Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

Też zgadzam się z kolega Vonziej. Kisiel bardziej mi się podoba. Pod względem proporcji zdecydowanie lepiej zaprojektowany. Borelis j.w. mimo że może lepiej dopracowany i ma wymienione "feature'sy" to i tak patrzac na nie niego, wydaje się być ogromny, tarcza wielka, bezel cienki i Ch. Ward'y w większości mi się nie podobają :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to, dokładnie. Podpisuję się pod tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, że jak z kobietą, czepianie się słówek ;)

To napiszę w skrócie, Tisell ładniejszy, EOT :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu mają jakiś własny projekt ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało atrakcyjna pozycja - wstrętna koperta, nieruchomy bezel, kiepskie zapięcie, NH35 i imponujące WR 50m... i to wszystko za jedyne $165 :lol:


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej odrzuca 22mm pasek. No szczerze mówiąc to wizualnie mi się w ogóle nie widzi zastosowanie 22 zamiast 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):

Jak? nieruchomu bezel? Faktycznie. To jak obslugiwac suwak logarytmiczny? :)
 

Siłą umysłu😉. A jeśli chodzi o dzizajn tego pseudo pilota to też mnie się nie widzi. 

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubilee do pilota pasuje jak 

8cdf91851c93ceee66152e1a7cd35817.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Jubilee do pilota pasuje jak 

8cdf91851c93ceee66152e1a7cd35817.jpg 

Ej, ale tutaj to akurat fajnie pasuje 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim - chcę zamówić sobie Marine Diver. Czy lepiej z tisell.kr czy strony europejskiej? Różnica w cenie jest ogromna. Z drugiej strony słyszałem, że służba celna i tak zatrzyma paczkę i będę musiał zapłacić podatki, więc na jedno wyjdzie, a dłużej będę musiał czekać na zegarek. Skąd polecacie zamawiać?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomekr89 napisał(-a):

Cześć wszystkim - chcę zamówić sobie Marine Diver. Czy lepiej z tisell.kr czy strony europejskiej? Różnica w cenie jest ogromna. Z drugiej strony słyszałem, że służba celna i tak zatrzyma paczkę i będę musiał zapłacić podatki, więc na jedno wyjdzie, a dłużej będę musiał czekać na zegarek. Skąd polecacie zamawiać?

 

Nie chcę tutaj kwasu robić żadnego, ale tak jak ktoś wspomniał ostatnio - zastanów się czy to dobry wybór, bo w tej cenie bardzo dużo Chińskich microbrandów robi już lepsze zegarki niż Tisell. Tisell z tymi MD robił furorę 2-3 lata temu, a od tego czasu dużo się zmieniło na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Vonziej napisał(-a):

a od tego czasu dużo się zmieniło na rynku

Tyle że Tisell nadal robi swoje homage na Miyota 9015 a chińskie tzw "mikrobrandy" na NH - Miyota ładniej, MZ, rusza sekundnikiem ;) no chyba że na tym polu też są zmiany jakieś.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Daito napisał(-a):

Tyle że Tisell nadal robi swoje homage na Miyota 9015 a chińskie tzw "mikrobrandy" na NH - Miyota ładniej, MZ, rusza sekundnikiem ;) no chyba że na tym polu też są zmiany jakieś.

Piotr, to Ty chyba dawno nie przeglądałeś homage Subów. Teraz to nawet są Selity czy też ich odpowiedniki 🤣

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Vonziej napisał(-a):

Piotr, to Ty chyba dawno nie przeglądałeś homage Subów. Teraz to nawet są Selity czy też ich odpowiedniki 🤣

 

No szczerze mówiąc odkąd mam MD to nie przeglądałem - ale znowu ten model chodzi mi po głowie jakby się trafiło to przygarnąłbym chętnie; niby homar, a jednak nie do końca...

DSC09960.jpg

 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli można zapytać: jak w zegarkach tych wspominanych chińskich mikrobrandów wygląda sprawa lumy ? ile czasu "trzyma"? ? jak wygląda porównanie do lumy w Tisell'u Submersible ?


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Jacek A. R. napisał(-a):

A jeśli można zapytać: jak w zegarkach tych wspominanych chińskich mikrobrandów wygląda sprawa lumy ? ile czasu "trzyma"? ? jak wygląda porównanie do lumy w Tisell'u Submersible ?

