Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim pragnę podziękować za dzielenie się doświadczeniami czyli wykazywanie chęci pomocy. Seiko "Monster" był  w tym wątku wspominany jako zegarek z bardzo dobrą lumą.

 

Powinienem zwrócić baczną uwagę na fakt iż nie potrafiłem znaleźć danych podających kategorycznie ile czasu (podana wartość) i jakim światłem (charakterystyka) należy naświetlać dany zegarek i ile czasu po takim zabiegu luma będzie dobrze świecić.

 

Temat jest dla mnie zamknięty - bowiem znacznie  trudniejsze kwestie z zakresu moich specjalności rozwiązuję w ciągu kilku dni a tu - z całym szacunkiem dla tematyki zegarkowej - sprawa sprowadza się do prostego znalezienia i wskazania modelu spełniającego jednoznacznie moje kryteria. A już zajęło mi to kilka dni czasu.

 

I tak Tisell Submersible tak jak podejrzewalem kilka godzin temu przechodzi u mnie do kategorii zegarków dziennych i wczesnowieczornych, natomiast zegarki nocne i na ewentualne pobyty w szpitalach to nadal moje Timexy Indiglo.

 

Jako ciekawostkę pragnę dodać iż otrzymalem odpowiedź od https://therelumer.com. Pan Dimitris Theoharis prowadzi działalność w Grecjii, koszt to 120 Euro a z pewną rezerwą przyjmuję jego informację: ...I will relume this with 4 layers of very bright lume with up to 24hours of glow time in the dark...

Zresztą porównanie całości kosztów zegarka z podanym kosztem reluminacji plus bezpieczna przesyłka czynią sprawę bezprzedmiotową dla mnie.

 

Z pozdrowieniami

 

Jacek A. R.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje Tisell zielony to wystawiłem na bazarku dosyć niedawno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zachęcony postami użytkowników tego forum zdecydowałem się zaryzykować i zamówiłem zegarek poprzez (bardzo) koreańską stronę Tisella  ;).

Konkretnie ten model:

 

TISELL 40mm pilot, MIYOTA 9015 automatic, Lume BGW9,Type B, Hammer crown.
 
Mocno "inspirowany" fliegerem Stowa. Zdam relację jak tylko trafi w moje ręce :)
 

post-112203-0-04201800-1583704863_thumb.jpg

Edytowane przez Gumby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele pożytecznych wpisów/informacji na temat także nas interesujących zegarków Tisell jest na znanym forum https://www.watchuseek.com

Zarejestrowałem się tam z racji posiadania Tisell'a Submersible i czytam z zainteresowaniem liczne a często pouczające wpisy w wątku poświęconym temu modelowi Tisell'a,  sądzę że tak samo będzie tam wiele informacji na temat innych modeli. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy Tisell. Miałem kiedyś oryginalnego Rolexa z ceramiką bez daty czarnego więc mam jakieś odniesienie i powiem szczerze że nie wiem w jaki sposób można zrobić w cenie około 1000 zł zegarek takiej jakości jak ten Tisell w dodatku z werkiem Citizena.

post-74721-0-41196900-1583842029_thumb.jpg

Edytowane przez Vergangenheit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy Tisell. Miałem kiedyś oryginalnego Rolexa z ceramiką bez daty czarnego więc mam jakieś odniesienie i powiem szczerze że nie wiem w jaki sposób można zrobić w cenie około 1000 zł zegarek takiej jakości jak ten Tisell w dodatku z werkiem Citizena.

 

Widzę, że już się usadowił na ręce :) Niech się nosi. 

Co do jakości, to aktualnie jak widać kilkanaście/dziesiąt tysięcy to tylko marka i historia + marketing

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)
post-85909-0-99700600-1583842934_thumb.jpg

Edytowane przez Bulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 - pogratulować wyboru, wiele Osób wskazuje na rewelacyjną jakość Tisell'i acz ich cena wzbudza niezasadne jak się okazuje podejrzenia. Niedawno czytałem porównanie Tisell'i do Toyoty, początkowo nie bardzo znanej a z czasem - znakomite narzędzie użytkowe.  Werk zaś to Miyota 90S5 chyba sosowana nie tylko w Citizenach. Widzę że Twój wybór padł na model Marine Diver; ja wybrałem Submersible z racji zastosowanej lumy C3, nie BGW9 jak w Marine Diverach. A przez ciekawość: ile czasu świeci Ci luma ?

