Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zauważyliście że sekundnik ma nieregularny skok wskazówki ? Właśnie dostałem efr 564d i patrze ze wskazowka sekundnika raz skacze powiedzmy o 0,1mm a raz troche wiecej. Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Zegarek wskazuje ok ale trochę to dziwne.  Poszedlem do salonu zobaczyć inny egzemplarz i zachowuje sie tak samo.

P_20210520_221538_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, PAWEL_ napisał(-a):

Czy zauważyliście że sekundnik ma nieregularny skok wskazówki ? Właśnie dostałem efr 564d i patrze ze wskazowka sekundnika raz skacze powiedzmy o 0,1mm a raz troche wiecej. Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Zegarek wskazuje ok ale trochę to dziwne.  Poszedlem do salonu zobaczyć inny egzemplarz i zachowuje sie tak samo.

 

Chyba przypadłość części kwarcow. Podobnie mam w którymś Citku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko posiadam Casio edifice efr 556 w wersji ze skórzanym paskiem. Zegarek bardzo fajny natomiast pasek już bardzo wytarty i pomyślałem, że wymienię pasek na bransoletę. Znalazłem oryginalną bransoletę na allegro do tego modelu natomiast w mojej opinii jest ona "zwykła" w sensie nie ma takiego efektu wow tak jak sam zegarek zrobił na mnie. Czy możecie mi podesłać ewentualnie nakierować jak mam znaleźć bransolety, które będą do tego zegarka pasowały?

Edytowane przez Barooosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
17 godzin temu, Barooosz napisał(-a):

Mam pytanko posiadam Casio edifice efr 556 w wersji ze skórzanym paskiem. Zegarek bardzo fajny natomiast pasek już bardzo wytarty i pomyślałem, że wymienię pasek na bransoletę. Znalazłem oryginalną bransoletę na allegro do tego modelu natomiast w mojej opinii jest ona "zwykła" w sensie nie ma takiego efektu wow tak jak sam zegarek zrobił na mnie. Czy możecie mi podesłać ewentualnie nakierować jak mam znaleźć bransolety, które będą do tego zegarka pasowały?

Nie bardzo - albo fabryczna albo bransa bez integracji w endlinkach, co wygląda słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, zGredz_i_NY napisał(-a):

EF-321

 

 

Można na nim ustawić 3 strefy czasowe ? Dobrze widzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Topaz napisał(-a):

 

Można na nim ustawić 3 strefy czasowe ? Dobrze widzę ?

Dolna wskazówka to jest chyba tylko do rozróżnienia czy jest np.10 czy 22, lewy manometr - do ustawienia innej strefy czasowej. Teraz jest ustawiona ta sama strefa. Ale możliwe że się mylę - zegarek mam od dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, zGredz_i_NY napisał(-a):

Dolna wskazówka to jest chyba tylko do rozróżnienia czy jest np.10 czy 22, lewy manometr - do ustawienia innej strefy czasowej. Teraz jest ustawiona ta sama strefa. Ale możliwe że się mylę - zegarek mam od dzisiaj.

 

instrukcja

 

https://support.casio.com/storage/en/manual/pdf/EN/009/qw4775.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla przypomnienia, gwiazda tego wątku - Edifice EFV-100

 

cf37c4e0647e8806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do wątku z aktualną edycją miesięcznego konkursu fotograficznego. Jest kilka świetnych fotografii.

 

 

 

Edytowane przez Gio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2021 o 21:06, Masu napisał(-a):

DSCF0167.thumb.JPG.e32f87fef7a143f5c0b497f6b8d53ec0.JPG

Ekstra fota 👏🏽 

Jak się sprawuje?

Widzieliście gdzieś dobrą cenę na ten model?

I jak tam bransa w tym modelu, rozumiem że z blaszki i maskownice też?

Nie wiem czy sens dopłacać do wersji na bransie a pewnie i tak na pasek by poszedł 🤔

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Ekstra fota 👏🏽 

Jak się sprawuje?

Widzieliście gdzieś dobrą cenę na ten model?

I jak tam bransa w tym modelu, rozumiem że z blaszki i maskownice też?

