Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M4ReK

Który, ach który....

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne Panie i Panowie,

przyszedł ten moment w moim życiu, że zerkanie na komórkę przestało mi wystarczać a do garnituru Swatch z myszką Miki nie bardzo pasuje ;)

ogarnięty pragnieniem posiadania pierwszego "poważnego" zegarka wytypowałem kilka, które mi się podobają a mieszczą się w budżecie który mogę przeznaczyć.

Mogę sporo powiedzieć o motocyklach i komputerach ale zegarki to nie jest moja działka (choć może kiedyś ... ) Zatem proszę szanownych forumowiczów o podpowiedź w kwestii jakości i stosunku do ceny.

Szukam czegoś co posłuży lata.

 

Założeniem był zegarek dość elegancki, na pasku i w miarę klasycznym wyglądzie a zatem:

 

Edox - http://allegro.pl/edox-les-vauberts-chrono-automatic-nowy-fv-50-i7052342159.html

Tissot - http://allegro.pl/tissot-heritage-navigator-sp-ed-n-160th-anniv-i7218778315.html

Frederique Constant - http://allegro.pl/frederique-constant-classics-automatic-fc-303mc4p5-i7262505647.html

Bulova - http://allegro.pl/bulova-accutron-ref63f81-i7302889126.html

Maurice Lacroix - http://allegro.pl/maurice-lacroix-masterpiece-big-date-komplet-i7276386211.html

 

jest jeszcze coś takiego

 

http://allegro.pl/edox-grand-ocean-open-heart-11-tys-pln-55-i7307459580.html ale zastawiam się nad prawdą w treści, ten model w Stanach ( i nie mówię i Kazachstanie) kosztuje ok 1700$ zatem ma się to nijak do tych 11 tyś

 

Pozdrawiam

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podanych ja bym wybral Frederique Constant i jak rzeczywiscie podoba Ci sie zloty z brazowym paskiem to zobacz na jomashop byl ostatnio w bardzo dobrej cenie (nawet z clem i vatem). 

Na drugim miejscu Maurice Lacroix.

 

Ten edox troche dla mnie przesadzony do garnituru.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli planujesz zakup zegarka w budżecie ok. 5000 pln, to sugeruję przyjrzć się ofercie EPOSa...

Dodatkowo poszukałbym czegoś od Orisa, z lini Atelier...

Jak masz nie za duży nadgarstek, to fajnym klasykim jest też Lingines Conquest Heritage, a jak trochę dorzucisz, to warto pomyślć o Lingines Flagship Heritage :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się u nas mawia - jeżeli możesz dorzucić kilka stówek :D :D :D ( do ceny zegarka musisz doliczyć ok 25% kosztów związanych z importem, liczonych od ceny zegarka z kosztem wysyłki, możesz podjąć próbę negocjacji ceny z tej oferty). Myślę, że przy Twoich oczekiwaniach wobec zegarka, to może być bezkonkurencyjna oferta. Masz tu mechanizm inhosue, czyli już coś naprawdę wyjątkowego w świecie zegarków, zegarek też z tego co widzę spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, pod względem wyglądu.

 

 

https://www.chrono24.pl/frederiqueconstant/slimline-fc-710v4s4--id5393838.htm

 

 

Jest też na forum kilka zaufanych osób mieszkających na stałe w USA, pewnie dałoby się zorganizować ominięcie opłat skarbowych/celnych.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wkurzający są ludzie którzy zamiast wskazać coś z podanego wyboru sugerują coś innego. :D  Ale jeśli rozważasz Tissot w cenie ok. 5 tys to według mnie to jest jedyny słusznie wybór

 

https://dolinski.pl/tissot-heritage-1948-t66.1.782.33/

 

Ostatnio wszedł na moją krótką listę do realizacji w tym roku. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Gdybym miał wydać 5000 zł na Tissota, to IMO Heritage 1948 wydaje się najciekawszą opcją... W ogóle, jak dla mnie, jesli chodzi o Tissoty, to właśnie linia Heritage, właczając w to Visodate 1957, jest najbardziej warta uwagi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 Ojro masz świetnego nomos Club Campus z manufakturowym mechanizmem i darmową przesyłką do Polski. Jedyny (dla niektórych być może) mankament to konieczność regularnego nakręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wydać 5000 zł na Tissota, to IMO Heritage 1948 wydaje się najciekawszą opcją... W ogóle, jak dla mnie, jesli chodzi o Tissoty, to właśnie linia Heritage, właczając w to Visodate 1957, jest najbardziej warta uwagi  :)

Ładny, ale brak szafirowego szkła w moim przypadku dyskwalifikujący - za szybko byłoby porysowane

Za 1200 Ojro masz świetnego nomos Club Campus z manufakturowym mechanizmem i darmową przesyłką do Polski. Jedyny (dla niektórych być może) mankament to konieczność regularnego nakręcania.

