Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

Dokładnie, jeszcze tylko zeszczotkować środkowe ogniwa bransy i byłby kwarc idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nono i w ogóle dodać lepsze polerki, radio i solar to mamy Ocka. Nie bez powodu EFV to zegarek za 200 PLN ;) 

 

 

 

Screenshot_20201012_120014.jpg.4040d14539243d7e30e3f31a2fff17a3.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ze śrubami, fajny byłby bez śrub, najfajniejsze, że jest z "cienkiej" serii.

 

U mnie dzisiaj grubsza linia - Edifice EFV-100

 

650b13df772fd773.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kupić edka 100 z allegro używkę za 100 zł(Aktualnie budżet uszczuplony xd) i sobie go odnowić (wypolerować szybkę)? 

Edytowane przez baka77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek, Edifice EF-507. Bardzo fajna tarcza z wskazaniem dni tygodnia na 3 . Bardzo czytelny układ pozostałych tarcz, stoper do 60 min.

 

4704477592ee9c14.jpg

 

d186364e4eb1738d.jpg

 

f44e175c75fae9ac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dolna wskazówka idzie i sek pokazuje upływające a główna duża tylko na start chrono idzie? Dużo było tego wariantów kolorystycznych widzę. Z czerwoną tarczą i złotymi zegarami wygląda jak radziecki :) Tu widzę są wskazówki nie ieskie? Jak na zdjęciach z neta? Bo tu ich nie widać na tych foto. No coś innego to jest na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolna mała tarcza to sekundnik (czerwona wskazóweczka, ale na zdjęciu tylko koszula w kolorach ;)), stoper ma dużą wskazówkę (granatową) sekundową i mała tarczkę minutową na dziesiątej. Całość w szlifach i stali, ale mimo to czytelna. Mi najbardziej podoba sie umieszczenie dni tygodnia, czytelne, to pierwsza komplikacja na jaką zwracam uwagę w nowym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona bateria, skierowany do służby na następne 5 lat. EDIFICE EF - 521.

 

 

df2c41395dc7f13e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zmiana standardowego paska w  CASIO EDIFICE EFV-100L-7AVUEF na coś bardziej kolorowego i zegarek nabiera nowego życia. Weekendowe kolory i niedziela od razu weselsza. Ten model Casio lubi paski.

 

54524106f0a86ac0.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edifice EF-328, pełny kalendarz, dobra luma, WR100. Polecam. Lubię go, ma dobrze zaprojektowaną, czytelną tarczę.

 

9fa93fd7f8450c74.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Topaz napisał:

Edifice EF-328, pełny kalendarz, dobra luma, WR100. Polecam. Lubię go, ma dobrze zaprojektowaną, czytelną tarczę.

 

9fa93fd7f8450c74.jpg

 

 

No z tą czytelna tarczą to bym uważał, bo trochę się tam dzieje. Ale odczytać godzinę można, zatem może się mylę🤔😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już kilka modeli Edifice z subtarczami i ten model mimo czterech jest czytelny. Jest oczywiście trochę przesadzony z tymi błyszczącymi, stalowymi indeksami, ale w słabym świetle powoduje to większą czytelność. To model bez stopera, ma za to fajny centralny sekundnik. Jeden minusik, to brak wyróżnienia niedzieli na czerwono, łatwiej byłoby orientować się w dniach tygodnia. Taka "poprawność" ogólnoświatowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niezmiennie Kazik, który nie chce zejść z nadgarstka. 

IMG_20201202_125238.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2020 o 12:58, tofiks_th napisał:

U mnie niezmiennie Kazik, który nie chce zejść z nadgarstka. 

Fajny zegar, często nosiłem. Ostatnio jakoś przez przypadek kupiłem smartwatcha, wszystkie klasyczne od miesiąca mają wolne :)


Jutro to dziś - tyle że jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jestem_w_shocku napisał:

Fajny zegar, często nosiłem. Ostatnio jakoś przez przypadek kupiłem smartwatcha, wszystkie klasyczne od miesiąca mają wolne :)

Fakt, design, jakość i fun factor na poziomie dużo droższych zegarków, gdyby jeszcze miał szafirowe szkło byłby ideał. Dałem mu odpocząć i zarzuciłem Amfibie. Osobiście nie przekonują mnie smart zegarki ale co kto lubi😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę zakup pepperkowy. Fajny, choć dla mnie dyskwalifikuje go czarne pvd. Dość szybko pojawią się ryski, z którymi nic nie zrobi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Tomek go będzie miał z 2 tygodnie. Musiał zabić małego głoda i Danio by w tym przypadku nie pomogło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
2 godziny temu, tomaliusz napisał:

Nowy nabytek :) 

 

IMG_20201218_175410.jpg

IMG_20201218_175357.jpg

IMG_20201218_175734.jpg

IMG_20201218_184739.jpg

No i fajny ten edzio? Countdown bezel daje rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, johndeacon napisał:

O, widzę zakup pepperkowy. Fajny, choć dla mnie dyskwalifikuje go czarne pvd. Dość szybko pojawią się ryski, z którymi nic nie zrobi. 

 

Oczywiście są też w stali w fajnych cenach na WS :) 

 

Godzinę temu, Krygo napisał:

Ale Tomek go będzie miał z 2 tygodnie. Musiał zabić małego głoda i Danio by w tym przypadku nie pomogło :D

who knows 

A tak poważnie to tutaj widzę podobny problem z ewentualną odsprzedażą zegarka jak w przypadku EFV-100 bo imo to dobre wydane niecałe 100$ w promocji za ten watch :) 

Nic lepszego w chrono z solarem i szafirem w takim wykonaniu i cenie próżno szukać ;) 

Podobnie jak EFV które rzadko gościu na ręku ale jak wpada to cieszy a jego odsprzedaż budżetu zawiele nie zasili :P

:) 

 

Godzinę temu, Noodles napisał:

No i fajny ten edzio? Countdown bezel daje rade?

Daje :) 

Miałem kilka Edków i ten zdecydowanie jest najlepszy.  Centruje poprawnie (w sumie w Casio to prawie standard), bezel idealnie chodzi bez luzów, trafia w indeksy i ma 120 klików.

Co prawda wydaje się jakiś plastikowy w dotyku jak tytan :unsure: 

Pewnie to amelinium albo dobrze obrobione i pomalowane tworzywo 😈

Jakościowo nie ma do czego się przyczepić, szkło daje radę. Nie wiem jak z czasem z powłoką będzie ale przy takiej rotacji Kto by się przejmował. Zulu strong dodatkowo robi robotę 😀 

Luma jest tylko na wskazówkach.

Po naświetleniu świeci ładnie ale baaardzo krótko więc można uznać że nie spełnia swojej funkcji bo po 3-4 godz. już nic nie zobaczysz ale to chyba tak w każdym Casio ;)

  icon_edit.gif
Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.