Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Minstrel

Niewielki zegarek automatyczny do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Minstrel

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ze "swiss made" pomyślałbym o modelach Le Locle i Visodate od Tissota. Oba są dostępne z jasnymi tarczami, podobnie jak Certina ds1. Poważnie też zastanowiłb się nad japończykami - np. Seiko SARB 035. Jako ciekawą alternatywę proponuję Redentore w wersji "swiss made" od Meccaniche Veneziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Minstrel

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja przez długi czas miałem podobne zdanie na temat SARBów 033/035, ale zmieniłem je po tym, jak kiedyś kupiłem 033. Koperta w tym zegarku wykonana jest świetnie! Do tego SARBy 033/035 to całkiem uniwersalne zegarki, nadające się na wiele okazji i "podatne" na zabawy z paskami. Jeśli w ogóle rozważsz coś "made in Japan", to przyjrzyj się jeszcze zegarkom Orient Star :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine Combat 6 36mm

https://shop.r10s.jp/trend-watch/cabinet/gly/wa-gly-0110.jpg

 

Zobacz też zegarki Christopher Ward, mają m.in. divery w rozmiarze 38mm.

https://www.christopherward.co.uk/watches/dive/c60-trident-pro-600-range


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Minstrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine z kolei chyba trochę za mały. Boję się, że taki malutki zegarek mógłby wyglądać śmiesznie, 36 mm to raczej rozmiar damski. Tak czy siak zegarek raczej nie w moim typie, z tego co widzę zamiast nakładanych indeksów jest tylko płaska luma i imo nie wygląda to fajnie. Za to Diver z Twojego linku wygląda naprawdę świetnie.

Tylko musiałbyś polować na "nearly new" tutaj

https://www.christopherward.co.uk/events/clearance/nearly-new3

 

Bo inaczej nie zmiescisz się w budżecie.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że 40 mm to max, ale zerknij na tą nową Certinę ds action big date. Ma 41mm, ale także sporo walorów użytkowych jak np. WR 200 (możesz śmiało nurkować), a to zegarek dość elegancki i sprawdzi się nie tylko w takiej roli. Subiektywnie to bardzo fajny i uniwersalny sikor, zwłaszcza z niebieską tarczą i brązowym paskiem.

 

https://www.maxtime.pl/zegarek-certina-c032-426-16-041-00-meski-ds-action-big-date-automatic.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Minstrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz tu, może któryś Mido Ci podejdzie. W filtrach jest do 40mm, nowy, automat, do 3k pln.

 

 

https://www.chrono24.pl/search/index.htm?caseDiameter=38&caseDiameter=39&caseDiameter=40&condition=1301&dosearch=true&manufacturerIds=168&maxAgeInDays=0&movementTypes=1&pageSize=60&priceTo=3000&redirectToSearchIndex=true&sortorder=0

 

 

 

 

EDYTA : dorzuć sobie jeszcze lokalizacje Europa


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Biorąc pod uwagę wielkość nadgarstka, sugeruję też, by brać pod uwagę nie tylko samą średnicę zegarka, ale także wymiar L2L... Zaproponuję jeszcze Glycine F104, w wersji 40 mm, który z uwagi na przegubowe uszy, powinien leżeć idealnie. W kwocie do 3000 zł, z Glycine, zwróciłbym także uwagę na Airmana 18, w wersji 39 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina DS1, Tissot Le Locle ale te typy już padły powyżej. Dodałbym jeszcze tego Frederique'a, którego sam kupiłem z miesiąc temu.

https://www.jomashop.com/frederique-constant-watch-303s5b6.html

Cena w Polsce wynosi wprawdzie powyżej 3000 PLN ale sprowadzony z USA nawet z VAT-em wychodzi sporo mniej.

Uwaga: Zdjęcia na jomashopie są okropne, ale pooglądaj ten zegarek na innych stronach.

 

Do tego dodałbym (japoński ale może jednak?) Seiko Presage Cocktail. Np. ten jest teraz pierwszy w kolejce na mojej liście.

 

post-93350-0-08059000-1523975796.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Minstrel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido haraszo :)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistral mam tego seiko tylko czeka na mnie w domu. Mam nadgarstek 17cm więc jak nie kupisz mogę porobić fotki i wysłać jak się prezentuję. W domu bede w weekend majowy.

 

Mucha śpiesz się z tym seiko bo mało ich

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Minstrel

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina, jak dla mnie przynajmniej. Wizualnie bardziej mi podchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brał bym Certine. Bardzo mi się podoba.

Jeśli szukasz zegarka dla siebie (beżowy)to bierz Hamiltona,szczególnie jako drugi zegar. Jeśli ma to być codzienny do pracy i koszuli to bez wątpliwości Certina.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z zaproponowanej dwójki zdecydowałbym się na Certinę. IMO to zdecydowanie bardziej uniwersalny zegarek. Ten Hamilton to zegarek w typie military/field, który nie sprawdzi się /przynajmniej jak dla mnie/ w nieco bardziej eleganckich stylizacjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.