Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda fajnie. Bardzo ładne wskazówki.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego nowego Tisella, sory że tak późno, ale jakoś dopiero teraz trafiłem tutaj przypadkiem. Ten model nie jest ich własnym projektem. tylko luźno skopiowanym designem Hamiltona.

 

spacer.png


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Schioedtei napisał(-a):

Odnośnie tego nowego Tisella, sory że tak późno, ale jakoś dopiero teraz trafiłem tutaj przypadkiem. Ten model nie jest ich własnym projektem. tylko luźno skopiowanym designem Hamiltona.

 

The Office Reaction GIF

 

Tak sądziłem, że gdzieś to już widziałem :D

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hamiltonie jest on ruchomy ;)

 

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił do mnie kolejny zegarek tego producenta i ... szczerze przyznam że jeśli chodzi o wykonanie to chciałem się do czegoś przyczepić, tak dla zasady, żeby nie słodzić... no i hmmm... trochę krótka bransoleta - znaczy jest O.K. dla mnie, ale jakbym miał grubszą łapę to by była za krótka... :)

 

DSC02909.jpg

 

DSC02900.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2021 o 17:58, Jaroslaw Jerry Esowy napisał(-a):

Zaskoczka. W Tisellu nie umiejo :)

Hamiltona używają/używali piloci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek prezentuje się bardzo przyzwoicie. Zrezygnowano z często odpadającego koralika na trójkącie centrującym. Jakość wykonania bdb choć cena już znacznie wyższa :) 

Bezel działa precyzyjnie, dobrze centruje, nie ma luzów.

IMG_20220530_161949.jpg

IMG_20220530_162200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak koralika wynika z faktu, że Rolex GMT Master II (oraz naśladowcy, jak np. mój Squale GMT) też nie ma koralika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy kupując Tissela u dystrybutora z Czech, dochodzą opłaty celno-skarbowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, arturzbsk napisał(-a):

Panowie, czy kupując Tissela u dystrybutora z Czech, dochodzą opłaty celno-skarbowe ?

 

No nie, to przesyłka towaru z UE, nie ma kto tego clić i skarbować. Jak kupiłem szwajcarskie Squale od dystrybutora z Niemiec, to po prostu przyszło kurierem i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie kurierem, to może się udać. Jeśli przesyłka pocztowa jak obecnie na stronie czeskiego dystrybutora to wg zasad Poczty Polskiej liczy się kraj pochodzenia towaru a nie kraj dystrybutora :( Wiadomość sprawdzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem kolejny zegarek w EU i trafia na cło :( Nie ma żadnej gwarancji co do odprawy.

Status przesyłki
Nazwa zdarzenia    Data i czas    Jednostka pocztowa
Nadanie    2022-06-04 02:57    AMSTERDAM E INTERNATIONAL MAIL
Nadanie    2022-06-10 09:08    DEN HAAG A POSTNL IMEC
Wysłanie przesyłki    2022-06-10 11:33    DEN HAAG A POSTNL IMEC
Wysłanie przesyłki    2022-06-10 11:34    DEN HAAG B POSTNL IMEC
Przyjęto w Polsce    2022-06-12 21:13    WER Warszawa
Etap przed zgłoszeniem celnym    2022-06-12 22:55    WER Warszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pójdzie dalej, bez żadnego cła. Też miałem taki status, coś musieli zmienić w nazewnictwie prawdopodobnie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wygląda tak - cła pewnie nie ma, ale VAT do zapłacenia przy dostawie. Dodatkowo opłata za obsługę Celno-Skarbową. 

Nowe przepisy od września 2021r zakładają opłaty za towar wg kraju pochodzenia towaru a nie kraju dostawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś źle trafiłeś po prostu. Ja zamawiałem z Danii Oceanx w połowie listopada i kurier ładnie dostarczył. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.