Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

greg89

Rysy na tarczy czym się pozbyć -szkło mineralne Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek męski Casio Edifice EF-309D-1AVEF 

Szkiełko: mineralne.  Jak mogę usunąć głębokie rysy z tarczy ?

 

post-104354-0-72212000-1523889676_thumb.jpg

post-104354-0-40763600-1523889684_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nijak, szkło jest do wymiany


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ pewnie że się da...ale szkoda zachodu taniej będzie wymienić na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się da? Jak to zrobić ?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wypukłe szkło :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się da? Jak to zrobić ?

No przecież nie młotkiem. Trzeba szlifować i polerować pastami diamentowymi...tak się np. wykańcza soczewki w optyce  ...robić to na własną rękę to ja dziękuję bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Żeby uściślić, rysy są na szkle a pytasz o usuwanie rys z tarczy. Po drugie tak jak sugerują koledzy najlepiej wymienić. Polerowanie po pierwsze wyjdzie drożej, potrzebne by były cienkie papiery wodne plus pasty diamentowe, może tlenek ceru. Natomiast to jest kupa upierdliwej i monotonnej roboty a efekt nie będzie idealny. Przerabiałem to bo nie udało mi się znaleźć majstra co miałby odpowiednie (grube szkło sferyczne). Skutek był taki, że po zmatowieniu udało się usunąć rysy, przywrócić przejrzystość i blask, ale przy bliższym przyjrzeniu widać było, że powierzchnia nie jest idealna. Może kolejne 2 dni polerowania dałyby lepszy efekt. Nie ma sensu tak się babrać przy tym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

od 3 mikronów na głęboką rysę w dół do 0,25 mikrona na błysk i masz zrobione - tyle w teorii.

Koszt past to ok 20-30 zł za tubkę, może mniej. Może zajśc konieczność zastosowania np dremela z nakładką polerską, inaczej proces może dłuugo trwać.

 

Ja tym sposobem wypolerowałem niejedno szkiełko. Jednakże nie były to ani bardzo głębokie ani liczne rysy. Głębokie rysy wymagają sporego zeszlifowania całej powierzchni inaczej powstaną zagłębienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Chcesz się tak za  przeproszeniem pierdzielić? Nie rób sobie jaj, szkoda Ci 20 zł. na wymianę szkła? Wydaje się to niewiarygodne, ale osobiście tyle płaciłem za wymianę w Doxie, też mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

A może chociaż "dzień dobry" ? Hę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak długo jeszcze będzie się ten temat toczyć. Bo pytający pojawił się ostatni raz 19 kwietnia ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudzą się... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nabijają posty. Tego ostatniego nie jestem w stanie zrozumieć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak długo jeszcze będzie się ten temat toczyć. Bo pytający pojawił się ostatni raz 19 kwietnia ;)

Szlifuje jeszcze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.