Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Admof

Klub Miłośników Zegarków Casio Edifice

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam Panowie, że ten Edward naprawdę daje radę. Na zdjęciach wyglądał fajnie, ale przyzwyczajony do jakości Oceanusa i wyższych modeli G-Shock'ów, byłem nastawiony nieco sceptycznie. Jednak po wyjęciu zegarów z pudełka zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, zwłaszcza te przestrzenne uszy. Bransoleta, choć lekka, nie sprawia wrażenia taniej czy tandetnej.

Spróbuję zrobić na ich temat jakąś reckę to powiem o nich nieco więcej.d4b5efc285d4de5f0af9df673ef5c5b0.jpg0370d6d3dc7d206543118db9c0529af2.jpge3ecd90a07b01058f5a88079fccd8673.jpg93454f24d8ecc506439973ec8e7b6b72.jpge566b0d70df1e3eb5aa08cb2d2dd5d7b.jpg89b763059b5c1125afb2965b21426187.jpgc3b49c1142e8082a8e7c0467d952d9f5.jpg89d7b00b848175d5f23d0fff7d0bc7ed.jpgcd9a678dae7d97192ea3bfddbf7d42d1.jpg2ce76d7f99d7c406bae75ccf849f5cb6.jpg2dce7d6d29844981357d2ed87292f73c.jpgf820961e34547957684134563115d304.jpg9e110f07423334045b9b5f5d7e87a0dc.jpgb4f2476e70a57f631a79550c2d0df128.jpg46d8daf8babea36d58262ca020814f01.jpged9228cbfe73d19fb34a81dd02a23107.jpgaebb5bbd351514c80edac35180decfb3.jpg15aba61bb665ed841644a3e0ee75cd7b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, niktnikt napisał(-a):

IMG20221102190754.jpg

Fajny 🙂 kiedyś miałem podbny, ale nie pamiętam już co to był za model 🙂

 

Ogólnie to jakoś mało tu fanatyków serii Edifice... Mi te zegarki zawsze się mega podobały 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Fajny 🙂 kiedyś miałem podbny, ale nie pamiętam już co to był za model 🙂

 

Ogólnie to jakoś mało tu fanatyków serii Edifice... Mi te zegarki zawsze się mega podobały 🙂

Dzięki. To Casio Ef 121. Mam kilka zegarków, tylko kwarcowe, automaty nie dla mnie. Ten jest najwygodniejszy i najtańszy ze wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, niktnikt napisał(-a):

Casio Ef 121

No to dobrze mi się wydawało 🙂 Kiedyś miałem tylko z niebieską tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, TomcioMiki napisał(-a):

Fajne podobają się 👍👍👍

Wrzucam coś od czasu do czasu, żeby temat Edifice nie został zapomniany 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Himan napisał(-a):

Wrzucam coś od czasu do czasu, żeby temat Edifice nie został zapomniany 😄

Chyba tutaj mało popularne zegarki. A szkoda, bo są piękne 😀 Ale z tego co widać większość jakoś woli G-Shocki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje im Sterowania radiowego :(  jeżeli by miały to popularność ich by bardzo wzrosła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mają:-) Ale fakt, w Edifice jest to niestety rzadkość:-( Już prędzej synchronizacja przez bluetooth (sam taki mam).

 

A tak w ogóle jako ciekawostka, między synchronizacją radiową a ze smartfonem, na moich zegarkach jest mniej więcej na oko 0,5 sekundy różnicy. Tzn te synchronizowane radiowo tyle śpieszą się w stosunku do tych synchronizowanych przez bluetooth (albo te się opóźniają) 😉

Edytowane przez mariusz9a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej te po bluetooth się opóźniają bo telefon jest pośrednikiem ,po radiu masz czas korygowany bezpośrednio z zegara atomowego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mariusz9a napisał(-a):

A tak w ogóle jako ciekawostka, między synchronizacją radiową a ze smartfonem, na moich zegarkach jest mniej więcej na oko 0,5 sekundy różnicy. Tzn te synchronizowane radiowo tyle śpieszą się w stosunku do tych synchronizowanych przez bluetooth (albo te się opóźniają) 😉

