Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś Tisell do sprzedania? :) Najchętniej GMT, ale rozważę każdą opcję :)


"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu @Szyszkops wystawiał na bazarku swego Marine Divera.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki mam pytanie, czy są jakieś dedykowane bransolety do Tisella? Na przykład takie jak na Strapcode do R. to będą pasowały?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

W sensie że będzie ta sama jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pytanie: czy są dedykowane bransolety do Tisell'a odpowiedzią jest, moim zdaniem, podany link do bransolety oferowanej na stronach Tisell'a a wiec dedykowanej.

A co do jakości  -  sorry, nie mam pojęcia; wiem że ta którą otrzymałem z moim Submersible wymagała małej regulacji/dopracowania zapięcia, dla mnie to nie problem ale są tacy narzekający na jakość bransolet w Tisell'ach. Myślę więc że ważne aby bransoleta pasowała a co do jakości - to jest nadal zegarek za $ 230 i jako taki patrząc realistycznie jest dla mnie super.

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie że będzie ta sama jakość?

A dobierasz Tisellka do tego Alpinista?  :P

 

Ogólnie bransa w Tisellu jest OK. MZ mogłaby być lepsza, oceniam ją na 6/10 w moim doświadczeniu. Trzeba ją suszyć dokładnie, bo niektóre elementy mogą rdzewieć - nie miałem tak, ale poczytałem, a do tego sam Pan Oh informuje o tym. Wiem też, że 1 raz zdjąłem bransę i to była katorga w porównaniu do innych, które miałem/mam. Tak źle to chyba tylko Deep Blue się zdejmowało. Kolejna ważna rzecz - teleskopy płaskie są dosyć blisko koperty i trzeba uważać jak dobierasz inną bransę. Tak samo z paskami. Pojawią się tacy, którzy powiedzą "uuu łatwizna i marudzisz", ale jak chcesz dać jakiś fajny paseczek i nie martwić się o obcieranie go o kopertę to musisz zagięte teleskopy mieć. Nie muszę Ci tłumaczyć jak to się ma do bransolet.

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A dobierasz Tisellka do tego Alpinista?  :P

 

Ogólnie bransa w Tisellu jest OK. MZ mogłaby być lepsza, oceniam ją na 6/10 w moim doświadczeniu. Trzeba ją suszyć dokładnie, bo niektóre elementy mogą rdzewieć - nie miałem tak, ale poczytałem, a do tego sam Pan Oh informuje o tym. Wiem też, że 1 raz zdjąłem bransę i to była katorga w porównaniu do innych, które miałem/mam. Tak źle to chyba tylko Deep Blue się zdejmowało. Kolejna ważna rzecz - teleskopy płaskie są dosyć blisko koperty i trzeba uważać jak dobierasz inną bransę. Tak samo z paskami. Pojawią się tacy, którzy powiedzą "uuu łatwizna i marudzisz", ale jak chcesz dać jakiś fajny paseczek i nie martwić się o obcieranie go o kopertę to musisz zagięte teleskopy mieć. Nie muszę Ci tłumaczyć jak to się ma do bransolet.

Ja nie mam, ale szwagrowi kiedyś tu kupiłem i narzeka na tą bransoletę. Dlatego pytam.

Ma być na pewno z maskownicami. Tam jest koperta 1:1 z R?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek, jedna rzecz abyś wiedział.

Bransa w kisielu to manufaktura na dany zegarek.

Zdjęta z innego egzemplarza niekoniecznie będzie pasować do innego.

Niby takie same ale ciasne spasowanie edlinków, otworów pod teleskop ... i są widać rzeźbione aby wlazły w daną kopertę :D

Także brak powtarzalności a czasem 2/10 mm. robi różnicę ;)

W zapięciu a'la rolkowym to już jest granda :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kwiatek, jedna rzecz abyś wiedział.

Bransa w kisielu to manufaktura na dany zegarek.

Zdjęta z innego egzemplarza niekoniecznie będzie pasować do innego.

Niby takie same ale ciasne spasowanie edlinków, otworów pod teleskop ... i są widać rzeźbione aby wlazły w daną kopertę :D

Także brak powtarzalności a czasem 2/10 mm. robi różnicę ;)

W zapięciu a'la rolkowym to już jest granda :D

O to mi chodziło. Dzięki!

Niech młody nosi to co ma i nie marudzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbapiasek: gratuluję nabytku. To są po prostu bardzo dobrze działające zegarki za bardzo rozsądne pieniądze. Na wielkim forum Watchuseek są bardzo długie wątki na temat zegarków Tisell i ich właściciele wyrażają się o tych czasomierzach w superlatywach.

https://forums.watchuseek.com/f71/all-things-tisell-sub-marine-dive-thread-2812338.html

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-marine-diver-vs-tisell-vintage-submersible-depth-comparison-4606641.html

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-vintage-submersible-owners-thread-4495613.html

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbapiasek fajna fota.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę oszukana bo po długim naświetlaniu, ale ogólnie luma też jest niczego sobie.

Wrażenia bardzo pozytywne, zapomniałem już, bo dawno nie miałem, jak wygodne są homary suba...

Trochę mi przeszkadza w 9015 to, że łapie czasem wysokie obroty wachnik, ale to szczegół dajacy się zauważyć bardzo rzadko (kiedy to nie otaczają nas jakieś dźwięki w dzisiejszym świecie).

Edytowane przez qbapiasek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Koledzy,

czy ktoś będzie przymierzał się do sprzedaży MD z datą na koniec miesiąca/w czerwcu? Może przygarnąłbym coś znowu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nowy tisellek wpadl: IUkWLA2.jpg

Edytowane przez qbapiasek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd brany i za ile złotówek?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Wujaszek napisał:

Skąd brany i za ile złotówek? emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Z bazarku forumowego. 


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- gratulacje i zapytanie: czy może porównywałeś lumę do lumy w Tisell'u Submersible ? ciekawe by były Twoje osobiste wrażenia.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jacek A. R. napisał:

- gratulacje i zapytanie: czy może porównywałeś lumę do lumy w Tisell'u Submersible ? ciekawe by były Twoje osobiste wrażenia.

Trudno mi się odnieść bo luma mi nie służy do niczego poza ladnym się prezentowaniem ;) Powiem tak - po wejściu do lekko zaciemnionego miejsca świeci wyraźnie, kolor chyba idealnie ten sam co w subie, moze delikatnie słabiej oddaje światło, ale to tylko wrazenie, nic więcej. 


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- rozumiem. Skoro luma Ci nie służy - nie jest ważnym,    żeby nie powiedzieć: niezbędnym elementem w Twoim używaniu zegarka to rzeczywiście nie jest ona istotna. 


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma C3 w Submersible to mistrzostwo świata. Gdyby mój TAG Heuer miał taką, byłaby rewelacja, niestety ma ledwo widoczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.