Nie wiem czy sens dopłacać do wersji na bransie a pewnie i tak na pasek by poszedł 🤔

 

Tomek, co to znaczy dobra cena? :) W ile celujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Vonziej napisał(-a):

 

Tomek, co to znaczy dobra cena? :) W ile celujesz?

Na pasku widzę za 302 zeta to chyba niezła cena? 🤔 

A na bransie najtaniej widziałem za 450 to chyba nie warto dopłacać do tego kajdana? 🤔 

Kiedyś chyba były jeszcze tańsze, tak coś kojarzę jak kupowałem efv-100 i tu też widać że ceny poszły w górę a w zasadzie nie ma już promo na te modele jak wcześniej.

 

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomaliusz napisał(-a):

Na pasku widzę za 302 zeta to chyba niezła cena? 🤔 

A na bransie najtaniej widziałem za 450 to chyba nie warto dopłacać do tego kajdana? 🤔 

Kiedyś chyba były jeszcze tańsze, tak coś kojarzę jak kupowałem efv-100 i tu też widać że ceny poszły w górę a w zasadzie nie ma już promo na te modele jak wcześniej.

 

 

kajdan widzę 430, taniej nie mogę wykopać. A nie myślałeś o EFR-S108D? 

 

EFV chodzi za mną ale 110 - widziałeś może gdzieś w dobrej cenie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Vonziej napisał(-a):

 

kajdan widzę 430, taniej nie mogę wykopać. A nie myślałeś o EFR-S108D? 

 

EFV chodzi za mną ale 110 - widziałeś może gdzieś w dobrej cenie? 

Myślałem nad EFR-S108D ale tylko przez chwilę bo nie chce być skazany tylko na kajdana a generalnie w tym budżecie to jest słabo w tym temacie 😉 

EFV-110 też widzę że podrożał i chyba za mniej niż 350 na kajdanie będzie ciężko.

Edit: 

W Kaktus24 są po 283 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomaliusz napisał(-a):

Myślałem nad EFR-S108D ale tylko przez chwilę bo nie chce być skazany tylko na kajdana a generalnie w tym budżecie to jest słabo w tym temacie 😉 

EFV-110 też widzę że podrożał i chyba za mniej niż 350 na kajdanie będzie ciężko.

 

Edit: 

W Kaktus24 są po 283 😀

 

e tam, ten niebieski to brzydal. Białego bym zgarnął za tyle!!!

 

a ten co Ty szukasz to planujesz na jakiś konkretny pasek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tam jakieś paski, bransa jakby była konkretna to nosiłbym na stali 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączając się do dywagacji kolegów to polecałbym efr-s108d bo to mega zegar jest. Niestety bez możliwości zmiany tej puszkowej bransy, ale jak nie jest za luźno wyregulowana to daje rade. A ta wersja z białą lub ecri tarczą to wygląda pięknie, u mnie tylko zwykłą z czarną ale też cieszy zwłaszcza jak pomyślę, za ile go wyrwalem😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Ekstra fota 👏🏽 

Jak się sprawuje?

Widzieliście gdzieś dobrą cenę na ten model?

I jak tam bransa w tym modelu, rozumiem że z blaszki i maskownice też?

Nie wiem czy sens dopłacać do wersji na bransie a pewnie i tak na pasek by poszedł 🤔

 

Dzięki!

Jak dla mnie bransa jest ok, ale ja nie z tych co dostają trzęsiawki na widok blaszek :D

Poza tym zegarek przekonuje całą resztą :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na forum jestem zarejestrowany od  6 lat ale to mój pierwszy post.

Po latach razem mój casio edifice eqb 500 odmówił współpracy, kilkukrotnie słona woda dostała się do środka przez niedokręconą koronkę...  Czy ktoś orientuje się jaki mechanizm tam siedzi i czy jest gdzieś dostępny? Nie mogę się pogodzić ze stratą😀, myślę o kupnie używki i ewentualnym przełożeniu wnętrzności ale może można kupić nowy mechanizm?  

 

spacer.png

zdjęcie pochodzi z https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-500d-1aer

Edytowane przez r53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.