Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sheldon Cooper

czy ktoś rozpoznaje???

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to zapewne jakiś azjatycki noname zamówiony przez Daewoo i raczej nie ustalimy producenta. Ciekawe co siedzi w środku. Pewnie Miyota.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec dostał z okazji jakiegoś –lecia pracy lub istnienia firmy albo przejścia na emeryturę? Na to mógłby wskazywać napis 선차기념. O ile oczywiście dobrze go przepisałem i tłumacze internetowe są cokolwiek warte w tej sytuacji (a z reguły nie są). Bo w baaardzo wolnym tłumaczeniu wychodzi coś w stylu „jublieusz” albo „na pamiątkę”. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W srodku był mechanizm quartzowy ale został kompletnie wymieniony bo wszystko było zalane. Zegarek przez około 20 lat leżał nieużywany/zapomniany.

Ojciec dostał z okazji jakiegoś –lecia pracy lub istnienia firmy albo przejścia na emeryturę? Na to mógłby wskazywać napis 선차기념. O ile oczywiście dobrze go przepisałem i tłumacze internetowe są cokolwiek warte w tej sytuacji (a z reguły nie są). Bo w baaardzo wolnym tłumaczeniu wychodzi coś w stylu „jublieusz” albo „na pamiątkę”. :)

 

 

Przywiózł go z delegacji z Korei. A siedział tam pół roku albo rok, sam już nie pamiętam. Więc możliwe, że napis brzmi:,,Na pamiątkę". Szukam jeszcze drugiego bo przywiózł dwa. Drugi był większy i miał samolot na sekundniku. Tyle pamiętam bo ostatni raz widziałem go pewnie jakieś 10 lat temu:-P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... kwarcowa reklamówka. Wstyd tylko , że pracodawca takie badziewie dawał na jubileusz. Ale jak widać taki pracodawca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... kwarcowa reklamówka. Wstyd tylko , że pracodawca takie badziewie dawał na jubileusz. Ale jak widać taki pracodawca

 

Domyślam się, że tych zegarków trochę poszło w obieg bo w czasach świetności to duuuża firma była. Więc baaaardzo byłbym zdiwiony jakby były to porządne czasomierze:-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale - jakby nie patrzeć jest to jakiegoś stopnia - pamiątka...podobno mówią : "darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda"... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że pamiątka i wartość sentymentalną ma olbrzymią, moja uwaga tyczyła się bardziej tego że pracodawca powinien się puknąć w głowę , zanim ludziom którzy tworzą ( współtworzą ) firmę w nagrodę jubileuszową da takie coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostanie lepszy, to go dobra zmiana zaraz do pierdla wsadzi. Więc może lepiej nic nie dostawać?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtańsza chińszczyzna za dolara

 

W tym przypadku raczej koreańszczyzna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej koreańszczyzna :-P ale to prawda, że wartość sentymentalną ma dla mnie i jak widać na fotkach do koszuli całkiem ciekawie się prezentuje. Temat stworzyłem bo pomyślałem, że może ktoś rozpozna w nim na jakim modelu się wzorowali bądź coś w tym stylu. Ja jestem amatorem który zaczął się interesować i przywracać do życia stare zegarki ;-) więc z wiedzą u mnie cienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... kwarcowa reklamówka. Wstyd tylko , że pracodawca takie badziewie dawał na jubileusz. Ale jak widać taki pracodawca

 

Opinia może zbyt surowa. 20-letni zegarek - po zalaniu - jest w dobrym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.