Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cupik

Klucz nasadowy do zdejmowania koperty w Parnis Marina Militare GMT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Niestety mój Parnis Marina Miliatre GMT przestał chodzić. Żaden ze znanych mi zegarmistrzów nie może nawet do niego zajrzeć, bo nikt nie posiada odpowiedniego klucza. Jeden, powiedział mi, że to musi być klucz nasadowy, jakiś specjalny. 

 

Czy ktoś wie dokładnie co to ma być? Jakiś model, typ?

Gdzie to dostać?

 

Może ewentualne alternatywy, inne sposoby na odkręcenie tego zegarka?

 

 

Może jest ktoś na forum kto serwisuje w/w zegarek, a usługa nie przekracza jego wartości?

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucz francuski zwany też angielskim lub niemieckim. 

 

post-94542-0-33016800-1525261599.jpg

 
Tylko rozmiar dobrać i działać przez jakieś płótno albo irchę, żeby nie porysować.

 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, gdyby nie to, że napisałeś o tym, aby skorzystać z płótna, to bym pomyślał, że się ze mnie nabijasz....:0 

 

A ten sposób z gumową piłką? Da rade?

 

 

Klucz francuski zwany też angielskim lub niemieckim. 

 

attachicon.gif199780_1.jpg

 
Tylko rozmiar dobrać i działać przez jakieś płótno albo irchę, żeby nie porysować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałbym się nabijać? Dekiel ma postać nakrętki wielokątnej, czymś go trzeba złapać. Piłeczka tez może być, ale nie wiem czy wystarczy, no i ci zegarmistrzowie Twoi nie mają?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podkręcałem szczypcami zwanymi bocianem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można także złapać na płasko suwmiarką.

 

Edit.

 

Zmień majstra, bo chyba na odwalsię Ci tak odpowiada, może nie chce chińczyka ruszać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa też taśma klejąca zgnieciona w kulkę, ale zostawia po sobie resztki kleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem taśmą, najwyraźniej zakręcone na job woju za moju. Byłem o dwóch majsrów. Żaden nie miał odwagi. Piłką próbowałem, nawet nie drgnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Suwmiarka lub zwykły klucz nasadowy. Sprawdź tylko rozmiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy wiedzą, precyzyjne urządzenie pomiarowe pn. SUWMIARKA idealnie sprawdza się w roli klucza do odkręcania śrub i młotka do wbijania gwoździ :blink:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Ja do takich dekli używam korka gumowego.

Coś jak zatyczka do spływu w zlewie tylko wyższe.

Podejdź do Castoramy, coś dobierzesz.

 

Puszczały nawet mocno zakręcone dekle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suwmiarka odkrecalem, a mialem tych Marin kilkanascie i w nich grzebalem. Tylko na pierwszej mi sie omsknęło i zarysowalem dekiel. Potem już ani razu.


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Decathonie są piłeczki do ściskania/odstresowania. Odkręcam nią dekle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam małe imadełko modelarskie  :rolleyes: chyba najprościej - i luzy można bardzo łatwo skasować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. 👉💥👉⌚️Męski zegarek PARNIS PA6007 - superfajny zegarek nurkowy
      👉💥👉⌚️
      Cena 700 zł + koszt wybranej wysyłki (lub odbiór osobisty)
      Stan wg skali forumowej 10/10. Lepiej popatrzeć na zdjęcia lub dopytać.
      Zdjęcia pokazują dokładnie stan zegarka.
      👉💥👉⌚️
      Super fajny męski zegarek w nurkowym stylu. Mechanizm automatyczny, ze stopsekundą, szybką zmianą daty i dokręceniem koronką. Ponadto szafirowe szkło i ceramiczny, obrotowy bezel a do tego koperta ze stali nierdzewnej 316L, zakręcany dekielek i zakręcana, logowana koronka dają naprawdę fajny, nietuzinkowy zegarek. Uniwersalna średnica 43 mm pozwala nosić zegarek na każdym nadgarstku o obwodzie większym niż 15-16 cm. 
      Dzięki bardzo krótkim , mocno wygiętym, schodzącym poniżej linii przeszklonego dekla uszom nosi się bardzo wygodnie także na mniejszych nadgarstkach (ja nosiłem na nadgarstku o obwodzie 16 cm). 
      Zegarek jest używany, ale w bardzo dobrym stanie wizuapnym (naprawdę praktycznie niewidoczne mikroryski) i idealnym technicznym - na równym, ładny, i punktualnym chodzie.
      Oryginalny pasek, który był najsłabszą częścią całości został wymieniony na szyty ręcznie, nowy, czarny pasek z naturalnej skóry z przeszyciami w kolorze pomarańczowym. Pasek ten idealnie podkreślił urodę zegarka. 
      👉💥👉⌚️
      Na zegarek udzielamy rocznej gwarancji. 
      👉💥👉⌚️
      👉💥👉⌚️
      Dane techniczne:
      Mechanizm: ręcznie nakręcany seagull 6497 ruch 17-kamieniowy
      Tarcza: srebrna ze szlifem słonecznym, indeksy i wskazówki granatowo-niebieskie, lakierowane
      Koperta: polerowana, stal nierdzewna 316L.
      Średnica koperty: 43 mm.
      Grubość koperty: 13 mm.
      L2L: 52 mm
      Wodoszczelność: 30 m
      Pasek: skórzany pasek o szerokości 24mm, szyty ręcznie, z niewielkimi śladami noszenia (wyczyszczony i zdezynfekowany, klamerka stalowa.
      Szkło: szafirowe
      👉💥👉⌚️
       
      2. 👉💥🤿⌚️Męski zegarek THORN SUB 200T automatyczny w super kolorze! NOWY/GWARANCJA
      👉💥🤿⌚️
      Cena 900 zł + koszt wybranej wysyłki (lub odbiór osobisty)
      Stan wg skali forumowej 10/10. Lepiej popatrzeć na zdjęcia lub dopytać.
      Zdjęcia pokazują dokładnie stan zegarka.

