Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vvv

IWC vs Zenith

IWC vs ZENITH  

72 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

"Nieco" sympatycznie odebrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przymierzyć zenitha niestety nie było 38mm i ja tez dałem ciała i miałem polo, wiec nie wiem jak kwestia mankietu. Gdyby nie to ze chce zakładać ten zegarek do koszuli pewnie nie przejmował bym się tak rozmiarem, a tak muszę szukać 38mm ;)

 

90f5d709d3264241c8bfb0f907b5e471.jpg

473bdf04affe482e7a6b6f1bf6c206fc.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith jest bardziej sportowy a IWC do garniturowca. Miałem IWC na ręcę i wydawał się jakiś taki lekki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myśle ;) udało mi się przymierzyć kilka zegarków i w sumie to trochę mi przeszło z IWC i zenith kusi i to w wersji 38. Dużo lepiej chowa mi się pod mankietem a raczej nie planuje do nosić z krótkim rękawem. Tyle, że martwie się o grubość i proporcje.

34eca32639d4d6efd03336b61f1a32c8.jpg

9e71dd824941afc3762f52c6564878fb.jpg

dfec53e36b31da9451489751ed0234b3.jpg

68ef187470b3e2abb16582e99ed6b4c5.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazles 38 do przymiarki?


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielony.m chyba Ci to nie pomoze bo w Amsterdamie ;)

 

Kurcze strasznie slabe robie zdjecia :/ jak patrze na telefonie to tak zle nie wygladaja, a jak wrzuce na forum to dramat. Koledzy, z gory przepraszam.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC , choć , nie ten model  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szacowne grono!

Odświeżam...

 

@vvv czy zapadła decyzja? Jeśli tak, napisz proszę, który wybrałeś i co ostatecznie zaważyło?

 

Ja od kilku lat ’choruję’ na EP i przed ostateczną decyzją przeglądam wszystkie wątki z tym związane... szukając trochę kontrargumentów (niestety taki budżet pozwala na wybór a świetnych zegarków wiele).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przypomniałeś mi moją rozterkę... 

W moim przypadku decyzja nie zapadła, w sumie to trochę odpuściłem te dwa modele. Po przymiarkach na mojej ręce trochę duże mi się wydają do koszuli, a zenith w mniejszym rozmiarze z kolei za gruby. Poszedłem z zakupami trochę w inną stronę i kupiłem submarinera i legend divera.

Na ten moment śledzę chrono24, fora i czekam na dobrą ofertę używanego Portugalczyka. Jest to moje marzenie z przed kilku lat tyle, że myślę że po zakupie może szybko wrócić do gry i będzie to zakup tylko by spełnić marzenie i go spróbować ;) stąd nie kupuję tym razem nowego.

Do tego cały czas chodzi mi po głowie jakiś PAM, a zdrowy rozsądek mówi, że już za dużo zegarków...

 

Powodzenia w zakupie


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i gratuluję świetnych nabytków! No i powodzenia w polowaniu

Ja raczej się zmierzę z EP bo budżet z takim celem ’uciułany’ i u mnie wybór łatwiejszy - szukam EDC, którego chciałbym zostawić na dłużej a Zenith cały czas pozostaje na wishliscie.

Który z wariantów jest Waszym zdaniem lepszym wyborem, OH czy standardowy tricolor i dlaczego?

@vvv, przymierzałeś obydwa - pomimo rezygnacji, który Tobie bardziej pasował?

Chodzi mi warianty jak poniżej:

https://www.chrono24.pl/zenith/03204040069c494-el-primero-36000-vph-chrono-42mm--id6168219.htm

https://www.chrono24.pl/zenith/032040406169c496-chronomaster-1969-open-el-primero-42mm--id6239396.htm

 

I jeszcze a propos chrono... czy ktoś z Was orientuje się jak to jest z zakupami w Szwajcarii (więc przynajmniej w teorii spoza UE)? trzeba się obawiać jakichś niespodzianek w postaci doliczenia cła i vatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cło 1 euro i 23 % Vatu od całej( zegarek + przesyłka) faktury do tego dojadą w zależności od firmy kurierskiej opłaty za agencję celną.

 

I nie radzę kombinować z zaniżoną wartością na paczce bo jak Ci paczka zaginie to dostaniesz zwrot dokładnie deklarowanej "low value."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cło 1 euro i 23 % Vatu od całej( zegarek + przesyłka) faktury do tego dojadą w zależności od firmy kurierskiej opłaty za agencję celną.

 

I nie radzę kombinować z zaniżoną wartością na paczce bo jak Ci paczka zaginie to dostaniesz zwrot dokładnie deklarowanej "low value."

Dzięki za odpowiedź. Czyli najsensowniej kupić przez kogoś tam pracującego lub przy okazji bytności w okolicy ;-) Czy taki zakup na miejscu może być w jakiś sposób rejestrowany (nie znam szwajcarskich realiów) i tak czy inaczej opłaty mogą dosięgnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz fakturę na imię i nazwisko to zostanie.A w kwestii sposobów omijania Vatu i cła na mnie nie licz... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz fakturę na imię i nazwisko to zostanie.A w kwestii sposobów omijania Vatu i cła na mnie nie licz... ;)

Heh, oczywista oczywistość. Imienna faktura nie jest mi do niczego potrzebna i wystarczy potwierdzenie zakupu w postaci paragonu. Omijanie Vatu? Chyba inaczej tą sytuację rozumiemy, ale to nie temat na dyskusję w tym miejscu.

W każdym razie dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZENITH EL PRIMERO 36.000 VPH CHRONOGRAPH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.