Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem już czarnego suba od Tisella, potem Batmana, teraz czas na smerfa ;)

IMG_20201208_202405-01.jpeg


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam smerfa, tylko bez daty ;). Piękny jest i bardzo go lubię, ale niestety dzisiaj zorientowałem się, że z bezela odpadła mi kropka z lumą :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam smerfa, tylko bez daty ;). Piękny jest i bardzo go lubię, ale niestety dzisiaj zorientowałem się, że z bezela odpadła mi kropka z lumą :(.
Napisz do tisell korea. Za koszt wysylki przysla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo zawitam do klubu 😉 Sprzedałem pilota San Martin i zamówiłem dziś Tisella - zamelduję się tu ponownie za około 14 dni jak dojdzie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 27.12.2020 o 22:18, radekzaj napisał:
Już niedługo zawitam do klubu Sprzedałem pilota San Martin i zamówiłem dziś Tisella - zamelduję się tu ponownie za około 14 dni jak dojdzie

Huhu, możliwe, że nie złapią mnie dodatkowe opłaty

Screenshot_20210104-234526.thumb.jpg.182e2bfd3d1f260ee1aba84d103e1167.jpg

 

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł mój "Kisiel" 🙂

 

IMG_20210105_194301.thumb.jpg.0e46d4620a01bee036a951becd2b1f49.jpg

Edytowane przez radekzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rozruszanie tematu: dziś docelowo trafił na pasek od kolegi z forum [mention=77725]As82[/mention], zarówno z zegarka jak i z paska jestem mega zadowolony
 
IMG_20210109_102801.thumb.jpg.6b8d29112607b75455826f5177608800.jpg
 
IMG_20210109_102547.thumb.jpg.ab27e26c6974484876fed953385aa53f.jpg
 
IMG_20210109_102329.thumb.jpg.017bbbd45ed9b826176945b4dce6666c.jpg
 
IMG_20210109_102255.thumb.jpg.bbbbf2f14767d4843f113a5853f6cea2.jpg
 
IMG_20210109_102213.thumb.jpg.50fd815d5c73e1d2ba94d8edf6292f27.jpg
 
IMG_20210109_102142.thumb.jpg.d2e25d1e406c7d19a381ee9d2e38b297.jpg
 
IMG_20210109_102050.thumb.jpg.9fa299f6f71faa34ea913e716ab9cb2c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, potacz napisał:

https://www.chronoclass.com/tisell-watches/tisell-9015-r-40-mm/

 

Witam serdecznie!

 

Czy któryś z kolegów ma/miał zegarek tisella z w/w linku?

 

Szukam klasyka, ten wpadł mi w oko, research na jego korzyść... Ale chcę przed zakupem zasięgnąć języka.

 

Nie słyszałem aby ktoś narzekał po zakupie Tisell'a - no może kiedyś na bransolety w "sub'ach" ale to było dawno... ;)

A zegarek całkiem całkiem... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@potacz: to co podałeś to jest link do europejskiego dealera Tissel'a. Transakcja u nich trwa szybciej ale cena jest wyższa niż bezpośredni zakup z Korei od p. Oh Changdo - tworcy i właściciela marki. Kontakt:

 

TISELL watch co,.

2F, 199 Gamgol-ro,

Sangrok-gu, Ansan-si, Gyeonggi-do

15584, South Korea

+821024691144

E-mail: [email protected]

website: www.tisellkr.com

 

Jeśli interesuje Cię Tissel w typie Submarinera to warto pamiętać iż Tisell Submersible charakteryzuje się bezkonkurencyjną lumą, pisaliśmy o tym na Forum.

 

 

Edytowane przez Jacek A. R.
literówki

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie, bardziej interesuje mnie klasyk, elegant. na diver'a przyjdzie czas, jest już na moim radarzeale to za jakiś czas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znakomicie rozumiem, gratuluję dobrego wzroku. Samemu do pewnego momentu nie dobierałem zegarków pod kątem ich czytelności dla mego wzroku takiego jaki jest obecnie. Stad i w polu moich zainteresowań pojawiły się divery i na noc Timexy - funkcja Indiglo jest mi bardzo przydatna.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden problem z tym zegarkiem... Niby zastosowali w nim cyfry rzymskie... Ale zamiast tradycyjnej czwórki rzymskiej IV umieścili IIII. Czy ktoś wie czemu ma to służyć? Czy to po prostu babor jaki popełnili?

Edytowane przez potacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisanie IIII zamiast IV jest starą tradycją; często spotykamy taką pisownię na cyferblatach zegarów i zegarków.