Tu mamy jeden z wątków na temat diverów Tisell'a

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-marine-diver-vs-tisell-vintage-submersible-depth-comparison-4606641.html

 

DODANE dla precyzyjniejszego objaśnienia wspomnianego porównania do Toyoty

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-vintage-submersible-owners-thread-4495613-125.html

...I've had 4 other Tisell models so far. All excellent.

At this rate, Tisell will go on to become the "Toyota" of the watch world": 
First, ignored. Then, accepted with condescension; then... it's everywhere.
And finally, you cannot imagine life without one.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek A.R. w sumie jeszcze nie badałem Jak długo świeci ale jak już jest naświetlona to świeci bardzo intensywnie i taki bardziej niebieskawym światłem coś jak prawdziwy Rolex.

Vonziej Ja bym chyba co do jakości ocenił tak że po prostu te słabsze marki pięły się do góry i teraz nawet zwykłe produkty są dobrze wykonane tak że różnica między nimi A ekskluzywnymi jest coraz mniejsza ponadto by uzyskać tą super ekskluzywną jakość trzeba zapłacić super ekskluzywną cenę i to już nie zawsze jest tego warte.

Jak na razie co do jakości zegarka nie mogę się w ogóle przyczepić coś tam może by się znalazło w bransolecie ale muszę powiedzieć że ogólnie udało im się stworzyć jakoś odczuwalną odgłosy pracy bransolety i tak dalej Prawie identyczne jak w subie. A na przykład gdy brałem w rękę inną kopię suba na przykład davosa to tego efektu nie było a cena jednak 3 razy większa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Vergangenheit: dzięki za wzięcie pod uwagę mego zapytania. Wiem że po naświetleniu świeci znakomicie, ale nurtuje mnie pytanie: jak długo ? czytałem o świeceniu całą noc, ale po moich doświadczeniach obawiam  się,że to był raczej wyraz pozytywnych emocji lub specyficznego rozumienia określenia "świeci". Tak więc oczekuję na daj Boże przecyzyjniejsze dane, pozdrawiam miło -


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacek A. R.

Marine Diver Mk3 posiada lumę BGW9, natomiast Submersible C3 - z mojego doświadczenia BGW9 świeci początkowo z mniejszą intensywnością niż C3, ale dłużej oddaje światło. Ile godzin i z jaką mocą oddaje to światło - tego nigdy nie sprawdzałem. Poza tym każdy trochę inaczej rozumie "świecenie przez całą noc", jest też wiele istotnych czynników wpływających na naszą subiektywną opinię w tym temacie - m.in. jak ciemno jest w pokoju, jak długo była naświetlana tarcza, jak wrażliwy jest nasz wzrok oraz, że tak to ujmę, jak długa jest nasza noc ;)

 

Przeprowadziłbym test długości świecenia BGW9 w Mk3, ale niestety rozstałem się z już z Tisellem. Tak to wyglądało przy 10 sekundach ekspozycji, ISO100:

 

oiRB8dt.jpg

 

Ani Marine Diver, ani Submersible nie są zegarkami z najmocniejszą i "najwydajniejszą" lumą na rynku. Żaden zegarek naręczny z tradycyjną lumą nie jest też projektowany z myślą o świeceniu przez "całą noc". Obecnie jest wiele innych, zdecydowanie lepszych rozwiązań tego problemu - Tryt, Indiglo Timexa czy choćby Night Vision Victorinoxa.

