Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vvv

IWC vs Zenith

IWC vs ZENITH  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna ankieta zakonczona, wiec wracam z druga ;)

Mysle o tym zeby spelnic kolejne z zegarkowych marzen, ktorym jest portugalczyk. Jednak co jakis czas napotykam w internecie na zdjecia zenitha, ktory poddaje pod watpliwosc moj dotychczasowy wybor.

Z jednej strony jestem raczej zdecydowany na IWC, ale z drugiej chetnie poczytam ktory z tych dwoch zegarkow byscie wybrali i dlaczego.

img_prod931_0_o.jpg

 

img_prod5318_0_o.jpg

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk, ale ośmiodniowiec.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

ten IWC ma ETA w srodku prawda?

Tak. Mechanizm IWC bazuje na Valjoux 7750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ref.3714.I cos wiecej Mariusz bys dodał od siebie bo zenith to in-house a vj7750 to chyba przestarzała konstrukcja.

 

Edit.finalnie mój głos idzie na Zenitha za mechanizm i design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith i nawet nie ma co się zastanawiać nie tylko za własny mechanizm który miażdży tego biedaka który jest w środku iwc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Ref.3714.I cos wiecej Mariusz bys dodał od siebie bo zenith to in-house a vj7750 to chyba przestarzała konstrukcja.

 

Edit.finalnie mój głos idzie na Zenitha za mechanizm i design.

Nie bardzo mam teraz czas na dłuższy tekst, bo jestem w pracy. Dodam tylko, że dla mnie takie mechanizmy jak Valjoux 7750, ETA 2892, ETA 2824, to werki kultowe, bo pomogły wielu firmom podnieść się po zapaści spowodowanej przez tzw. rewolucję kwarcową. Do konstrukcji kalibru Valjoux 7750 postaram się odnieść w weekend. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na IWC. Piękny model, bardzo wygodny, płaski jak na zegarek z VJ. Świetny rozmiar oraz bardzo ładny klasyczny profil z zaznaczoną lunetą. Plusem jest też dobre trzymanie wartości jeśli kupimy w sensownej cenie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ref.3714.I cos wiecej Mariusz bys dodał od siebie bo zenith to in-house a vj7750 to chyba przestarzała konstrukcja.

Edit.finalnie mój głos idzie na Zenitha za mechanizm i design.

Coś mi świta, że El Primero jest nieco starszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Nie miałem na ręku IWC, ale El Primero owszem. I szczerze mówiąc zrobił na mnie bardzo zacne wrażenie (aczkolwiek poszedł w ręce kolegi, po prostu miałem ciag na parę innych chrono itp itd). Więc stawiam na Zenka. Ale ja lubię chronografy z "zajętą" tarczą więc jestem skrzywiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze zalozenie dla tego zegarka to raczej garnitur. Ja lubie dosc duze zegarki i zajete tarcze, ale w przypadku eleganckiego zegarka nie chcialbym przesadzic. Nie mialem okazji jeszcze przymierzyc zenitha, ale na zdjeciach bardzo mi sie podoba, stad ten pojedynek. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ja nosiłem El Primero do garnituru i business casual. Aczkolwiek gdybym miał wybrać teraz, pewnie założyłbym IWC. Jest bardziej stonowany. Chociaż nie, do chrzanu z tym - znowu założyłbym El Primero ;) Aczkolwiek aczkolwiek aczkolwiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalczyk, ale ośmiodniowiec.

 

Zasadniczo siedmiodniowiec :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

No przecież jest i 7 i 8 dniowa rezerwa chodu w IWC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Czekaj, IW500701 ma 8 dniową, ale np IW500107 ma 7 dniową, więc tak? Czy coś mieszam? 

 

EDIT: Chyba sprawa rozbija się o to ze 8-dniowy to automat, a 7 dniowy ręcznie nakręcany. Jak coś wiesz na ten temat daj znać, bo moja wiedza w tym zakresie moze być bardzo mylna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Classified

 

Raczej oba mają siedmiodniową :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Ten też? Albo ten?

Męczę temat bo lekko się zgubiłem...

 

Dodam tylko od siebie że nie wiem czy płakałbym nad tym jakby nie było 8-dniowych IWC, 7 dni to i tak zacny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Classified

 

Ten ma 8 dni :) , ale jest ręcznie nakręcany, a w temacie były automaty. Fakt, że Portugalczyk też nie jest chrono, ale ma dwie subtarcze.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

OK. Wszystko jasne. Dzięki Jacku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :). Zainteresowało mnie to, bo w wielu miejscach w opisach jest błędnie podawana rezerwa 8 dni, podczas gdy na tarczy i na stronie IWC jest mowa o 7 dniach.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wszystko przez to Panerai :D:P;)

 

Tylko Portugalczyk.

Ten Zenith, to dla mnie taki festiwal kolorow i kolek - jakby na olimpiade jakas wyprodukowany ;) Nie mowie, ze brzydki... jednak IWC przy nim, to klasa i elegancja pomimo tego, ze tez chrono. Ale mechanizm Zenitha na plus  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Portugalczyk.

Ten Zenith, to dla mnie taki festiwal kolorow i kolek - jakby na olimpiade jakas wyprodukowany ;) Nie mowie, ze brzydki... jednak IWC przy nim, to klasa i elegancja pomimo tego, ze tez chrono. Ale mechanizm Zenitha na plus  B)

Rzeczywiście, ciężki wybór. ;)

Skłaniam się do wyboru przedmówcy :huh:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.