Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Skusiłem się ostatnio na pierwsze Casio z linii Edifice, a mianowicie EFR-568D-1AVUEF za 279 PLN :) 

zegarek-meski-casio-efr-568d-1avuef.jpg.8af8b9de22286b482814eaeaef930193.jpg

Chciałbym w nim wymienić bransoletę na kauczukowy / gumowy pasek (czarny lub pomarańczowy).

Będę wdzięczny za pomoc w zlokalizowaniu (adres www) jakiś fajnych (budżetowych) opcji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

@marekm

https://www.cheapestnatostraps.com/collections/tropic-watch-straps-and-rubber-watch-bands

 

Zamówienie idzie z UK, obecnie do PL jakiś tydzień. Do wyboru do koloru :)

 

Ew tu:

https://www.watchgecko.com/rubber-watch-straps

 

Lepsza jakość ale drożej. Idzie kurierem więc 2-3dni. Też UK.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marekm napisał:

Skusiłem się ostatnio na pierwsze Casio z linii Edifice, a mianowicie EFR-568D-1AVUEF za 279 PLN :) 

 

Chciałbym w nim wymienić bransoletę na kauczukowy / gumowy pasek (czarny lub pomarańczowy).

Będę wdzięczny za pomoc w zlokalizowaniu (adres www) jakiś fajnych (budżetowych) opcji :) 

Najtaniej znajdziesz na aliexpres, niestety czas dostawy to męka dla duszy😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na paski Fullmos-a czy Wocci zamawiane na aliexpres nie czekałem długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na popołudniowe spotkanie, elegancki i skromny Edifice EFV-100

 

 

3ebdb3e828a94398.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie dobrany pasek, zegarek nabiera nowego charakteru. @radar333, jak ze zdejmowaniem bransolety, jest na teleskopach, czy zakuta stalowymi pinami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Męczę tego Edzia ostatnio, fajnie jest :) 

20200922_111638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

165 gram stali na ciężki dzień w biurze. Edifice ERA-110.

 

f2bcd83fec0af002.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co takie to "60" u góry masz wydrapane? Może lakierem do paznokci czarnym na wykałaczce spróbować uzupełnić. Ja tak bezel czarny w nurku "pudrowałem" i nawet się trzyma len lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, radar333 napisał:

Co takie to "60" u góry masz wydrapane? Może lakierem do paznokci czarnym na wykałaczce spróbować uzupełnić. Ja tak bezel czarny w nurku "pudrowałem" i nawet się trzyma len lakier.

 

Masz oko @radar333, pojawiła się tam jakaś kropeczka/ubytek, od zadrapania, to wydrapałem do reszty, podoba mi się, myślałem, żeby na czerwono albo biało zrobić, ale czasu brakuje. Ale całość tego projektu (zegarka) to mistrzostwo, na żywo wszyscy zwracają uwagę na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy pasek do Edifice EFR-S107, wygląda tu trochę grubo, ale na ręku wygląda dobrze. Standardowy pasek do tego modelu jest za delikatny do tej tarczy i bezelu.

 

69ff771529203c01.jpg

 

 

Ps. RIOS, 20 mm, z wycięciami, pasuje do uszu idealnie.

Edytowane przez Topaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś na wyprzedaży kolekcji za grosze kupiłem. Nie mam z białą tarczą jeszcze nic w kolekcji. Podoba mi się, taki fresh!

 

EFV-570D-7AVUEF

 

IMG_20201002_092340_1.jpg

IMG_20201002_092413.jpg

IMG_20201002_092447.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model, gratulacje. Zwłaszcza ten duży, klasyczny sekundnik, te małe tarczki sekundników już mi osobiście zaczynają przeszkadzać, jak się kiedyś zachwycałem, to teraz wzrok już nie taki jak dawniej i wolę standardowe, długie strzałki. Dobrze wyszedł na zdjęciach, bardzo czytelna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mój drugi Edek. Obczaiłem że ten model jest już wycofany i wyprzedawany. 589 katalogowo a za 286 z odbiorem na miejscu (żeby nie wał, wolałem a miałem możliwość) wzięty. Za te pieniądze, takiej jakości zegarek. I bardzo mi się podoba, taki lekki i faktycznie czytelny, rasowy chronograf z akcentami czerwonymi na tle śnieżno-białej tarczy z dodatkami czeni. Stylowe połączenie i myślę że ponadczasowe a nie pod modę.

 

Przy okazji jak z Waszymi Edkami z rozmiarem koperty? Drugi Edek i tak samo producent podaje rozmiar koperty a w realu mierzone -2 mm. W Lorusie, Timexie i Casio Duro tak jest w realu jak podaje producent. Ten niby 43,8 mm a bite 42 mm z każdej strony bez koronek. Poprzedni niebieski trochę wyżej pokazywany 41 mm a bite 39 mm jakby nie mierzyć. Swoją drogą to 42 mm to mój perfect fit ale 44 mm też przyjmuje (Duro). EDIT: nadgarstek 17,5 cm.

 

 

IMG_20201002_132446.jpg

Edytowane przez radar333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio zazwyczaj podaje szerokość koperty włącznie z osłonami koronki (o ile występują). Jeśli koronka wystaje, to ten wymiar traci praktyczne znaczenie, ale po jej wyjęciu wszystko się zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieli Edka Oak? Uważam, że bardzo ładny. I zgrabny:
Size of case : 44.8×39.9×7.8mm
Total weight : 110g
= klasa.
Z białą tarczą EFR-S108D-7AVUEF i czarną
EFR-S108D-1AVUEF.

4d73e00e43df42620a670aa19afb793c.jpg&key=9b98b0955a040a7583cd741ae848f729510868bcb555c6651ff8f738ffea1a85

Foto z netu.
0d85fbbfcc30e3c5d32ab201f2a70734.jpg&key=d56ee2bfc0698c3511c72a11b34fae5063969cf84980d8112d9adc2c63650414
683399eb18019a9b9386b828aaa2a7b6.jpg&key=c9fc1ea789c2a38c51dfb84113499e8269d21d36bf9bfc0d0cdff7225ebdb829
e82dd21716b0ffe1cfa27f57b204014c.gif
Filmik z YT poniżej.










Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba czytali nasze wybrzydzanie na wygląd EFR-S107 i przesunęli "śrubki" w dyskretniejsze miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo w TT. 

Dla mnie okropny, nie podoba się na żywo. 

Jakoś EFR-S107 wg mnie ładniejszy na żywo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EFV-100 o niebo ładniejszy. Gdyby wstawili szafir i lepsza bransoletę, byłby sztos. Nawet kosztem ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.