 

Na YT jest pełno amatorskich testów i porównań czasu świecenia różnych mas luminescencyjnych:
 

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dodge66: dzięki za zainteresowanie moim zapytaniem, w samej rzeczy zajęło mi nieco czasu aby pojąć iż wbrew temu co bywa mówione, to "Żaden zegarek naręczny z tradycyjną lumą nie jest też projektowany z myślą o świeceniu przez "całą noc". Nie przyszło mi też do głowy iż ..."każdy trochę inaczej rozumie "świecenie przez całą noc"".  Dla mnie noc to min. 6 lepiej 8 godzin, świecenie przez kilkadziesiąt minut czy godzinę lub dwie w nijaki sposób nie jest mi potrzebne, nie pomaga mi w mej sytuacji. Tak więc "nocną służbę" pełnią u mnie nadal Timexy Indiglo, pałeczki bowiem trytowe są dla mnie zbyt cienkie. Natomiast z zainteresowaniem poszukam danych na temat wspomnianego przez Ciebie Night Vision Victorinex'a. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie ci tego nie sprawdzę w moim Tisellu bo koleżanka małżonka nic jeszcze nie wie o tym że go mam i dopiero myślę jak go wprowadzić do obiegu by nie otrzymać sankcji karnych więc póki co jest on u mnie tak jakby Stealth...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tkwi w szczegółach, a wielu Luma w moim Tisell'u ciąg dalszy - odpowiadam sam sobie gdyż może się to kiedyś komuś przyda.

 

Mimo tego co napisalem  w dniu 10 marca 2020  o godz. 16:04 w tym wątku sprawa lumy "świecącej całą noc" nie dawało mi spokoju, trudno mi było przyjąć iż wszyscy którzy użyli tego okreśenia  podali je nie w kategoriach faktografii. Kontynuowałem poszukiwania informacji na https://forums.watchuseek.com/forum.php i w wątku na temat Steinharta Ocean 1 (jest tam luma BGW9) dwaj użytkownicy na moje zapytanie: co rozumieją przez frazę "świeci całą noc" podali iż mają na myśli czas od zmierzchu do świtu, w sumie dobre kilka godzin. Ich zegarki nie są sztucznie doświetlane. Obaj pochodzą i piszą z Australii, Melbourne i - Eureka ! natychmiast poszukałem danych na temat warunków naturalnego oświetlenia / światła dziennego tamże i porównania do warunków oświetleniowych u nas. Spróbowałem na miarę swych skromnych możliwości stworzyć podobne do australijskich warunki także za pomocą lampki UV, naświetlałem ca. 5 minut swego Submersible, i po pięciu i pół godzinach świecił wciąż przyzwoicie, wystarczająco dla moich oczek. 

 

Po raz kolejny okazało się iż przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach a odpowiednie warunki naświetlania lumy były wspomniane i w tym wątku przez kilka pomocnych a życzliwych Osób. Brakowało mi doprecyzowania sprawy co nastąpiło po miłej wymianie postów na forum watchuseek.

https://forums.watchuseek.com/f275/my-new-39-a-5141089-2.html#post51207617

 

Oświecony (dosłownie i w przenośni :)

Jacek A. R.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tkwi w szczegółach, a wielu Luma w moim Tisell'u ciąg dalszy - odpowiadam sam sobie gdyż może się to kiedyś komuś przyda.

 

 

 

Oświecony (dosłownie i w przenośni :)

Jacek A. R.

 

Mam co najmniej 3 zegarki spełniające te kryteria bez dodatkowego naswietlenia: seiko srp309 (orange monster), casio LCW-M300 (lineage więc średnia półka casio) oraz casio EFA-122 poniżej fotka monstera tuż po naswietleniu, potem świeci rzecz jasna słabiej, ale do rana.

post-100708-0-27964900-1584016003_thumb.jpg

post-100708-0-73003100-1584016012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotke jak świeci rano, bo dla mnie Submersible rano swieci czytelnie a dla kogoś może to być za słabe.

 

monster również świeci czytelnie. Ostatnio zdziwił mnie pozytywnie casio lineage, świecił czytelnie cala noc i rano.

