom - obydwie 110 trafiają idealnie w indeksy cały czas. 100 niestety, ale nie do końca - nie znam się na mechanizmach kwarcowych, ekspertem nie jestem,więc nie wiem od czego to zależy, ale mój edek biały 100 trafia w indeksy dopóki sekundnik nie pojawia się na godzinie 4 - od 4 do 6 przestrzeliwuje. Nie wiem też, czy ma to związek z tym, że jest to model większy i ma dłuższą (cięższą) wskazówkę, niż moje pozostałe 110ki. Mimo wszystko, cieszy niezmiernie i cała trójca u mnie pozostaje. Jedyny problem jaki z nim mam, to fakt, że nie mam zielonego pojęcia, w co go ubrać, co do takiej tarczy pasuje (na skórę jest już za gorąco i myślałem o zmianie). Btw. fajnie się tarcza mieni w pełnym słońcu, takie drobinki jakby srebrne, nie wiem jak to określić,a już na pewno nie wiem, jak to uchwycić.  To była dobra niedziela.

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

 

 


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.