Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, pawelb29 napisał:

Tisell 

 

 

W sumie widzę Twój zegarek po raz n-ty, ale nadal nie wiem - to był z lupką i zdjąłeś czy może wersja bez lupy z datą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Vonziej napisał:

 

W sumie widzę Twój zegarek po raz n-ty, ale nadal nie wiem - to był z lupką i zdjąłeś czy może wersja bez lupy z datą?

Zakupiony został bez lupki.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Tiselll.thumb.jpg.6e6df5fb45d83af5088b9235d2142a36.jpg

Noc.thumb.png.f3eeea96f2761653e826a989220e07f3.png

 

 

 

 

Edytowane przez Bulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, nie interesowałem się nigdy ta marką, kojarzyła mi się ( bez obrazy ) z alliexpres ale to naprawdę bardzo ładne zegarki, myślę, ze taki niedługo będę miał, teraz poluję na Arniego i się zastanawiam, ale następny właśnie chyba raczej będzie Tisell ( a nawet z czystej ciekawości)  a macie jakis może sprawdzony sklep z nimi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wcale się nie dziwię negatywnym skojarzeniem z Tisellem, bo i kraj budowania "egzotyczny" i silna inspiracja czyli homage Rolexa Submarinera co jest bardzo często źle widziane, no i cena niezbyt wysoka. A więc pewno tzw . tandeta. Znakomita merytorycznie rzecz biorąc  recenzja pióra @MasterMind także niespecjalnie zachęca do nabycia Tisella, dla wielu taki zegarek do Submarinera podobny kojarzy się z kompleksem braku środków na orginał czyli na rzeczonego Rolexa. Inaczej jednak sprawa wygląda w świetle licznych wątków na olbrzymim forum Whatuseek gdzie Tiselle cieszą się znakomitą opinią jako łatwo dostępne znakomite i solidne zegarki użytkowe  napędzane tak, jak znacznie droższe inne czasomierze Myiotami, a model Submersible jest także i u nas znany z rewelacyjnej lumy (potwierdzam - sam z tego powodu nabyłem Tisell'a i nie zamierzam się go pozbywać, mój Tisell Submersible wskazuje czas tak dokładnie jak i mój Steinhart kiedyś Pilot dziś Ocean 1  39 mm). 

 

Oto kilka wątków:

 

All things Tisell Sub / marine dive thread

https://forums.watchuseek.com/f71/all-things-tisell-sub-marine-dive-thread-2812338.html

 

Tisell Marine Diver vs Tisell Vintage Submersible - an in-depth comparison

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-marine-diver-vs-tisell-vintage-submersible-depth-comparison-4606641.html

 

Tisell Vintage Submersible owners thread

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-vintage-submersible-owners-thread-4495613.html

 

Takie wyzbyte stereotypów i kompleksów nastawienie najlepiej moim zdaniem wyraża nieformalne  "Bractwo Homage'ów Submarinera" (Brotherhood of Submariner Homage)

podaję link do 1 wpisu w części 40

https://forums.watchuseek.com/f71/bsht40-brotherhood-submariner-homage-thread-part-40-a-5175745.html

 

Są tam aktywni ludzie cieszący się swoimi niekiedy licznymi zbiorami zegarków a z moich tam kontaktów wynika że członkowie Bractwa należą do tych o których pozycji świadczą osiągnięcia zwodowe czy naukowe a nie ilość $$$ noszonych na nadgarstku, jak tam zobaczymy czeste jest "modowanie`' zegarków tak, aby nosiły dumne logo BSH. 

 

Jak kupić Tisell'a`?

 

Najlepiej napisać maila do Pana Oh Changdo  (twórca i właściciel marki mistrz zegarmistrzostwa) do Korei i czekać na respons i instrukcje.

[email protected]

 

Ale można też dokonać zakupu w przedstawicielstwie w Czechach.

https://www.tisellwatch.com/diving-watches/

Bedzie szybciej ale drożej (230$ plus clo z Korei vs 309 Euro plus przesyłka ok 20 Euro z Czech)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale koreańska strona wróciła z nową partią. Niestety cena powala i nie robi się już tak atrakcyjna. Około 1300 PLN za podstawowego MD to jest za dużo MZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Vonziej napisał:

Nie wiem czy wiecie, ale koreańska strona wróciła z nową partią. Niestety cena powala i nie robi się już tak atrakcyjna. Około 1300 PLN za podstawowego MD to jest za dużo MZ.

Wg. producenta wzrósł koszt przesyłki o 18 USD i doliczone zostało to do ceny .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawelb29 napisał:

Wg. producenta wzrósł koszt przesyłki o 18 USD i doliczone zostało to do ceny .

 

Tak, tylko, że to jest kurier, więc już masz na bank +30%

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- w świetle moich znakomitych doświadczeń z Tisell'em Submersible i tak bym kupił. Za więcej też.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonziej napisał:

 

Tak, tylko, że to jest kurier, więc już masz na bank +30%

Napisz do nich wyślą Ci paczką rejestrowaną.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pawelb29 napisał:

Napisz do nich wyślą Ci paczką rejestrowaną.

 

No właśnie o to chodzi, że nie wyślą. Można było zamawiać i w kwietniu, ale cena była 249 $ + 18$ + pewny VAT. Tisella miałem i może i nabyłbym znowu. Jednak nie za taką cenę. Mój wpis był raczej informacyjny 

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nawet cena od czeskiego dystrybutora jest uczciwa, gdyż w tej półce cenowej konkurencja ma niewiele do zaoferowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- zamiast złych emocji może lepsze jest spokojne pełne uznania dla dobrych cech tych zegarków uśmiechnięte milczenie.  A nigdy dość wyrazów uznania dla jakości i długotrwałości świecenia tzw. lumy w modelu Submersible.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie było właśnie żadnych emocji, ani tych pozytywnych ani negatywnych, co wydaje się dosyć zaskakujące, bo nie brakowało ich przez ostatnie 2 lata.

 

Tak na marginesie, to będzie śmiesznie jeśli przewidywania się spełnią i Rolex zaprezentuje jutro model identyczny jak mój wklejony wyżej Tisell. Specjalnie kupiłem konfigurację, która nie jest identyczna ze ,,źródłem inspiracji", a tu może się okazać, że wyprzedziłem epokę ;). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu się nic głośnego nie działo, ale na bratnim wątku Steinharta doświadczyliśmy niedawno swoistej realizacji prawa do wolności wypowiedzi; Tisell był wspomniany jako rodzaj chińszczyzny i tylko nie wiadomo czy to dla Tisella - wszak pochodzącego z Korei - ma być lepiej czy gorzej. Pewno tak czy tak - ma być źle (damned if you do and damned if you don't jak mawia stare porzekadło).


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem aktualnie jest cena. Przestała być tak konkurencyjna jak wcześniej. Aktualnie trzeba doładować cenę kuriera i pewniak VAT, a wcześniej tak nie było. Teraz będzie lepiej bo USD spadł i mimo wyższej ceny w $ jest przystępniej. Wydaje mi się, że mało osób zamawiało przez COVID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie czeskiego dystrybutora pojawiły się Tiselle w wersji GMT, Batman oraz Pepsi ;). 

 

Mechanizm HG 6460 2836. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.