 

casio lineage LCW-M300 

 

przebywa na parapecie, ponieważ to tough solar (musi się podładować) i tak świeci po leżakowaniu:

post-100708-0-41182600-1584024390_thumb.jpg

 

tak po naświetleniu:

post-100708-0-39610400-1584024421_thumb.jpg

 

a tak ze wspomaganiem jednej diody elektroluminescencyjnej ;) 

post-100708-0-57693000-1584024565_thumb.jpg

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jarosław Jerry Esowy - oczywiście, póki co nie udało mi się zrobić odpowiedniego zdjecia (mam tylko do dyspozycji aparat w komórce) ale będę się starał; powtarzam że po 5.5 godzinie od naświetlenia w ciemnościach jeszcze nocy w mojej sypialni świeci bardzo przyzwoicie, dla mnie wystarczająco jasno. Dla mnie najważniejsze iż udało mi się osiągnąć czas świecenia swego Submersibe dla mnie wystarczająco długi. A jeszcze będę eksperymentował.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @worientom, za kolejne informacje, myślę że po utrwaleniu postępowania z moim Submersible tak, aby bez problemów świecil te +5h, jedyne co mi "na dziś" w sprawie zegarków pozostanie to wymiana mego Steinharta Pilota NAV B-UHR 44 A-Type - skądinąd znakomitego zegarka - na coś/albo pilota  albo kolejnego divera o średnicy 39/40 mm, gdyż jak się okazało, średnica 44 mm jest dziś dla mnie nieco za duża. 

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, @worientom, za kolejne informacje, myślę że po utrwaleniu postępowania z moim Submersible tak, aby bez problemów świecil te +5h, jedyne co mi "na dziś" w sprawie zegarków pozostanie to wymiana mego Steinharta Pilota NAV B-UHR 44 A-Type - skądinąd znakomitego zegarka - na coś/albo pilota  albo kolejnego divera o średnicy 39/40 mm, gdyż jak się okazało, średnica 44 mm jest dziś dla mnie nieco za duża. 

Idąc za ciosem drugi Tisell (pilot)? Albo Laco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- jak to mówią - czytasz moje myśli :) właśnie myślę o Laco Augsburg w edycji 39 mm, też luma C3. Akcja będzie zależała od skorelowania z pozbyciem się mego Steinharta NAV B-UHR 44 A-Type 44 mm. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.zegarek.net/zegarki/timex/zegarek_timex_tw2r60700.html

 

diver? - jest

duże wskazówski? - są

świeci każdą noc i jeden dzień dłużej? - jest

 

:D

 

maxresdefault.jpg

 

 

elegancja w przystepnej cenie? - bardzo proszę ;)

 

https://timegroup.pl/timex-tw2r46100,id554.html

 

33.jpg

 

 

względnie chrono- moim zdaniem timex jest bezkonkurencyjny, a raczej podświetlenie całej tarczy diodą elektroluminescencyjną jest najlepszym rozwiazaniem, a podrasowywanie lumy, to półśrdoek. Sentymentalny, ale technologia daje to, czego trzeba;) 

 

podswietlenie-indiglo.jpg

 

https://minuta.pl/blog/podswietlenie-indiglo-bezkonkurencyjna-technologia-timex

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam trzy Timexy i są one moimi zegarkami nocnymi. Natomiast owszem,


https://www.zegarek...._tw2r60700.html

 

diver? - jest

duże wskazówki? - są

świeci każdą noc i jeden dzień dłużej? - jest

 

ale jest też średnica 43 mm, co stawia ten zegarek poza zasięgiem moich zainteresowań; moje Timexy mają optymalną dla mnie średnicę 40 mm. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

worientom - gdybyś przeczytał ostatnie 2,3 strony wątku wiedziałbyś że poszukujący juz ma Timexa którego indyglo ma jedna wade. Aby sprawdzic godzinę trzeba uruchomić drugą reke i nacisnąć przycisk. Pomijam już trwałość i nienaprawialność (miałem 2 albo 3 i u każdego naprawa wyglądała tak: wymienimy panu cały mechanizm ale zakup nowgo to będzie podobny koszt). Nie każdy chce to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.