Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vvv

IWC vs Zenith

IWC vs ZENITH  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega rafio77 ma ewidentnie syndrom inhałsa ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie nie zrozumiałeś kolego.

Zupełnie nie przeszkadza mi "legenda" El Primero a nawet to, że dla Ciebie to mechanizm kultowy (nie ma żartów).

Natomiast określanie 7750 ( jednego z lepszych mechanizmów chronograficznych w historii jednak) per biedak to jakieś nieporozumienie w najlepszym przypadku.

Nie obawiasz się, że gdybyś się wysilił i porównał parametry, osiągi i rozwiązania obu mechanizmów, to mogłoby się okazać, że ani biedak , ani miażdży?

Dobrze cię zrozumiałem bo chciałeś się dowiedzieć czemu mam takie zdanie a nie inne wiec dostałeś linka z garścią informacji

Kolega rafio77 ma ewidentnie syndrom inhałsa ;)

 

E tam lekka przesada :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno skłonić Cię do refleksji.

Wiedzę czerpiesz, obawiam się, z firmowych materiałów reklamowych, przekazywanych bezinteresownie m.in przez ch24.

A w takich materiałach wszystko jest cudowne i legendarne niewątpliwie. Jeden mechanizm wymaga pracy 20 specjalistów przez 9 miesięcy na przykład ( ile to roboczogodzin!), itd...

A 7750 to biedak wiadomo.

Gratuluję samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ty wiedzę czerpiesz bezpośrednio od wytworcow ja niestety nie mam takiej możliwości i muszę czytać jakieś mało wartościowe artykuły -eh takie życie

Brnij dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już tylko zdrowia życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze brak argumentów i temat zszedł na kwestie zdrowotne ,wiec szkoda dłużej dyskutować

Na koniec dodam tylko ze 9 na 10 osób wybrało by el primero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec dodam tylko ze 9 na 10 osób wybrało by el primero

To ja jestem ten jeden z dziesięciu i głosuję na IWC. O moim wyborze decyduje wygląd. Ten model Zenitha do mnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jestem ten jeden z dziesięciu i głosuję na IWC. O moim wyborze decyduje wygląd. Ten model Zenitha do mnie nie przemawia.

Myślę że kolegi rafio77 przewidywania są tak samo pewne, jak to że Twój kot kupowałby whiskas.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli akurat nie same zegarki a mechanizmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Taka ciekawostka - Rolex szukając w latach 80-tych dostawcy mechanizmu do Daytony zdecydował się na El Primero (oczywiście po przeróbkach), natomiast odrzucił m.in. Valjoux 7750 a limine, ponieważ uznał ten mechanizm za ....... zbyt tani i niepasujący do wysokiej jakości zegarków Rolex - więcej tutaj: https://ch24.pl/kultowe-zegarki-rolex-cosmograph-daytona/

 

Ale, skoro ktoś chce przepłacać za Valjoux 7750, ponieważ podoba mu się zegarek i znaczek IWC, to włala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Poszukując alternatywy dla mechanizmu Valjoux w latach 80. XX wieku, Andre Heiniger rozpatrywał różnych dostawców. Od razu odrzucił jednak mechanizmy Valjoux 7750 i Lemania 1341, które jego zdaniem były zbyt tanie i nie pasowały do wysokiej jakości zegarków oferowanych przez markę Rolex.

Że też Kurt Klaus na to nie wpadł.  :) Skalę jego niewiedzy obrazuje fakt, że nawet w modelu, którym uczczono 125 lat istnienia IWC, znalazła się baza od Valjoux 7750. Rzecz dotyczy Il Destriero Scafusia Grand Complication. Tematu modeli Da Vinci nie będę z litości rozwijać, wszak mechanizm tani i niskiej jakości.  ;)  Ech... Marketing Roleksa działa z mocą prawd objawionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Lord - napisz wprost, czy uważasz, że 7750 jest lepszy od El Primero, a jeżeli tak, to dlaczego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbie, a czy uważasz, że El Primero miażdży biedaka?

Albo, że ETY są parchate?

Pytam, bo mam wrażenie , że warto powalczyć z zabobonami na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj głos na Portugalczyka, zresztą jest na mojej liscie zakupów ( choć pewnie nie za szybko), ale ze względu na wygląd.