Też to zaobserwowałem u siebie, opóźnienie o ułamek sekundy na smartfonach z systemem Android względem czasu zegara atomowego wynosi z tego, że producenci smartfonów korzystają ze swoich indywidualnych serwerów czasu i nie ma możliwości ich zmiany bez wykonania Roota. Natomiast po odblokowaniu urządzenia można sobie wybrać dowolny serwer czasu NTP który będzie zgodny z czasem zegara atomowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2022 o 20:26, Himan napisał(-a):

Też to zaobserwowałem u siebie, opóźnienie o ułamek sekundy na smartfonach z systemem Android względem czasu zegara atomowego

Tzn u mnie, sam smartfon pokazuje czas identycznie (a przynajmniej "gołym okiem" nie widzę różnicy) jak zegarki synchronizowane radiowo. Różnice mam między zegarkiem zsynchronizowanym przez bluetooth a smartfonem. Myślę że problem może tu wynikać jakoś bezpośrednio z protokołu bluetooth i problemów z opóźnieniami na tym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Tzn u mnie, sam smartfon pokazuje czas identycznie (a przynajmniej "gołym okiem" nie widzę różnicy) jak zegarki synchronizowane radiowo. Różnice mam między zegarkiem zsynchronizowanym przez bluetooth a smartfonem. Myślę że problem może tu wynikać jakoś bezpośrednio z protokołu bluetooth i problemów z opóźnieniami na tym poziomie.

 OK, już wiem o co chodzi, czas zegarka jest opóźniony względem czasu na smartfonie o około 1s, nie zwracałem wcześniej na to uwagi, ale faktycznie tak jest 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mariusz9a napisał(-a):

Tzn u mnie, sam smartfon pokazuje czas identycznie (a przynajmniej "gołym okiem" nie widzę różnicy)

Jednak dzisiaj się minimalnie rozjechało😂 W każdym razie idealnego czasu nie mamy - już na samej linii telefon - zegarek jest rozbieżność mimo dopiero co przeprowadzonej synchronizacji, do tego czasami sam telefon wprowadza minimalna rozbieżność. Zresztą nie zdziwię się jak synchronizacja radiowa zegarka też może być obarczona błędem... Trochę odjechaliśmy od głównego tematu wątku😜 Ale jest to ciekawe zagadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze smartfonem masz rację bo zanim po BT dojdzie do zegarka to daleka droga pośredników ,natomiast sybchro radiowe nie powoduje błędu gdyż fale radiowe rozchodzą się z prędkością światła .mam w tej chwili 8 zegarków naręcznych i 6 innego rodzaju z synchronizacją radiową i wszystkie chodzą co do sekundy po synchro nocą :) dlatego wcześniej pisałem dlaczego zegarki Edfice są mało popularne. Skończmy w tym wątku pisać nie na temat ,jeżeli chcemy pisać o synchronizacji to niech ktoś założy temat bo jest jeszcze więcej form regulowania naszych czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez albiNOS 01
      Kolega ma problem ze stoperem, jego wskazówki nie wracają do zerowego położenia. Jak na zdjęciu. Czu ktoś orientuje sie czym jest to spowodowane? Pozdrawiam.
       
      Zegarek ma około 2 lata.


    • Przez MattSon
      Witam serdecznie.
       
      Borykam się z problemem wyboru zegarka już od pół roku i nadal nie wiem co wybrać. Szukam zegarka bezobsługowego na każdą okazję, koniecznie na bransolecie. Jak do tej pory wybrałem trzy modele:
       
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqb-600d-1a2er
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1200db-1aer
       
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-casio-edifice-eqw-a1110dc-1aer akurat tutaj wole srebrny, najlepiej z kolekcji redbull
       
       
      najbardziej odpowiada mi pierwszy ze względu na minimalizm tarczy, jednak obawiam się o łączność z moim telefonem 
       
      Druga propozycja wydaje mi się piękna i spełnia wszystkie moje wymagania, jednak obawiam się czy aby będzie pasował do garnituru, który sporadycznie ale mimo wszystko zakładam
       
      Trzeci to taki kompromis ale jakoś nie porywa mnie do siebie.. 
       
       
       
      Liczę na Waszą pomoc i ewentualnie inne ciekawe propzycje
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.