Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

worientom - gdybyś przeczytał ostatnie 2,3 strony wątku wiedziałbyś że poszukujący juz ma Timexa którego indyglo ma jedna wade. Aby sprawdzic godzinę trzeba uruchomić drugą reke i nacisnąć przycisk. Pomijam już trwałość i nienaprawialność (miałem 2 albo 3 i u każdego naprawa wyglądała tak: wymienimy panu cały mechanizm ale zakup nowgo to będzie podobny koszt). Nie każdy chce to robić.

 

ok, nie dostrzegłem wymogu obsługi jedną ręką. Tutaj wymóg spełnia casio, które oferuje w swych modelach funkcję auto light - choćby w zaprezenowanym przeze mnie lineage. 

Natomiast pozostaje kwestia obsługi wspominanych 30 minut odstępu między zazyciem róznych medykamentów - tutaj nie ma chyba zegarka bezobsługowego, który sam odmierzyłby te 30 minut. Tzn. jest taki zegarek, ale elektroniczny, wiele modeli casio ma 5 alarmów, można nastawić je tak, by jeden obudził 30 minut przed drugim. Inna sprawa, że casio wyposaża swoje czasomierze w alarmy 10 sekundowe, co wydaje się lekko zabawne...

Aczkolwiek i tyuaj jest rozwiazanie - jeśli lek bierze się o pełnej godzinie, czy połgodzinie, czy kwadransie, to mozna uprzednio, w świetle, przed pójściem spać ustawić bezel tak, by kropka była dokłanie o 90 stopni od wskazania wskazówki minutowej wyznaczającej czas przyjęcia pierwszego lekarstwa...

 

mam trzy Timexy i są one moimi zegarkami nocnymi. Natomiast owszem,

https://www.zegarek...._tw2r60700.html

 

diver? - jest

duże wskazówki? - są

świeci każdą noc i jeden dzień dłużej? - jest

 

ale jest też średnica 43 mm, co stawia ten zegarek poza zasięgiem moich zainteresowań; moje Timexy mają optymalną dla mnie średnicę 40 mm. 

 

 

być może 43 mm jest z koronką, nie podali... 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dla mnie najważniesze są dobre chęci pomocy, a owszem, mogło umknąć uwadze czytającego moje uprzednie podawanie iż mam i używam Timexa; dokładniej - zdając sobie sprawę z ich miernej niekiedy trwałości - mam trzy Timexy oczywiście każdy z Indiglo. Ostatni kosztował mnie 209 PLN (sic!) i świeci bardzo przyjemnie, tak samo jak i pozostałe. 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-timex-expedition-t49963-2-baterie-7661115389


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka ;) świecących zegarków. Jedne świeciły mocniej inne słabiej. Jedne dłużej inne krócej. Jednymi z najlepszych były nurki Seiko. Armida i obecny Balticus również świecą świetnie. Lecz wszystkie one tylko świetnie. A rewelacyjnie świeci Lum-Tec. Nic jaśniej i dłużej nie świeci. Z tych co mialem i widziałem.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotke jak świeci rano, bo dla mnie Submersible rano swieci czytelnie a dla kogoś może to być za słabe.

 

Tak w odpowiedzi na cytowany wpis Jarosława jak i dla odpowiedzi na moje własne pytanie: jak to jest precyzyjniej rzecz biorąc ze świeceniem lumy ? pozwalam sobie kontynuować jak poniżej.

 

Już wspominane wypowiedzi w wątku https://forums.watchuseek.com/f275/my-new-39-a-5141089-2.html#post51209985

spowodowały iż zacząłem od odpowiedniego moim zdaniem "ładowania" lumy w moim Submersible. Użyłem w tym celu latarki Vorel UV led 82756. eksperymentowałem z czasem naświetlania, ostatnia tu dalej opisana próba to naświetlanie trwające 15 minut, zakończone o godzinie 21.15.

post-106141-0-47548100-1584101489_thumb.jpg post-106141-0-22553500-1584101552_thumb.jpg post-106141-0-53828700-1584101576_thumb.jpg

Po 5 godzinach wskazania na zegarku były bardzo dla mnie czytelne, niestety nie byłem w stanie zrobić lepszego zdjęcia; proszę uwierzyć na słowo - było znacznie lepiej niż to tutaj dla porządku pokazuje.

post-106141-0-14048200-1584101643_thumb.jpg

Na zakończenie - zdjęcie ukazujące świecenie po + 8 godzinach; jest lepiej (na zdjęciu) niż po 5 godzinach; w świecie realnym czytelność jest taka sama - dla mnie absolutnie wystarczająca; w każdym wypadku naświetlenie zakończyło się o 21.15 dnia poprzedniego. Tak więc problem uznaję za rozwiązany i po raz kolejny pragnę podziękować wszystkim którzy mi w tym pomogli.

post-106141-0-54327100-1584101759_thumb.jpg

 

Z pozdrowieniami

 

Jacek A. R.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla rozweselenia tematu. A przy okazji czy ktoś z kolegów ma może Marnie Dive blue z niebieska tarczą? Jestem ciekaw jak ta tarcza wyglada w świetle dziennyn a nie bardzo mogę takie fotki w necie znależć. Te co są to wygląda jakby tarcza była czarna a przecież jest też wersja z niebieską, także no date.

post-74721-0-60463000-1584266050_thumb.jpg

post-74721-0-48847200-1584266082_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wierzę na słowo, na zdjęciach @sarkera tarcze mało mi wyglądają na niebieskie, może to w tych przypadkach kwestia oświetlenia.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetle dziennym tarcza jest intensywnie niebieska. Poniżej link do galerii z pięknymi zdjęciami tego modelu.