      👉💥🤿⌚️
      Solidy, męski zegarek nurkowy lekko nawiązujący do Doxy, ale z supełnie inną tarczą, wskazówkami i paskiem. No i kolorem 🙂
      W środku znany, niezawodny i łatwy w ewentualnym serwisowaniu mechanizm automatyczny TMI SEIKO NH35.
      Pasek jest także wykonany z solidnej, niealergizującej gumy. Idealnie kolorystycznie pasującym do tarczy.
      Dzięki niewielkiemu wymiarowi L2L (od końca do końca uszu) zegarek dobrze i wygodnie leży także na mniejszych nadgarstkach.
      Zegarek jest nowy, na dokładnym chodzie, na deklu jeszcze folia.
      W komplecie pudełko.
      Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zegarek, nie były retuszowane.
      👉💥🤿⌚️
      Dane techniczne:
      Materiał koperty i dekla: stan nierdzewna
      Mechanizm: automatyczny, japoński NH35 z szybką zmianą daty i stopsekundą
      Szkło: szafirowe, wypukłe
      Wymiary: szerokość 44 mm, wysokość ze szkłem 16 mm
      Indeksy i wskazówki z Luminową C3
      Wodoszczelność 200 m
      Pasek: solidny silikon (bezzapachowy)
      👉💥🤿⌚️
























    • Przez MarJan©
      Witam na wstępie. Zamarzyłem sobie posiadać zegarek z częściowo odkrytą tarczą, tzw. "open heart" chyba taki opis najlepiej pasuje. Jednocześnie nie jestem majętny i najlepiej, aby kwota zakupu nie przekraczała 500zł. Pierwsze co pomyślałem "parnis" lub coś w tej kategorii z AliExpress, że się tak wyrażę...może propozycje, które mi się niejako spodobały i zawierają się w cenie:
      https://pl.aliexpress.com/item/32963084310.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/32917083275.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/4001244805539.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/1005002903378244.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      https://pl.aliexpress.com/item/4001154205829.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0s.8937460.0.0.2cd42e0emuD398
      Jeśli takie linki są sprzeczne, proszę o info- wkleję zdjęcie i opis jaki znajdę- tak po prostu mi łatwiej.
      Przejrzałem również "nasze" Allegro i trafiłem na kilka egzemplarzy:
      https://allegro.pl/oferta/zegarek-meski-jordan-kerr-automatic-sbb04-seiko-11513441684
      https://allegro.pl/oferta/zegarek-automatyczny-paterson-seaford-3807-11665782590
      trochę więcej by się znalazło, ale to jakiś "skmei", który nawet dla mnie jest za tani, aby był dobry...
       
      Teraz pytania:
      Jordan Kerr nic mi nie mówi, jak zresztą prawie wszystkie, domyślam się, że to wytwór modowy, ale opis przedstawia, że ma werk seiko i dlatego nad nim myślę obecnie- bardziej podoba mi się przedstawiony parnis, czy pagani design PD- 1658 jednak szczerze mam obawy kupować z Ali...córka 2x kupowała coś i dwukrotnie przyszło nie to co było zamawiane, więc mam obawy, że zegarek przyszedłby nie ten lub kolorystycznie inny od wybranego...jednocześnie wiem, że przecież niejedna osoba już kupowała...
      Ale co do pytań, czy w przedstawionym Jordan Kerr mechanizm teoretycznie powinien być lepszy niż w "chińczykach", które pokazałem? Czy opłaca mi się ryzykować i tak długo czekać na zegarek z Chin, jeśli szybciej i taniej dostanę taki z werkiem seiko?
      Który z chińczyków ewentualnie byłby najlepszy technicznie? (mi się wydaje PD- 1658- szafirowe szkło, zakręcana koronka....może rzeczywiście można go moczyć i się tak szybko nie porysuje...)
      Proszę ewentualnie o lepsze opcje w zakresie 500zł i dzięki za odpowiedzi.
       
    • Przez Tuptak
      Po moim Teściu zegarmistrzu pozostało dużo ciekawych narzędzi i przyrządów. Czu ktoś może mi podpowiedzieć co to i co można z tym zrobić?



    • Przez Tuptak
      Witam Szanownych Forumowiczów. Po moim Teściu, który był w latach 80 i 90 zegarmistrzem, a naprawiał zegary nie tylko naręczne ale i wiszące, została mi masa narzędzi, przyrządów różnego pochodzenia i zastosowania, o którym często nie mam pojęcia - co ciekawsze w załączniku. Czy ktoś na forum mógłby mi pomóc zidentyfikować i ewentualnie doradzić co z tym zrobić? Niestety zdolności dziedziczy się tylko po rodzicach :-(
       
      Tomasz
       
       

    • Przez michal_bednarski
      Witam.
       
      Chciałbym odkręcić korone, mostek(nie wiem czy precyzyjnie się wyrażam) w zegarku Tissot t-rece t092.
      Jakiego klucza użyć? Ma ktoś doświadczenie?
       
      W załaczeniu przesyłam o jaką część chodzi, zdjęcie pochodzi z innego zegarka , jednak chodzi o tę właśnie część.
       
      W moim zegarku są dokładnie dwie śruby, ale chodzi o tę część.
       
      Dzięki za odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.