Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękując koledze @GTB za udostępnienie linku do okazji, pokazuje kolejnego Edifice EFV-100 w wersji  EFV-100D-7AVUEF Classic. To już mój drugi "biały" z serii (teraz jeszcze czarny i granatowy zostaje do kupienia). Projekt bardzo czysty i czytelny i przez brak pomarańczowych akcentów bardziej uniwersalny. Bransoleta może nie jest najwyższych lotów, ale spokojnie posłuży, na razie zmieniać nie będę. Luma świeci jak napromieniowana, to duuuuży plus tego modelu. Sekundnik bije w indeksy precyzyjnie.

 

 

b7e15f003edc4a25.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro pobawię się ustawieniami, bo czasy są nie takie :D Więc tak, po prawie 5 miesiącach, Oceanus się nie znalazł, a ja dostałem kasę z powrotem na konto dokładnie wczoraj. No a że akurat los chciał, że jestem chwilowo w Cebu, to stwierdziłem, że wybiorę się do salonu i sobie powetuję tę nieodżałowaną stratę. Jak pomyślałem, tak też zrobiłem - całe szczęście, że żony nie było ze mną, bo zrobiłaby burzę - ale nie o zegarek. No więc tak sobie wchodzę, wita mnie boskiej urody pani, pyta czy może pomóc, ect, od słowa do słowa, pytam jakie ma casio nie g, z międzynarodowej dystrybucji. Zaczęła mi je pokazywać i okazało się, że mieli na stanie model, o którym jeszcze niedawno myślałem, ale wstrzymywałem się z zakupem bo myślałem, że będzie za duży. O co chodzi z żoną i burzą? Ano pani w salonie miała TAAAAAKI głęboki dekolt, że żona kol. murcinsa na zdjęciu, które zrobiło niedawno na forum furorę, to mały pikuś. No i tak się kręciła cały czas, że aż mi głupio było. Na koniec, jak już się zdecydowałem, to pyta, czy będzie trzeba skracać bransoletę, ja na to, że zawsze trzeba, bo nadgarstek mam malutki. To ona mnie zza biurka za rękę i zaczyna mierzyć, tak że nie miałem gdzie wzroku schować i jeszcze mówi, że ładnie pachnę :D Normalnie nie biorę skracania w salonie, wolę to sam robić, no ale jak tak bardzo chciała...najlepsze, że po chwili ją widziałem, jak podbiegła do kolegi i pokazywała na bransoletę, no bo przecież nie ma dziurek na piny :D :D :D ja już z daleka wiedziałem o co chodzi, bo ten model ma takie teleskopy, które od środka się wyciąga...no nic, i tak na bransie nie będę go nosił, bo kupiłem perlon, nato i skórę do niego, więc jak tylko dotrze, to zmieniam gacie. Bransa jest elementem, na którym oszczędzili, bo za taką cenę ten zegarek to prawie sci-fi, tyle się dostaje - musieli na czymś uciąć i dobrze, że na bransolecie, bo tę zawsze można zmienić na coś lepszego, co zresztą w 99% przypadków robię. Zegarek kozak, zaraz zacznę się w instrukcję zagłębiać, jak żona zaśnie. Jakość wykonania...jestem pod mega wrażeniem...

 

 

 

 

P7313621.JPG

P7313616.JPG

P7313612.JPG


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, emiel napisał:

Jutro pobawię się...

Gratuluję zakupu, procesu zakupu;)

Ładny zegarek, fajne zdjęcia, brakuje tylko fotki bohaterki tego opowiadania.

Edytowane przez Kuka
Literówka, ręce mi się trzęsły z wrażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, proces rzekłbym przyjemny, tym bardziej, że to dopiero pierwszy raz, kiedy obsługiwała mnie w tym salonie kobieta. Co do zegarka, nie wytrzymałem, żona nie śpi jeszcze, ale mnie tak nosiło, że musiałem pogrzebać w opcjach. Można wszystko ustawić samemu ręcznie, ale też można przez Edifice Connect ustawić wszystko jednym kliknięciem, z czego skorzystałem. Połączyłem się z telefonem przez bt, zegarek nie dość, że ustawił czas lokalny zgodny z telefonem, to jeszcze automatycznie dostosował drugą strefę, z której korzystam i oczywiście perpetuala ustawił jak trzeba. Gacie zmieniłem na grafitowy perlon, bardzo fajnie wygląda na żywo. Zegarek ultra cienki, najcieńszy jaki posiadam, a ma tyle bajerów. Szafir z AR (tym razem sprawdziłem, w tym modelu jest AR), delikatnie wystaje ponad szczotkowany bezel. Co ciekawe, ten model jest w całości Made in Japan. Żadne Tajlandie czy inne Chiny :) 