 

Nie wypowiem się, bo nie miałem w ręku tych modeli. Ale dużo jest o nich na youtube. Też należy pamietać o tym, że ja mówiłem o konkurencji dla Tisella MD, a nie Submersible - to ważna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ważna różnica; ja jestem zadowolonym użytkownikiem Tisell'a Submersible z racji jego lumy i ją przyjmuję jako punkt odniesienia przy porównaniach z innymi zegarkami.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 20:56, Vonziej napisał(-a):

 

Nie chcę tutaj kwasu robić żadnego, ale tak jak ktoś wspomniał ostatnio - zastanów się czy to dobry wybór, bo w tej cenie bardzo dużo Chińskich microbrandów robi już lepsze zegarki niż Tisell. Tisell z tymi MD robił furorę 2-3 lata temu, a od tego czasu dużo się zmieniło na rynku


Serio..? Chyba nie masz na myśli Parnisa? Możesz podać jakiś konkretny brand?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomekr89 napisał(-a):


Serio..? Chyba nie masz na myśli Parnisa? Możesz podać jakiś konkretny brand?

 

Parnis już dawno wypadł z porównań - za słaby. Najlepiej Koledzy w Chińskim się wypowiedzą - oni temat znają od podszewki.

 

Zostawię tutaj taki film. Na tym kanale jest więcej porównań z Tisellem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2021 o 20:56, Vonziej napisał(-a):

 

Nie chcę tutaj kwasu robić żadnego, ale tak jak ktoś wspomniał ostatnio - zastanów się czy to dobry wybór, bo w tej cenie bardzo dużo Chińskich microbrandów robi już lepsze zegarki niż Tisell. Tisell z tymi MD robił furorę 2-3 lata temu, a od tego czasu dużo się zmieniło na rynku


Serio..? Chyba nie masz na myśli Parnisa? Możesz podać jakiś konkretny brand?

W dniu 9.04.2021 o 20:56, Vonziej napisał(-a):

 

Nie chcę tutaj kwasu robić żadnego, ale tak jak ktoś wspomniał ostatnio - zastanów się czy to dobry wybór, bo w tej cenie bardzo dużo Chińskich microbrandów robi już lepsze zegarki niż Tisell. Tisell z tymi MD robił furorę 2-3 lata temu, a od tego czasu dużo się zmieniło na rynku


Serio..? Chyba nie masz na myśli Parnisa? Możesz podać jakiś konkretny brand?


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś? Mocno mnie kusi, ale chciałbym się dowiedzieć coś więcej. Na papierze wygląda rewelacyjnie: emaliowana tarcza, termicznie barwione wskazówki, miyota90s5, szafir, no logo, no date. I ta cena, 219 dolarów za taką specyfikacje.

9015-m-4.jpg

http://shop2.tisellkr.cafe24.com/product/tisell-marine-watch-9015-or-90s5-enamel-dial/38/?cate_no=1&display_group=2#none

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zegarek kilka dni, jest to mój piąty w historii Tisell i jakoś nie bardzo wiem czy mi się podoba czy nie...

Bardzo wygodny wynalazek, świetnie leży na łapie, cholernie dobrze wyregulowany mechanizm -2s/24h, jakość wykonania gdzieś między G.Gerlach, którego uważam za porażkę (w relacji jakości do ceny) a Vratislavia którą uważam za całkiem przyzwoity brand (pod względem relacji jakości do ceny).

Trochę dziwna jest koncepcja bransolety tutaj zastosowanej bo zegarek ma 40mm średnicy bez koronki, a w uszach 22mm co mnie akurat nie przeszkadza bo często wpycham gumy 22 w uszy 20mm z uwagi na to że łapsko mam dość spore to zdecydowanie wygodniej mi mieć zegarek na szerokim pasku - niemniej tutaj szeroka bransoleta wygląda nieco dziwnie, ale jest wygodna bo zwęża się do 20mm, tylko cholernie trudno się ją zakłada - mało brakło abym z niej zrezygnował na rzecz jakiegoś paska, na szczęście po licznych próbach udało się ją skrócić i założyć na powrót... No i mała koronka skłania do zastanawiania - "dlaczego?" 

Podsumowując ciekawa propozycja, pasująca w zasadzie do wszystkiego, nie wysoki i nie wielki zegarek który łatwo chowa się pod mankietem, jest czytelny w każdych warunkach, luma przypomina tą znaną z Citizena Signature, czyli delikatna ale czytelna i widoczna tyle ile trzeba, wygląda "inaczej", jednak przed zakupem warto się zastanowić czy aby na pewno nam się podoba... :)

 

DSC02670.jpg

 

DSC02664.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.