Fajny design ale marka dla mnie TOTALNIE obca jak to się pozycjonuje wśród "znanych" szwajcarów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

marka dla mnie TOTALNIE obca jak to się pozycjonuje wśród "znanych" szwajcarów

 

Pytanie, chcesz nosić zegarek dla szpanu czy dla siebie? To całe pozycjonowanie...ech. Patrz na to który zegarek Ci się podoba. Chyba że chcesz podtykać go pod nos każdemu i mówić "jestem w połowie/blisko szczytu/na topie piramidy prestiżu, bitch. Nie wierzysz? Mam przy sobie wydruk piramidy prestiżu marek, zobacz gdzie jestem....ej wracaj tu...."  :)

 

NOMOS Glashütte to uznana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

 

NOMOS Glashütte to uznana marka.

Ja tam myślę, że to BARDZO uznana marka, z własnym i bez wątpienia bardzo interesującym stylem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, chcesz nosić zegarek dla szpanu czy dla siebie? To całe pozycjonowanie...ech. Patrz na to który zegarek Ci się podoba. Chyba że chcesz podtykać go pod nos każdemu i mówić "jestem w połowie/blisko szczytu/na topie piramidy prestiżu, bitch. Nie wierzysz? Mam przy sobie wydruk piramidy prestiżu marek, zobacz gdzie jestem....ej wracaj tu...."  :)

 

NOMOS Glashütte to uznana marka.

Źle mnie zrozumiałeś, podoba mi się np kilka modeli Timexa - ale jakby miały kosztować 5k a nie 500 pln to na milion procent ich nie kupię bo wiem że w środku siedzą graty za 500. Pytanie było o to czy jakość/cena i marka jest w zegarkowym świecie uznawana czy to taki Michael Kors który krzyczy furmankę kasy za badziew. Nie znam się na zegarkach, mogę Ci powiedzieć trochę o motocyklach, dużo o komputerach a trafiłem z pytaniami na to forum bo (mam nadzieję) znacie się lepiej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci zależy na pozycjonowaniu to zapraszam, oczywiście przy pewnym naciągnięciu budżetu, do mnie po Perreleta:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/158969-perrelet-a10022/?hl=perrelet

 

W ogłoszeniu masz piramidę prestiżu, obarczona jest ona wadą subiektywizmu, ale mniej więcej daje pojęcie o jakości zegarków. Z tym, że Perrelet to w Polsce mało znana marka, będziesz miał jedyny egzemplarz w kraju to zaleta, ale nie będzie tak rozpoznawalna jak Tag Heuer, Omega, czy Breitling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Źle mnie zrozumiałeś, podoba mi się np kilka modeli Timexa - ale jakby miały kosztować 5k a nie 500 pln to na milion procent ich nie kupię bo wiem że w środku siedzą graty za 500.

Masz w wątku dwie propozycje z mechanizmami manufakurowymi, reszta tu wspominanych to wieksze lub mniejsze modyfikowacje taśmowo klepanych mechanizmow, siedziacych w milionach zegarkow setek roznych firm. Sokolow i tolor zegarki, ktore polecaja (porządne sprzęty) maja wystawione na sprzedaz na forumowym bazarze, zagladales tam wogole??? Jest sporo wszystkiego :)

 

G6


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

 

 

Pytanie było o to czy jakość/cena i marka jest w zegarkowym świecie uznawana czy to taki Michael Kors który krzyczy furmankę kasy za badziew. 

 

Przykład MK: Jest to marka grupy Fossil. Fossil ma werki zarówno szwajcarskie(STP!) jak i Miyoty(Citizen) lub chińskich kwarców. Oczywiście dochodzi tzw overhead zwiazany z tym ze to zegarki "modowe" a więc z ceną podbitą przez markę, z bebechami wartymi parę dolców i resztą będącą efektem logo Michael Kors. I zgadzam się tu z Tobą. Ale, jako zegarki czasomierze z grupy Fossil, w tym Michael Kors, to kompetentne zegarki wykonujące swoją pracę. Czy są przepłacone? Według mnie tak, ale są osoby które zapłacą tą cenę i są szczęśliwe sądząc, ze mają zegarek uznanej marki. Podobnie ktoś kto kupi zegarek Seiko, Bregueta, Panerai, Maurice Lacroix, Ball, itp itd . Albo in-house'owe rozwiązanie. O zegarkach Nomos ktoś też może krzyknąć, ze to furmanka kasy za nic bo skoro kwarc za 1 dolca robi to samo to po co wydawać forsę? Na kawał historii i zegarmistrzowskiej sztuki? Każdy ma swój punkt widzenia.

 

Co do uznania - Generalnie w hierarchii zegarki manufakturowe stoją wyżej od masówki, przy czym podobnie jak w każdym hobby są domeną wąskiego grona pasjonatów. Więc jest to uznanie i prestiż wewnętrzny, zadowolenie biorące się z poparcia i podziwu maniaków takich jak posiadacz takiego zegarka. Zresztą pasjonaci (przynajmniej ci których znam) nie nabywają takich zegarków dla szpanu a dlatego, że po prostu te zegarki im się podobają i na swojej drodze rozwoju w tym hobby/pasji po prostu doszli do takiego momentu. Nie przeszkadza im to zachwycać się i posiadać inne zegarki, w tym takie które są bardzo nisko lub nie ma ich wcale w "piramidzie prestiżu". 

 

Ja stoję przy swoim, wybierz to co Ci się podoba, za kryterium biorąc: Aby nie była to podróba i aby opinie użytkowników nie wskazywały an wadę/problem techniczny ze sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.