 

https://sarkerphotography.pixieset.com/tisellmarinediver/

Świetny ten niebieski pasowałby mi taki tylko bez daty Ale póki szaleje wirus to wszelkie zakupy trzeba odłożyć Miejmy nadzieję że żadna Apokalipsa nie nastąpi i znów będzie się można wziąć za zegarkowe zakupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy ze zdjęciem bransolety z Marine Diver'a? Mimo prób nie mogę sobie z tym poradzić i nie wiem, czy to moja nieudolność, czy w tym przypadku wymaga to jakiejś dodatkowej magii.

Edytowane przez wjtk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wjk123 - odnoszę wrażenie że to pomoże, na moje oko system zamocowania bransolety w naszych Tisell'ach jest oparty na tej samej koncepcji.

https://www.hirschstraps.com/pages/bracelet-strap-changing-guide

a tu moje własne zdjęcia

post-106141-0-14819800-1584531937_thumb.jpg

post-106141-0-66709900-1584531995_thumb.jpg

post-106141-0-27784000-1584532043_thumb.jpg

 

UWAGA: niezbędna jest jak to wyczułem spora wprawa i praktyka w takim "rękodziele", łatwo niewprawnej ręce porysować powierzchnie elementów koperty.

 

@Vergangenheit: lumi pięknie, aliści - moje tradycyjne pytanie: ile czasu świeci ? i czy zastosowałeśnaświetlanie światłem naturalnym w Twoim otoczeniu, czy jakimś extra źródłem światła (ja jak pisałem stosuję latareczkę UV).

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek AR praktycznie nie naświetliłem wcale był tylko chwilę na zwykłym świetle słoneczne a później w ciemniejszym korytarzu to zrobiłem zdjęcie. Generalnie jak dzień go ponoszę na słońcu to w nocy o 1:00 jeszcze godzinę odczytam ale nie wiem jak nad ranem bo jak wstaję to już jest widno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za respons, no tak, nie ma to jak dobre światło słoneczne, ja niestety mam go tyle ile przez okno wpadnie, z wiadomych względów nie wychodzę z mieszkania :(


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pożytku Osób interesujących się diverami Tisell'a a i dla ożywienia tego wątku pozwalam sobie podać linki do sporych i według mnie ciekawych wątków na te tematy

 

All things Tisell Sub / marine dive thread

https://forums.watchuseek.com/f71/all-things-tisell-sub-marine-dive-thread-2812338.html

 

Tisell Marine Diver vs Tisell Vintage Submersible - an in-depth comparison

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-marine-diver-vs-tisell-vintage-submersible-depth-comparison-4606641.html

 

Tisell Vintage Submersible owners thread

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-vintage-submersible-owners-thread-4495613.html


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update dot. mojego zakupu z Korei: moją przesyłkę cofnęli w Polsce (był tracking, był lot, była fizycznie w Polsce).

Bardzo to dziwne, bo wydawało mi się że nie było oficjalnego komunikatu o blokadzie przesyłek pochodzących z Korei.

Kasa od razu zwrócona, nawet nie musiałem się o to ubiegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:(

Faktycznie dziwne.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że to początek szerszego stosowania interpretacji blokady kontaktów z zagranicą, zwłaszcza z rejonów uznanych za "zawirusowane" w sposób szczególny; daj Boże zupełnie nie mam racji; zobaczymy. Nas użytkowników Tiselli dotyka problem kontaktów z Koreą; a wiele komórek dziś jest importowane z Chin...


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję z domu, nastrój taki sobie, więc postanowiłem przerzucić swojego Tisella z bransolety na wesoły pasek.

post-110009-0-77002400-1585319352_thumb.jpg

Edytowane przez wjtk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- a czy użyłeś zwykłych teleskopów czy trzeba było zastosować takie wygięte aby się pasek nie przecierał, pisano o tym na Forum. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjtk123 a czy móglbyś wrzucić jakies fotki Twego ale w słońcu tak by bylo widac czy tarcza ma szlif sloneczny czy jednolita?

Poniżej moj

post-74721-0-73767900-1585320677_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- a czy użyłeś zwykłych teleskopów czy trzeba było zastosować takie wygięte aby się pasek nie przecierał, pisano o tym na Forum. 

 

Użyłem najzwyklejszych teleskopów, mam nadzieję, że nie będzie żadnych negatywnych efektów.

 

Wjtk123 a czy móglbyś wrzucić jakies fotki Twego ale w słońcu tak by bylo widac czy tarcza ma szlif sloneczny czy jednolita?

Poniżej moj

attachicon.gif20200327_154512.jpg

 

Tarcza jest zdecydowanie jednolita, na tej fotce, wykonanej wcześniej, złapałem trochę światła.

post-110009-0-53419800-1585321405.jpg

Edytowane przez wjtk123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- to znakomicie, najpewniej w przypadku Twego paska jego grubość (cienkość) nie wymaga stosowania wygiętych teleskopów jak to niektórzy podawali na Forum uskarżając się na przecieniające się w ich przypadkach paski.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- to znakomicie, najpewniej w przypadku Twgo paska jego grubość (cienkość) nie wymaga stosowania wygiętych teleskopów jak to niektórzy podawali na Forum uskarżając się na przecieniające się w ich przypadkach paski.

 

Ja nadal użyłbym wygiętych. Kupowałem w czwartek na allegro, zapłaciłem po 1,50 za sztukę i przyszły w piątek. Jeżeli chce się coś Heavy Duty włożyć, a nie cienki pasek to polecam wygięte. Nic nie szkodzi, a portfel nie zubożeje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.