Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wspomniałem ja fizycznie nie mam jeszcze tego zegarka (mieli wysłać po wyregulowaniu bransolety i naładowaniu). Tylko po 2 dniach mi dzwonią że zegarek nie ruszył i chcą zwrócić kasę. Ja tylko poddaje wątpliwość ich zaangażowanie i wiedze w naładowaniu zegarka :). Pytam tutaj bo lepiej zapytać kogoś kto ma do czynienia z takimi zegarkami :) bo w sklepach często gęsto ludzie nie mają zielonego pojęcia co sprzedają. W taki dzień jak dzisiaj (mocne zachmurzenie) lepiej pod sztucznym światłem ładować czy mimo wszystko światło dzienne ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marvin22b napisał(-a):

Witam

zakupiłem zegarek EDIFICE Casio Super Slim Honda Racing Limited Edition... ale nie odbierałem go od razu tylko został w sklepie do skrócenia bransolety i... naładowania, bo przy oglądaniu (wyjęcia z pudełka) rozładowany (wszystkie wskazówki na 12).

po 2 dniach dzwonie i pytam czy już chodzi czy ładowali ... okazuje sie że nie działa dalej. niby ładują go na świetle dziennym (przy oknie) ale bez dostępu słońca (mają okno na północ) i tylko był w ich godzinach pracy czyli nie więcej niż 8 h i z powrotem do pudełka. Pytania: czy możliwe że potrzeba więcej czasu na jego naładowanie aby "ruszył" ? nawet jak ruszy czy obawiać się późniejszego użytkowania (tj. czy takie na maksa rozładowanie wpływa na żywotność akumulatorka ?)

czy skuteczniejsze będzie świecenie na niego sztucznym światłem (jakaś lampka) czy światło dzienne (bez słońca przy szybie) ? generalnie dałem czas im do soboty... i jade albo po zwrot pieniędzy ... a jak za działa to po zegarek ... no i własnie ... czy jest teraz sens ... czy to normalne że rozładowany jest do zera... acha ... podobno wskazówka sekundnika jest w pozycji 57 (czyli niby zmieniło się w tryb ładowania). 

Prośba o pomoc co o tym sądzić czy odpuścić ten egzemplarz i szukać w innym sklepie ??

dziękuje z góry za opinie 

 

Pozdrawiam

Marcin.

na słońce go ... na słońce ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, unadarek napisał(-a):

na słońce go ... na słońce ......

dzisiaj akurat go mega brakuje :(  lepsze ciemne chmury czy sztuczne światło (lampa) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marvin22b napisał(-a):

dzisiaj akurat go mega brakuje :(  lepsze ciemne chmury czy sztuczne światło (lampa) ?

połóż pod ciemne chmury na razie na wieczór pod lampkę ale to moze potrwać z trzy dni minimum 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edki na pasku według mnie sztos...

Macie panowie może jakiś patent na umieszczenie tego Edka na pasku?
Swojego czasu nosiłem zegarki tylko na kajdanie... Dwa z trzech przerzuciłem na paski, choć nie ukrywam, że to na tym zegarku mi najbardziej zależy... Prezent od mojej lepszej połówki...



Ef-126D2c4ee68f34453867e11384e2a7c5f753.jpg19bb0a06cda8ce2d3037cfd6a5b9e414.jpg

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki pasek koledzy z "branży" mogą dorobić.

Musiałbyś solidnie zwymiarować lub najlepiej wysłać na wzór to ostatnie ogniwo do jakiegoś "paskoroba".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Taki pasek koledzy z "branży" mogą dorobić.

Musiałbyś solidnie zwymiarować lub najlepiej wysłać na wzór to ostatnie ogniwo do jakiegoś "paskoroba".

odrysować na papierze , poprawić, nanieść wymiary i spoko - toż to nie prom kosmiczny, a pasek jak bezie 0,5 milimetra w tą czy w tą to niezauważalne przy giętkich materiałach paska:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te edki, a konkretnie ef-129, tam gdzie koperta jest w połysku, to są jakieś niklowane, czy tylko polerka? Mojemu przydało by się usunąć ryski z atrapy pierścienia, tylko nie chciał bym usunąć jakiejś powłoki niechcący

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie się do kogoś odezwać...
Tylko to mocowanie... Bransoleta jest sztywna, stalowa, pasek miękki... Czy to się nie będzie wyginać lub łamać?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, XxMGxX napisał(-a):

Trzeba będzie się do kogoś odezwać...
Tylko to mocowanie... Bransoleta jest sztywna, stalowa, pasek miękki... Czy to się nie będzie wyginać lub łamać?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
 

może zostań akurat w tym z bransoletą - do innego zegarka z innym mocowaniem wstaw pasek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ostatnio schudłem a co za tym idzie rączka też zmniejszyła obwód... Ciężko jest mi dopasować bransolety.... Zawsze stosowałem metodę małego palca... Teraz z tym samym ustawieniem wchodzi palec wskazujący lub zazwyczaj odejmując jedno ogniwo nie mogę wcisnąć małego palca... Zegarek jest dość luźno, delikatnie lata po ręce około 2/3 cm w jedną i drugą stronę... Trochę to irytujące, no ale może to kwestia przyzwyczajenia...
Może zawsze nosiłem za ciasno, przecież zawsze w ciągu dnia ręka zwiększa obwód i nie raz koperta i spód kajdanu odciskały się delikatnie na łapie.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka


Edyta: mam! Zakupię extender do zapięcia bransy, zmniejszę ją o jedno ogniwo i dostosuję mikroregulacją z extendera ponieważ mój Edek ma tylko dwa stopnie regulacji... Wtedy sobie ją ładnie dopasuję :D .



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubapretki bardzo ładny Edward na nadgarstku Twym gości...

Ogólnie podobają mi się Edifice z niebieską tarczą...

Jakbym takiego miał to nosiłbym go 24h... Znaczy nie to żeby tak nie było bo i tak się w zegarku no ale bym nim zastąpił wszystkie inne .

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem brakuje tylko jakiegoś chrono z niebieską tarczą i bransoletą mesh... Qrde od razu bym kupił

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radar333, jak się nosi, jak wrażenia ? Bo zastanawiam się nad impulsywnym zakupem  ;) . Korzystasz z obrotowej tarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam problem ze swoim Edifice EQW-500 DBE-1 AVER muszę oddać go do naprawy ( stanęła wskazówka sekundnika, co stwarza problem przy aktualizacji czasu). Czy może ktoś polecić serwis, zegarmistrz w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2021 o 19:02, RagnarPL napisał(-a):

 

 

W dniu 19.04.2021 o 16:05, SLAWEK 01 napisał(-a):

Właśnie sobie o nim przypomniałem po chyba..... 5-6 latach, chyba nigdy nie był nawet na dworze 😊 Sie nówka trafiła 🤣

20210419_160157.jpg

Jaki to model?

Edytowane przez dyndun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.