 Why Do Clocks and Watches Use the Roman Numeral IIII instead of IV?

https://monochrome-watches.com/why-do-clocks-and-watches-use-roman-numeral-iiii-instead-of-iv/


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Kolegi. Jest to typowe. Tak kiedyś robiono z czwórką. Nic nadzwyczajnego. To, że Ty jesteś przyzwyczajony, że widzisz IV to nie znaczy wcale, że jest to norma :) Po prostu tak się przyjęło współcześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2021 o 10:33, radekzaj napisał:

zarówno z zegarka jak i z paska jestem mega zadowolony emoji846.png

 

Mam prośbę, porównasz jakość wykonania Tisella w stosunku do San Martina? Tissel ma jakieś "smaczki" których nie miał SM?

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie na korzyść Tisella przemawiają:
1. Koronka "cebulka"
2. Czarna tarcza, tzn. jest to bardziej intensywna i taka soczysta czerń
3. Białe indeksy
4. Wskazówki barwione termicznie na niebiesko
5. Lubię jak wskazówka sekundowa jest trochę dłuższa na tym krótszym końcu oraz dodatkowo zakończona "wzorkiem", daje to urok i dodatkowy smaczek
6. Jest cieńszy, 9.5 vs 12mm
7. Werk Miyota z 28.800 bph

Wydaje mi się (nie porównywałem dokładnie), że w San Martinie jest o wiele lepsza luma C3, tzn. mocniej świeci po naświetleniu nawet w dzień. Tarcza z pierwowzoru "Damasko" też jest fajna, ale jakoś mi się znudziła po 2 miesiącach. Chociaż wziąłem ten typ tarczy z uwagi na smaczek w postaci żółtej wskazówki sekundowej i zielonych odcieni na indeksach, wszystko fajnie się zgrywa na odpowiednim pasku NATO lub MN. Od razu dodam, że w tym przedziale cenowym San Martin jest świetnym zegarkiem, chyba nie ma konkurencji, ja go kupiłem jako pierwszy pilot, żeby zobaczyć, czy w ogóle ten typ zegarka mi podejdzie.

O paskach nie wspominam, bo tu i tu od razu zmieniałem na swoje, te oryginalne są słabej jakości. Chyba nawet trochę lepszy w San Martinie, lepiej się układa na nadgarstku, w Tisellu jest za gruby jak dla mnie.

U mnie w założonym budżecie był wybór Tisell vs Laco Augsburg, zerknij też właśnie na Laco.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał zobaczyć najbardziej porównanie Escapement time vs Tisell. Type A albo B właśnie. Bo to dałoby dużo dla użytkowników forum :) Bo, tak jak na WUS są rozmowy - koperty dostępne na AliX (oczywiście konkretne modele, a nie wszystkie) są takiej samej/lepszej jakości niż w microbrandach często. Ktoś nawet porównywał ze Stową Pilotem i wyszło na to, że to taka sama jakość, a szczotkowanie (nie pamiętam co to była za marka) jest lepsza niż w Stowie... :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to kolega [mention=86661]Reborn[/mention] ma Escapement'a i może pokusić się o porównanie z San Martinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możę się przyda

Review of my $160 but well-specced 40mm Flieger homage, a possible Tisell Pilot alternative!

https://www.reddit.com/r/Watches/comments/3aiksl/flieger_review_of_my_160_but_wellspecced_40mm/

 

...As a person with tiny 6in wrists, there aren’t many choices of flieger/pilot watches out there that aren’t a $900 Stowa. My attention was then drawn to the popular Tisell pilot. Back then their 40mm version wasn’t listed on their international store (it is now) and I didn’t want to buy it outside eBay’s system, and so I started looking for alternatives. On TaoBao, I saw a reasonably specced 40mm Flieger assembled by a one man company called Escapement Time...

 

Edytowane przez Jacek A. R.
dodanie intro

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda mam teraz Escapementa type B i San Martina. Postaram się w weekend napisać kilka słów na temat tych zegarów. Ale tak prawdę mówiąc są to różne zegary, obydwa wykonane bardzo dobrze, za te pieniądze ciężko znaleźć wady. Obydwa są wykonane na poziomie innych mikrobrandow - mam porównanie z VIsem od VC, Nethunsem, Maranezem. Na korzyść SM przemawia na pewno luma, jest to mój drugi zegarek tej firmy i w obydwóch luma jest lepsza niż w Eternie czy Christopher Ward. W żadnym z zegarków nie widać niedoróbek, nie oglądam zegarów przez lupę, bo nie wiedzę takiej potrzeby :) Szlify na SM i ET są bardzo ładne, wskazówki są dobrze wykończone. ET ma zdecydowanie lepszy pasek i bardzo ładną klamrę. Obydwa na nadgarstku 17.5-18 układają się świetnie. Ja z czystym sumieniem mogę polecić obydwa. Wybór to kwestia estetyki. 

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.