P7313627.JPG

Edytowane przez emiel

Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@emiel, twoje relacje ( i zegarki) to jak reportaże w National Geographic, masz we mnie wiernego czytelnika. A zegarek bomba (pani też pewnie bomba była, działa na wyobraźnię, też bym kupił od niej nawet za 100 USD plastikowego casio f-91w). Ta linia PREMIUM to jest i będzie dla CASIO hit sprzedaży. Tego modelu nie widziałem na żywo, tylko zdaję się biedniejszego brata EFS-S560D. Mój  "zwyklak" EFR-S107L narobił mi apetytu na te nowości. Gratulacje wyboru i dalszej zabawy z ustawianiem i noszeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, kol. Topaz, ale o co chodzi z tymi relacjami w liczbie mnogiej? Rzadko piszę coś więcej na forum, akurat dzisiaj tak wypadło. Pani owszem, bomba, uroda a'la Penelope Cruz, tylko wyższa i hojniej obdarzona. Zdecydowanie mój gust. Zegarek na szczęście kupiony nie pod wpływem pani, a z wcześniejszego rozeznania, bo chodził mi w zeszłym roku po głowie. Ten zwyklak, o którym piszesz, też robi robotę i myślę, czy go nie kupić w tym miesiącu do kolekcji Edwardów, która rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Co do ustawiania, już wszystko rozgryzłem, nawet sobie budzik na rano ustawiłem :D Powiem tak, moje foty nie oddają tego, jak ten zegarek jest wykonany. Wysoka półka. Nawet śruby już mnie nie bolą. Jeszcze parę słów o bransie - zdjąłem, bo perlon lepszy na gorące dni, ale tak: jakość obróbki zdecydowanie lepsza niż w EFV, dużo więcej detali, wygodniejsze skracanie, ALE. Materiał, z którego jest wykonana, jest ten sam - bransa wydaje się zbyt lekka, jakby ogniwa nie były pełne (choć podobno są). Fakt, że świetnie przylega z kopertą do nadgarstka i o to pewnie chodziło, ale np. zapięcie nadal jest tanie, zwykła blaszka. Rozstaw osi, to 22mm, więc można sobie eksperymentować do woli, ja dałem na pierwszy ogień perlon, żeby nie pogrubiać cieniutkiej koperty i mieć cały czas przyleganie do nadgarstka. Jak dotrze skórka to wrzucę w jakiś trochę chłodniejszy dzień (ma takie same akwamarynowe przeszycia, jak akcenty na tarczy). Generalnie, ten zegarek ma wszystko czego szukałem - przede wszystkim dual time jednocześnie na tarczy i zachowuje elegancję. Solar to wisienka na torcie, zero babrania z bateriami - ostatnio mocno w tę stronę skręciłem. Pozdrawiam serdecznie i dobranoc. Aha, EFV te podstawowe, to też klasa sama w sobie, gratuluję zakupu, ja pomimo pójścia w high-endy Edwarda, nigdy nie sprzedam moich trzech EFVów. I Tobie też radzę je trzymać, bo za jakiś czas będzie można tylko zapłakać. Dobranoc! :) 


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ma ktoś może model efv-130d?

 

 

Screenshot_20200804-203916_Chrome.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dla rozruszania. Mój potyrany życiem Edzio

20200806_100309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urlop nad Wisłą z Casio Edifice EFA-120

 

4b2410e8adf07bd8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Efv-100 w wersji chrono. W promocji zamiast 6stówek jest aktualnie za 3. Bardzo przyjemny :)

20200826_170921.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono wersja EFV-100 to EFV-560 , aktualnie na allegro w cenach 279-309zł (w zależności od wersji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Tak dokładnie efv-560 fota się nie załączyła. Aktualnie za 3 stówki na allegro, taniej o połowę. Polecam :)

20200826_170921.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIFICE EFV-560 - wszystko jasne, gdzieś mi umknął, albo już zapomniałem, że taki fajny. Te same komplikacje mam w  EDIFICE EFR-538, ale jest na oko trzy razy cięższy, trochę ręka się męczy, może zmienię na lżejszą wersję ? Tylko chyba od razu na pasek bym zmienił. Ta bransoleta taka jakaś nijaka jest.

 

3f043eafb32609ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

no paska tu raczej nie zmienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

 

15987913380311144081871.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu zrobiłem podejście do tego modelu ale na bransolecie i jednak wrócił do sklepu. 

Teraz spróbowałem wersji w czarnych kolorach na gumie i jest miodzio. Od razu po założeniu wiedziałem, że zostaje. 

IMG_4309.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.