Ideałem byłby Portugalczyk na inhouse, w cenie Zenitha :-)

Tak btw, dobrze wyregulowany 7750 robi 1-2s doba + będzie tańszy w serwisowaniu, więc mechanizm bardzo dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega lmed czepia się słówek "miażdży biedaka" ok może napisałem zbyt dosadnie poddaje się niech będzie

 

el primero "być może " jest lepszym mechanizmem od 7750  ale to nie do końca udowodnione - i cała moją wiedza na temat el primero którą zdobyłem czytając to forum mogę wyrzucić do kosza,  ale to wina forum bo mnie w tej wiedzy utrwalało  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość The Lord

Lord - napisz wprost, czy uważasz, że 7750 jest lepszy od El Primero, a jeżeli tak, to dlaczego:)

Nie wynikało to z mojej wypowiedzi.

 

Ale, skoro ktoś chce przepłacać za Valjoux 7750, ponieważ podoba mu się zegarek i znaczek IWC, to włala.

Uważam, że twierdzenie, iż kupując zegarek z Valjoux 7750 płacisz za znaczek tarczy, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. 7750 to solidny mechanizm i wdzięczny obiekt do modyfikacji. Śmiem też twierdzić, że kultowy, biorąc pod uwagę jego rolę w odradzaniu firm zegarkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Z uwagi na sentyment - IWC, z uwagi na całokształt i niedocenianie marki, która robi świetne zegarki z własnymi mechanizmami (wśród laików te zegarki kojarzą się z produktem made in ZSRR) - Zenith.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

LMed - nie miażdży, ale IWC na tym mechanizmie po prostu nie podoba mi się. Ścięte cyfry wypaczają stylistykę portugalczyka - nie kupuję tej maniery nakładania szczątkowych indeksów. Mechanizm nie jest autonomiczną koncepcją IWC, dlatego nie rozumiem ceny. Na dodatek rezerwa chodu poniżej dwóch dób....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat sie rozwija, bardzo mnie to cieszy. Ja dalej nie mialem okazji/czasu przymierzyc Zenitha, licze ze w ten weekend sie uda. 

Rezerwa w zenithie tez nie jest bardzo dluga bo 50h. Jezeli mialbym patrzec na rezerwe chodu to zdecydowanie wersja 7dniowa IWC. 

Tyle, ze caly czas obawiam sie rozmiaru bo jak mierzylem IWC 42mm to wydawal mi sie juz za duzy. Zenith jeszcze jest z opcja 38mm...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

50h, a 44h ma znaczenie dla oceny funkcjonalności zegarka. Natomiast porównywanie IWC 7-dniowca do chronografu Zenitha nie ma żadnego sensu, bo to zupełnie inne zegarki. Zastanów się, czy potrzebujesz chronografu, czy po prostu porównałeś te dwa modele, ponieważ podoba Ci się ogólna stylistyka portugalczyka i stylistyka pokazanego El primero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- i cała moją wiedza na temat el primero którą zdobyłem czytając to forum mogę wyrzucić do kosza,  ale to wina forum bo mnie w tej wiedzy utrwalało

Pewnie nie całą . Ale czujność jest wskazana.

Z forum możesz się przecież swobodnie dowiedzieć , że Rolek nie ustępuje Patkowi na przykład.

Po drugie po co opierać się na materiałach reklamowych, jest tyle źródeł niezależnych dostępnych spod palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczylem 7dniowca bo ktos wczesniej napisal ze jakby mial wybierac portugalczyka to tylko te wersje.

Mnie zdecydowanie bardziej podoba sie tarcza chronografu, stad porownanie tej wersji i zenitha. Praktycznie to z tego chronografu skorzystam moze raz ;)

Oczywiscie dobrze miec w kolekcji zegarek z dluga rezerwa chodu i na pewno bede chcial o taki uzupelnic moja, ale to raczej pojde w PAMa.

Dla mnie róznica pomiedzy 44h a 50h nie jest az tak widoczna, bo jak wiem ze nie bede uzywal zegarka to laduje w rotomacie.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie całą . Ale czujność jest wskazana.

Z forum możesz się przecież swobodnie dowiedzieć , że Rolek nie ustępuje Patkowi na przykład.

Po drugie po co opierać się na materiałach reklamowych, jest tyle źródeł niezależnych dostępnych spod palca.

wiesz akurat przytoczyłem tekst który znalazł się pod ręką - z drugiej strony nie sądzę że to co tam jest napisane było nieprawdą

oj z tym rolkiem i przyrównaniem do patka to trochę na  wyrost :) - może jest i równie dokładny ale patkomaniacy zaraz go obejrzą pod lupą i pokażą niedoskonałości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo. A niektórzy to nawet będą się zapierać , że te patkowe kółka w środku to lepsze są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Noo. A niektórzy to nawet będą się zapierać , że te patkowe kółka w środku to lepsze są.

 

Ten Twój "lekko" sarkastyczny ton ma nawet nieco uroku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.