Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Dorian06

Klub Miłośników Zegarków TISELL

Recommended Posts

Jakiś Tisell do sprzedania? :) Najchętniej GMT, ale rozważę każdą opcję :)

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.

Guest Kwiatek

Chłopaki mam pytanie, czy są jakieś dedykowane bransolety do Tisella? Na przykład takie jak na Strapcode do R. to będą pasowały?!

Guest Kwiatek

W sensie że będzie ta sama jakość?

na pytanie: czy są dedykowane bransolety do Tisell'a odpowiedzią jest, moim zdaniem, podany link do bransolety oferowanej na stronach Tisell'a a wiec dedykowanej.

A co do jakości  -  sorry, nie mam pojęcia; wiem że ta którą otrzymałem z moim Submersible wymagała małej regulacji/dopracowania zapięcia, dla mnie to nie problem ale są tacy narzekający na jakość bransolet w Tisell'ach. Myślę więc że ważne aby bransoleta pasowała a co do jakości - to jest nadal zegarek za $ 230 i jako taki patrząc realistycznie jest dla mnie super.

Edited by Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

W sensie że będzie ta sama jakość?

A dobierasz Tisellka do tego Alpinista?  :P

Ogólnie bransa w Tisellu jest OK. MZ mogłaby być lepsza, oceniam ją na 6/10 w moim doświadczeniu. Trzeba ją suszyć dokładnie, bo niektóre elementy mogą rdzewieć - nie miałem tak, ale poczytałem, a do tego sam Pan Oh informuje o tym. Wiem też, że 1 raz zdjąłem bransę i to była katorga w porównaniu do innych, które miałem/mam. Tak źle to chyba tylko Deep Blue się zdejmowało. Kolejna ważna rzecz - teleskopy płaskie są dosyć blisko koperty i trzeba uważać jak dobierasz inną bransę. Tak samo z paskami. Pojawią się tacy, którzy powiedzą "uuu łatwizna i marudzisz", ale jak chcesz dać jakiś fajny paseczek i nie martwić się o obcieranie go o kopertę to musisz zagięte teleskopy mieć. Nie muszę Ci tłumaczyć jak to się ma do bransolet.

Edited by Vonziej

Guest Kwiatek

A dobierasz Tisellka do tego Alpinista?  :P

Ogólnie bransa w Tisellu jest OK. MZ mogłaby być lepsza, oceniam ją na 6/10 w moim doświadczeniu. Trzeba ją suszyć dokładnie, bo niektóre elementy mogą rdzewieć - nie miałem tak, ale poczytałem, a do tego sam Pan Oh informuje o tym. Wiem też, że 1 raz zdjąłem bransę i to była katorga w porównaniu do innych, które miałem/mam. Tak źle to chyba tylko Deep Blue się zdejmowało. Kolejna ważna rzecz - teleskopy płaskie są dosyć blisko koperty i trzeba uważać jak dobierasz inną bransę. Tak samo z paskami. Pojawią się tacy, którzy powiedzą "uuu łatwizna i marudzisz", ale jak chcesz dać jakiś fajny paseczek i nie martwić się o obcieranie go o kopertę to musisz zagięte teleskopy mieć. Nie muszę Ci tłumaczyć jak to się ma do bransolet.

Ja nie mam, ale szwagrowi kiedyś tu kupiłem i narzeka na tą bransoletę. Dlatego pytam.

Ma być na pewno z maskownicami. Tam jest koperta 1:1 z R?

Kwiatek, jedna rzecz abyś wiedział.

Bransa w kisielu to manufaktura na dany zegarek.

Zdjęta z innego egzemplarza niekoniecznie będzie pasować do innego.

Niby takie same ale ciasne spasowanie edlinków, otworów pod teleskop ... i są widać rzeźbione aby wlazły w daną kopertę :D

Także brak powtarzalności a czasem 2/10 mm. robi różnicę ;)

W zapięciu a'la rolkowym to już jest granda :D

Edited by tomaliusz

Guest Kwiatek

Kwiatek, jedna rzecz abyś wiedział.

Bransa w kisielu to manufaktura na dany zegarek.

Zdjęta z innego egzemplarza niekoniecznie będzie pasować do innego.

Niby takie same ale ciasne spasowanie edlinków, otworów pod teleskop ... i są widać rzeźbione aby wlazły w daną kopertę :D

Także brak powtarzalności a czasem 2/10 mm. robi różnicę ;)

W zapięciu a'la rolkowym to już jest granda :D

O to mi chodziło. Dzięki!

Niech młody nosi to co ma i nie marudzi ;)

qbapiasek: gratuluję nabytku. To są po prostu bardzo dobrze działające zegarki za bardzo rozsądne pieniądze. Na wielkim forum Watchuseek są bardzo długie wątki na temat zegarków Tisell i ich właściciele wyrażają się o tych czasomierzach w superlatywach.

https://forums.watchuseek.com/f71/all-things-tisell-sub-marine-dive-thread-2812338.html

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-marine-diver-vs-tisell-vintage-submersible-depth-comparison-4606641.html

https://forums.watchuseek.com/f74/tisell-vintage-submersible-owners-thread-4495613.html

Edited by Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

qbapiasek fajna fota.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Trochę oszukana bo po długim naświetlaniu, ale ogólnie luma też jest niczego sobie.

Wrażenia bardzo pozytywne, zapomniałem już, bo dawno nie miałem, jak wygodne są homary suba...

Trochę mi przeszkadza w 9015 to, że łapie czasem wysokie obroty wachnik, ale to szczegół dajacy się zauważyć bardzo rzadko (kiedy to nie otaczają nas jakieś dźwięki w dzisiejszym świecie).

Edited by qbapiasek

;)

Dzień dobry Koledzy,

czy ktoś będzie przymierzał się do sprzedaży MD z datą na koniec miesiąca/w czerwcu? Może przygarnąłbym coś znowu :)

Skąd brany i za ile złotówek?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

5 minut temu, Wujaszek napisał:

Skąd brany i za ile złotówek? emoji3.png

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Z bazarku forumowego. 

;)

- gratulacje i zapytanie: czy może porównywałeś lumę do lumy w Tisell'u Submersible ? ciekawe by były Twoje osobiste wrażenia.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

21 minut temu, Jacek A. R. napisał:

- gratulacje i zapytanie: czy może porównywałeś lumę do lumy w Tisell'u Submersible ? ciekawe by były Twoje osobiste wrażenia.

Trudno mi się odnieść bo luma mi nie służy do niczego poza ladnym się prezentowaniem ;) Powiem tak - po wejściu do lekko zaciemnionego miejsca świeci wyraźnie, kolor chyba idealnie ten sam co w subie, moze delikatnie słabiej oddaje światło, ale to tylko wrazenie, nic więcej. 

;)

- rozumiem. Skoro luma Ci nie służy - nie jest ważnym,    żeby nie powiedzieć: niezbędnym elementem w Twoim używaniu zegarka to rzeczywiście nie jest ona istotna. 

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.